Análny kolík: Veľkosti a ako ho vybrať pre mužov a ženy

Análny kolík

Análny kolík je pre pánov aj pre dámy ideálnym a veľmi nevšedným pomocníkom na spestrenie masturbácie či spoločného milovania. Ak ste ešte nezažili to pravé potešenie z análneho sexu, výberom kvalitnej pomôcky a hračky v podobe análneho kolíka spravíte z fádneho zážitku poriadne vzrušujúce divadlo. Neveríte? Potom čítajte ďalej.

Priznám sa, že tiež som bol spočiatku trocha nedôverčivý a bál som sa tak bolesti, ako aj rizika, že by prišlo k nejakej „nehode“ a ja by som musel utekať na pohotovosť. Práve preto existujú análne kolíky, ktoré sú bez týchto rizík a naopak, majú viac výhod.

Na výber existujú análne kolíky aj špeciálne pre mužov, menšie a väčšie veľkosti, análne kolíky na prst, nafukovacie aj nenafukovacie modely, rovnako tak kolíky s vibráciou, ktoré znásobia potešenie. Ak máte pocit, že neviete, ktorý si vybrať, pomôžem vám.

Čo je análny kolík a ako funguje

Čo je análny kolík a ako funguje Análny kolík je erotická pomôcka, ktorá je, ako už hovorí aj jej názov, určená pre sexuálne dráždenie análneho otvoru a jeho okolia. Na rozdiel od vibrátorov, strap-on umelých penisov a dild nemusí mať nevyhnutne tvar alebo veľkosť anatomicky podobnú penisu.

 • Análny kolík je špeciálna erotická pomôcka a sexuálna hračka určená na dráždenie análneho otvoru, čomu je prispôsobený aj tvar kolíka so splošteným koncom
 • Kolík môže mať pevný tvar, kedy je vyrobený z tuhých materiálov a vytvarovaný do kolíka či umelého penisu s rôznym zakrivením, ale môže byť aj nafukovací
 • Najčastejšie má kónický tvar pre čo najjednoduchšie vniknutie do análu

Ak ste ešte len začiatočník, najlepšie je na úvod voliť análny kolík menšieho rozmeru a jednoduchého tvaru. V prípade, že už nejaké tie skúsenosti máte a hľadáte lepší model, porozhliadnite sa po vibračných a v prípade mužov aj po modeloch so zakrivením pre ešte lepšie dráždenie prostaty. U žien je populárny kolík v tvare viacerých guličiek.

Análny kolík

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber
 • kvalitné značky

Použitie análneho kolíka má oproti iným hračkám špecifiká:

kolík na rozdiel od dild alebo vibrátorov slúži špecificky iba a len pre análne sexuálne hry, plusom však je, že u mužov môže pomôcť aj na dráždenie prostaty
ako jediná z najčastejšie používaných pomôcok pre mužov aj ženy je k dispozícii vo flexibilnom variante z pohľadu veľkosti a to platí pre nafukovacie kolíky
rovnako tak je táto erotická pomôcka jedna z mála, ktorá má účelné uplatnenie aj v predohre, predovšetkým pokiaľ ide o prípravu na prvý análny sex

NEPOUŽÍVAJTE INÉ EROTICKÉ HRAČKY

Mnoho ľudí používa k análnym hrám aj dilda alebo vibrátory, či už ide o ženy alebo o mužov. Tieto sexuálne pomôcky, ak nie sú špecificky určené pre análne radovánky, by ste používať nemali. Nemajú totiž tvarovania zabraňujúce ich vniknutiu do vnútra konečníka.

Ako a podľa čoho vybrať análny kolík

Ako a podľa čoho vybrať análny kolík Podobne, ako aj pri iných podobných erotických hračkách a sexuálnych pomôckach, aj pri análnych kolíkoch si viete vyberať z množstva rôznych modelov a typov. Odlišujú sa nielen tvarom, ale aj použitím, dodatočnými funkciami a rovnako tak materiálom samotnej erotickej pomôcky. Aj podľa týchto vlastností by ste si mali vyberať konkrétny kolík.

Pri výbere konkrétneho kolíku sa zamerajte na tieto kritéria:

Tvar: Tvar análneho kolíka môže byť pevný alebo flexibilný, to druhé platí v prípade, ak sa jedná o nafukovací model. Pri pevnom tvare môže ísť o štandardný kónický tvar, ale aj o podobu rôznych umelých penisov s anatomicky presnou štruktúrou, menších kolíčkov so zaoblením, väčších kolíkov so špeciálnou špičkou či kolíkov v podobe guličiek.

Materiál: Z pohľadu komfortu používania a tiež maximálneho efektu pri vzrušení je veľmi dôležitou vlastnosťou aj materiál samotného análneho kolíka. K dispozícii sú najmä klasický plast, sklo, kov, latex a silikón. Nafukovacie kolíky sú práve zo spomínaného latexu. Najlepšou voľbou z pohľadu bezpečia a kvality stimulácie je určite silikón.

Dodatočné funkcie: Ak ide o dodatočné funkcie, tie závisia veľa krát aj od určenia kolíka pre mužov alebo pre ženy. Môže ísť o funkciu vibrovania alebo pulzovania, funkciu špeciálnej stimulácie prostaty u mužov pomocou zakrivenia, vodeodolnosť a u mužov aj funkciu oddialenia ejakulácie a podporu potencie, ak kolík obsahuje aj erekčný krúžok.

Použitie pre mužov a pre ženy

Použitie pre mužov a pre ženy Análne kolíky sú univerzálnou sexuálnou pomôckou, ktorú môžu používať muži aj ženy. Hoci na prvý pohľad je použitie jednoduché, je dobré dodržiavať niektoré základné zásady, aby boli masturbácia či sex s análnym kolíkom bezpečné a aby ste si ich čo najviac užili. Veľa závisí aj od toho, či ide o pevný typ análneho kolíka alebo o nafukovací model.

Tu sú tie najdôležitejšie zásady pre optimálne použitie kolíka:

Lubrikácia

Podobne, ako pri vibrátoroch, dildách alebo umelých penisoch, aj pri análnych kolíkoch je nevyhnutná dostatočná lubrikácia. Tá by mala byť s použitím análneho lubrikačného gélu určeného pre análne hry, ktorý ma lepšiu kĺzavosť a dlhodobejší účinok.

Nafukovanie

Veľmi dôležité je pristúpiť k nafukovaniu análneho nafukovacieho kolíka až po tom, čo ho zavediete dnu. Zavádzanie musí byť bezbolestné a kolík nesmie úplne vkĺznuť do análneho otvoru. Nafukovanie musí robiť ten, kto má kolík zavedený.

Obmedzená doba použitia

Pokiaľ budete mať hračku s vibráciou, nepoužívajte ju nadmerne často a určite nie príliš dlhú dobu, napríklad viac ako 20 či 30 minút. Dôvodom je riziko podráždenia sliznice konečníka. Pri erekčnom krúžku platí, že hrozia problémy s krvným obehom.

Análny kolík

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber
 • kvalitné značky

Neponáhľajte sa

Ak ste ešte len začiatočník, zlatým pravidlom používania análnych kolíkov je nikam sa neponáhľať a užívať si to. Pokojne skúšajte aj viac týždňov, využívajte rôzne typy lubrikácie a postupne zavádzajte kolík hlbšie a hlbšie do análu.

Samostatne aj s partnerom

Či už ste začiatočníci alebo pokročilí, snažte sa využiť možnosti análneho kolíka naplno. V praxi to znamená využitie samostatne, napríklad na zvýšenie vzrušenia pri masturbácii, ale aj využitie spoločne pri milostných hrách s partnerom.

POZOR NA SPRÁVNY TYP LUBRIKÁCIE

Bez ohľadu na to, či bude análny kolík používať muž alebo žena, rovnako tak bez ohľadu na jeho veľkosť, je dôležité voliť správny typ lubrikácie. Najistejšia je lubrikácia na vodnej báze, ktorá sa hodí pre každý materiál, pri kovoch a skle využijete aj silikónovú.

Najčastejšie otázky o análnych kolíkoch

Najčastejšie otázky o análnych kolíkoch Chceli by ste vedieť niečo viac o používaní análneho kolíku z praxe? Je bezpečnou pomôckou, nehrozí pri ňom nejaké poranenie alebo nehoda? Môže jeho používanie spôsobiť bolesti? Ak vás zaujímajú odpovede aj na tieto otázky, čítajte ďalej. Pozrel som sa totiž na tie najčastejšie dotazy o análnych kolíkoch na internetových fórach a v diskusiách:

Hrozí pri análnej stimulácii s kolíkom nejaké poranenie?

Spravidla nie, no dodržiavať treba aj vyššie spomínané zásady správneho používania a to tak u mužov, ako aj u žien. V prípade dostatočnej lubrikácie a u začiatočníkov aj jemného používania nehrozia žiadne problémy. Báť sa netreba ani uviaznutiu kolíka.

Môžu sa pri používaní objaviť aj nejaké alergické reakcie?

Objaviť sa môžu, no je to veľmi individuálne. Najčastejšie býva problémovým materiálom latex, čiže nafukovacie análne kolíky. Naopak, ak použijete zdravotný silikón, nemali by nastať žiadne komplikácie. Pri sklenom môže nastať na úvod podráždenie.

Nehrozí „buchnutie“ nafukovacieho kolíka po jeho zavedení?

Hoci na 100 % to samozrejme ja osobne vylúčiť nemôžem, všeobecne platí, že nafukovacie análne kolíky sa dajú nafúknuť naozaj veľmi a ich flexibilita je nadpriemerná. Je nepravdepodobné, aby prišlo k prehusteniu kolíka priamo v análnom otvore.

Čo znamená, ak je kolík označený ako stimulant pre bod P?

V tomto prípade sa jedná o špeciálny análny kolík so zahnutím, ktorý stimuluje u mužov prostatu, od toho aj začiatočné písmenom P. Dôležité je vedieť, že tieto kolíky majú zahnutú špičku do jednej strany, aby mohli cez análny otvor vnútorne dráždiť prostatu.

Ak ešte nemám skúsenosti s análnym kolíkom, ako si vybrať?

Pre začiatočníkov sa odporúčajú buď menšie silikónové kolíky jednoduchého kónického tvaru bez akýchkoľvek výstupkov alebo zvláštnych tvarov, prípadne nafukovacie. Tieto análne kolíky sú bezproblémové z pohľadu veľkosti a nehrozí pri nich podráždenie.

Ako a kde kúpiť análny kolík

Ako a kde kúpiť análny kolík Veľký výber rôznych druhov análnych kolíkov majú samozrejme sexshopy. Vôbec však nie ste odkázaní na návštevu tých kamenných, práve naopak, oveľa lepšie spravíte, ak sa zameriate na internetové, napríklad ako je známa značka www.erotickyshop.sk.

 • Vyberiete si análny kolík podľa predstáv a vložíte ho do online košíka
 • Vyplníte svoje údaje vrátane kontaktov a vrátane adresy doručenia
 • Zvolíte spôsob platby a vyberiete si typ doručenia a kuriérnu službu
 • Na záver objednávku len skontrolujete a potom počkáte na doručenie

V prípade spomínaného online sexshopu je veľkou výhodou to, že nákup je nielen anonymný, ale aj samotná objednávka je maximálne diskrétna. Domov vám príde balíček bez označenia obchodu, bez označenia tovaru a tak, aby nikto nevedel, čo a odkiaľ ste si objednali. Navyše, tento sexshop má bohatý výber a zároveň výborné možnosti filtrácie produktov.

Análny kolík

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber
 • kvalitné značky

Pri platbe si viete vybrať hotovosť, čiže platbu kuriérovi na dobierku pri doručení, ale aj platenie platobnou kartou cez internet, čo je najpohodlnejšia voľba. Ak by ste chceli platiť bezhotovostne a vopred, môžete využiť aj internet banking a prevodný príkaz. Doručenie môže byť kuriérnou službou priamo k vám domov alebo do pobočky Zásielkovne.

RÝCHLA DOPRAVA A AJ BEZ POŠTOVNÉHO

Objednávku v sexshope www.erotickyshop.sk spravíte cez mobilný telefón aj počítač, doba doručenia býva od 24 do 48 hodín, je to individuálne aj podľa vyťaženia kuriérnej služby. Pri väčšej objednávke, konkrétne nad 35 €, je však plusom, že neplatíte poštovné.

Vlastná skúsenosť

Vlastná skúsenosť Pokiaľ ide o moje vlastné skúsenosti, análny kolík si kúpila už dávnejšie moja partnerka, zhodou okolností práve zo spomínaného eshopu, kde nakupujeme obaja pravidelne a dosť často. Vybrala si jednoduchý model s vibračnou funkciou a pri spoločných sexuálnych hrách si to nevie vynachváliť. Doslova ide o úplne novú dimenziu sexuálneho vzrušenia.

Zároveň to neskôr inšpirovalo aj mňa k tomu, aby som si tiež túto erotickú pomôcku zaobstaral. Ja som siahol po špeciálnom type určenom pre mužov, ktorý obsahuje tiež vibračnú funkciu a je určený, okrem iného, aj na sexuálnu stimuláciu prostaty.

Ak ide o materiál, siahli sme po kvalitnom silikóne, ktorý je jemný, zároveň plne vodeodolný, takže sa dá používať aj vo vani alebo v sprche a jednoduchý na údržbu, stačí len umytie teplou vodou. Odporúčam pri výbere voliť taký kolík, ktorý disponuje vibráciou a má čo najpresnejšie nastavovanie jej intenzity. Ideálne je, ak má mierne zahnutú špičku.

Zhodnotenie na záver

Zhodnotenie na záver Análne kolíky sú erotickou pomôckou, ktorá sa teší čoraz väčšej popularite. Ako ukazujú rôzne skúsenosti z internetových fór a diskusií, ale aj moje skúsenosti a skúsenosti mojej partnerky, je to oprávnené, môžete si totiž naplno otvoriť 13. komnatu sexu.

Ak si chcete dopriať maximálny zážitok, nezabudnite, že:

 • ideálne je, ak má kolík aj vibračnú funkciu, hodí sa pre mužov aj pre ženy
 • pri pánskych modeloch zvoľte tvar, ktorý umožní lepšie dráždiť prostatu
 • určite si vyberte vodeodolný model, využijete ho aj vo vani alebo v sprche
 • ak si nie ste istí veľkosťou, voľte nafukovací model, ten je flexibilnejší

Análny kolík je erotická hračka ideálna tak pre mužov, ako aj pre ženy. Viete ju použiť pri vzájomných hrách v posteli, ale aj pri sebauspokojovaní. Ak sa obávate alergie, nepoužívajte tie, ktoré obsahujú latex, naopak, kov, sklo alebo silikón sú už dobrou voľbou.

Análny kolík

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber
 • kvalitné značky

Pri nákupe nie ste odkázaní iba na klasické kamenné sexshopy, osobne dávam do pozornosti eshop www.erotickyshop.sk, kde nájdete bohatý výber týchto sexuálnych hračiek. Plusom je, že máte viacero možností platby aj doručenia, platiť viete aj bez hotovosti a pri väčšej objednávke je poštovné zdarma. Doručenie môže byť veľmi rýchle, aj do 1 dňa.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

0.00

0 Hodnotení

Chcem kúpiť