Citlivý žaluď

Citlivý žaluď

Žaluď je ako súčasť penisu jednou z najviac erotogénnych zón. Muži sú citliví na jeho stimuláciu, pričom pri sexuálnom dráždení žaluďa spolu s uzdičkou príde najčastejšie k vyvrcholeniu a ejakulácií. Problémom, ktorý ale môže mnohých z vás trápiť, je až prílišná citlivosť žaluďu.

Nejde ani tak o nejakú organickú poruchu alebo vážny zdravotný problém, ktorý by mohol brániť potencii či plodnosti. Citlivý žaluď je skôr nepríjemnosť, ktorá môže narušiť psychickú pohodu muža a to nielen počas sexuálneho styku, ale najmä počas bežného života.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Jedným z negatívnych dôsledkov príliš citlivého žaluďa môže byť napríklad aj predčasná ejakulácia, hoci táto nadväznosť neplatí automaticky. Nakoľko sa ale zaoberám podobnými situáciami, rozhodol som sa problém s citlivým žaluďom rozobrať do detailov.

Kedy je žaluď príliš citlivý a aké sú toho príznaky

Kedy je žaluď príliš citlivý a aké sú toho príznaky Je prirodzené, že oblasť žaluďa je citlivejšia na dotyky, trenie a akúkoľvek stimuláciu. Táto oblasť pohlavného údu je totiž veľmi bohato inervovaná a to za účelom maximalizácie sexuálneho vzrušenia počas stimulácie. Nie vždy je to ale na prospech veci.

 • Citlivý žaluď je typický v období napríklad po obriezke
 • O príliš citlivom žaludi hovoríme vtedy, ak je pre muža nepríjemný jeho kontakt s rukou, látkou alebo iným vonkajším podnetom
 • V extrémnych prípadoch môže byť pocit nielen nepríjemný, ale aj bolestivý

Rozoznávať tiež treba to, či je žaluď citlivý na dotyk len počas stoporeného stavu, alebo aj bez neho. Ak sa to vyskytuje aj v nestoporenom stave, ide pravdepodobne o precitlivenie pokožky, čo postihuje podľa štatistík zhruba 3 % mužov. Ak je žaluď citlivý len počas stoporeného stavu, treba zistiť, či za tým nie je aj príliš krátka uzdička alebo problém so sťahovaním predkožky.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Rozdiel medzi bežnou a zvýšenou citlivosťou sa môže prejavovať v rôznych situáciách:

v nestoporenom stave môže byť žaluď citlivejší vtedy, ak je plne odhalený, napríklad pri nosení tesného spodného prádla, ale naplatí to vždy
pri extrémne citlivom žaludi však dochádza napríklad aj k začervenaniu pokožke a nielen k nepríjemnému pocitu, ale aj k bolestivosti
v stoporenom stave je žaluď citlivý na dotyk ruky, avšak pri použití mierneho množstva lubrikantu pocit zmizne a dostaví sa skôr pocit sexuálnej stimulácie
pri extrémne citlivom žaludi dochádza k citlivosti aj pri lubrikácií a dôsledkom môže byť buď bolesť, alebo problém s príliš rýchlou ejakuláciou

Okrem citlivosti na dotyk môže byť žaluď citlivý napríklad aj na tlak alebo krúživé pohyby. Ak sa jedná o citlivosť len na tieto pohyby, ide najčastejšie o dôsledok sexuálnej neskúsenosti, čoho sa dá zbaviť častejšou masturbáciou a sexuálnou stimuláciou.

S príliš citlivým žaluďom môžu byť spojené aj nasledovné symptómy:

pocit pálenia v nestoporenom stave
pocit tlaku alebo nepríjemného svrbenia pri nosení tesnejšej bielizni
začervenanie pokožky
problém s príliš rýchlym vzrušením sa
príliš rýchla ejakulácia pri sexuálnej stimulácii
v extrémnom prípade bolestivosť počas pohlavného styku

 

PROBLÉM S PREDČASNOU EJAKULÁCIOU

Príliš citlivý žaluď vedie veľmi často k príliš rýchlej ejakulácií, v extrémnom prípade až k predčasnému ejakulovaniu. V takomto prípade je riešením zamerať sa tak na problém s citlivosťou pokožky, ako aj na problém so samotnou ejakuláciou.

Príčiny citlivého žaluďa

Príčiny citlivého žaluďa Ak pociťujete príliš veľkú citlivosť, môže to mať viacero príčin. Niektoré sú prechodné a nejde o žiaden patologický problém, iné sú však vážnejšieho charakteru a je pravdepodobné, že bez vášho priameho zásahu nezmiznú.

Tu sú najčastejšie z nich:

Nevhodné spodné prádlo: Príliš tesné spodné prádlo alebo nevhodná látka spodnej bielizne môžu zohrať dôležitú úlohu v otázke citlivosti pokožky a penisu ako takého. Prejaví sa to typicky svrbením a začervenaním pokožky a to nielen v oblasti žaluďa, ale napríklad aj v oblasti mieška.

Nevhodný prací prostriedok: Veľmi podobnými príznakmi, ako pri nevhodnej spodnej bielizni, sa prejavuje aj použitie nevhodného pracieho prostriedku alebo aviváže. Keďže je pokožka špičky penisu najviac citlivá, môže sa to prejaviť najskôr u nej, no neskôr sa pridá svrbenie alebo začervenanie kože aj na iných častiach tela.

Kožná infekcia: V menšom množstve prípadov môže byť problém s príliš citlivým žaluďom spôsobený aj kožnou infekciou v tejto oblasti. Môžu byť za tým napríklad kvasinky alebo iné mikroorganizmy, ktoré sa sem dostanú z externého prostredia alebo pri pohlavnom prenose. Takáto infekcia potom spôsobuje aj pocit pálenia, začervenanie pokožky žaluďa a môže spôsobiť aj problémy pri močení.

Fyziologický problém: Citlivý žaluď môže súvisieť aj s fyziologickými faktormi, napríklad s precitlivenou kožou už od narodenia, prípadne s príliš krátkou uzdičkou alebo problémom s nemožnosťou stiahnutia predkožky. Riešenie takýchto prípadov je možné len pod odborným lekárskym dohľadom.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Operačný zákrok: Tento faktor je typický najmä pre obriezku a chirurgické zákroky týkajúce sa krátkej uzdičky. Ide o dočasnú príčinu zvýšenej citlivosti celej oblasti žaluďa, ktorá by mala do pár týždňov pominúť. Zmiernenie tejto príčiny je možné rôznymi masťami alebo gélmi.

Sexuálna neskúsenosť: Táto príčina sa týka najmä mladších mužov a dospievajúcich mužov. Ak ešte nemáte dostatok sexuálnych skúseností, môže byť pre vás citlivosť na dotyk alebo sexuálne dráždenie žaluďa nepomerne vyššia, čo so sebou prinesie na jednej strane nepríjemné, ale aj príjemné pocity. V tomto prípade je častá aj predčasná ejakulácia.

Osobná hygiena: Zabúdať netreba ani na samotnú príčiny zvýšenej citlivosti pokožky alebo možného vzniku infekcie. Bez ohľadu na to, či máte za sebou obriezku alebo nie, používajte len takú drogériu, ktorá nedráždi vašu kožu a ktorá je k nej dostatočne citlivá. Zároveň to netreba s hygienou ani preháňať, ale ju ani príliš zanedbávať.

Diagnostika citlivého žaluďa

Diagnostika citlivého žaluďa To, že máte príliš citlivý žaluď, môžete zistiť síce aj sami, ale veľmi dôležité je určenie príčiny, ktorá za tento stav môže. Za týmto účelom sa vykonáva odborná lekárska diagnostika, ktorá spočíva jednak v anamnéze, ale aj vo fyziologickom vyšetrení pohlavného údu.

Najčastejšie sa realizuje nasledovnými postupmi:

anamnézou, počas ktorej lekár zistí, ktoré príznaky sú u muža prítomné, zároveň sa zameria aj na ich intenzitu a podľa nich vie určiť pravdepodobnú príčinu
fyziologickým vyšetrením, kde sa skúma stav žaluďa, ale aj stav celého pohlavného údu, najmä s ohľadom na jeho možné defekty a poruchy
rozborom krvi, pomocou ktorého sa môže zistiť napríklad prítomnosť infekcie

Samozrejme, ak máte aj vy sami podozrenie, že príčina je len dočasná a nejde o nič vážne, môžete skúsiť niektorými režimovými opatreniami tento stav napraviť aj bez nutnosti lekárskeho vyšetrenia. Ak sa však citlivosť vyskytuje dlhodobo, nepodceňujte ju.

KOMPLEXNÉ VYŠETRENIE

Pokiaľ sa už dostanete k lekárovi, najlepšie je nechať si vyšetriť pohlavný úd komplexne. Niektoré príčiny sa totiž dajú odhaliť len v súvislostiach, takže nie je možné pozerať sa na problém s citlivým žaluďom izolovane.

Ako na vyriešenie citlivého žaluďa

Ako na vyriešenie citlivého žaluďa Čo sa týka možností riešenia tohto problému, v prvom rade závisí od toho, či je vyvolávajúca príčina trvalá alebo len dočasná. Okrem toho odporúčam nezabúdať ani na podpornú liečbu, vďaka ktorej si viete pomôcť napríklad so zlepšením pohlavného života alebo zlepšením erekcie a ejakulácie.

Toto sú aktuálne najviac využívané možnosti:

Režimové opatrenia

V prípade, že je za citlivejším žaluďom napríklad nevhodná spodná bielizeň, sprchový gél alebo prací prostriedok, musíte spraviť nápravu a vymeniť problémový faktor. V prípade sexuálnej neskúsenosti je dôležitejšie postupné navykanie na pravidelnú sexuálnu stimuláciu. Pokiaľ ste po obriezke, musíte si postupne navykať na zvýšenie citlivosti odhalením žaluďa, ktorý bol predtým schovaný v predkožke.

Operačný zákrok

Ak je na príčine citlivosti žaluďa napríklad problém s jeho fyziológiou či poruchou predkožky alebo krátkej uzdičky, je nevyhnutné chirurgické riešenie. To spočíva v jednorazovom zákroku, ktorý uvoľní uzdičku alebo umožní stiahnutie predkožky, prípadne sa zameria na ich plastickú korekciu v rámci medicínskych možností.

Zníženie citlivosti pomocou gélov a krémov

Možnosťou, ako prechodne znížiť citlivosť žaluďa, je aj použitie rôznych druhov znecitlivujúcich prostriedkov. Najčastejšie ide o gély alebo krémy, ktoré sa nanesú na postihnuté miesto a dočasne znížia jeho citlivosť voči okolitým podnetom. V prípade, ak pôjde o sexuálny styk, odporúčam využiť také prípravky, ktoré sa neprenesú na partnerku, nakoľko hrozí zníženie sexuálnej citlivosti aj u nej.

Liečba infekcie

Ak trpíte infekciou pokožky v oblasti penisu či konkrétne žaluďa, je potrebné ju riešiť a liečiť odborne v súčinnosti s lekárom. Najčastejšie ide o liečbu vo forme antibiotík alebo vo forme špeciálnych druhov mastí a krémov s lokálnym antibiotickým účinkom. Ideálne je, ak sa takáto liečba kombinuje s podpornou symptomatickou liečbou.

Podporné prostriedky

Problémy s citlivým žaluďom veľmi často vyvolávajú aj problémy s kvalitou erekcie a ejakuláciou. Na riešenie týchto dvoch problémov je možné využiť voľne dostupné tabletky vo forme výživových doplnkov, ktoré predstavujú podporu napríklad pre zlepšenie stavu erekcie, predĺženie erekcie alebo pre zlepšenie problému s predčasnou či príliš rýchlou ejakuláciou.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Časté otázky o citlivosti žaluďa

Časté otázky o citlivosti žaluďa Žaluď je tá časť penisu, s ktorou obvykle muži nemajú toľko problémov, ako s inými oblasťami sexuálneho života. Aj preto som mal problém nájsť diskusné fórum, kde by sa tento problém rozoberal. Nakoniec som ale zozbieral najčastejšie otázky a pripájam k nim aj svoje odpovede:

Vyššia citlivosť sa u mňa vyskytuje po ejakulácii. Čo to znamená?

V tomto prípade ide zväčša o prirodzenú reakciu. Ak by nastala vyššia vnímavosť napríklad počas sexuálneho styku či masturbácie, je potrebné postihnuté miesto viac lubrikovať. Pokiaľ je to ale až po ejakulácii, ide skôr o dôsledok nedostatočných sexuálnych skúseností a je teda len otázkou času, kedy tieto pocity pominú.

Mám podozrenie, že za citlivosťou je kožné ochorenie. Ako to zistím?

Laickým pohľadom sa to príliš zistiť nedá, môžete len pozorovať niektoré príznaky typu svrbenie, pálenie alebo začervenanie pokožky. Jediným spoľahlivým spôsobom, ako potvrdiť alebo vyvrátiť kožné ochorenie či alergickú reakciu, tak zostáva lekárska diagnostika založená na anamnéze, fyziologickom vyšetrení a prípadne aj rozbore krvi.

Mám obriezku a zároveň problém s citlivosťou žaluďa. Ako to riešiť?

V tomto prípade pomôže postupné navyknutie žaluďa napríklad na spodnú bielizeň alebo dotyky rukou. Navyknutie prebieha dlhšiu dobu, nemôžete čakať výsledky doslova na počkanie. Na úvod môžete skúsiť aj znecitlivujúce prostriedky, ale nepreháňajte to s nimi.

Žaluď mám citlivý len na vodu, nie na iné podnety. Je to normálne?

Áno, je to pomerne bežná záležitosť a týka sa mužov, ktorý nemajú obriezku alebo sú čerstvo po nej. Pri odhalení celého žaluďa sa totiž dostane do kontaktu s okolím tá časť pokožky, ktorá je nielen bohato inervovaná, ale ktorá nemá skúsenosti s externými podnetmi. Voda je pritom jeden z najčastejších faktorov, ktoré spôsobujú odozvu nervových zakončení na pokožke.

Ako fungujú tabletky na potenciu a predčasnú ejakuláciu prečo ich odporúčam

Ako fungujú tabletky na potenciu a predčasnú ejakuláciu prečo ich odporúčam Ako som spomínal vyššie pri možnostiach riešenia tohto problému, veľmi dobrým prostriedkom na doplnenie hlavnej liečby sú aj tabletky určené na podporu ejakulácie a erekcie. Ide o dva najdôležitejšie faktory, ktoré sú citlivejším žaluďom zasiahnuté.

Tabletky pritom fungujú na pomerne jednoduchom princípe:

 • Vďaka zloženiu z rastlín podporujúcich potenciu a zdravú ejakuláciu pomáhajú tabletky znormalizovať odchýlky a utlmiť prejavy porúch s potenciou a erekciou

Veľkým plusom je prírodné zloženie, ktoré pozostáva z extraktov a výťažkov rôznych typov rastlín. Nie všetky značky tabliet samozrejme disponujú rovnakým zložením a rovnakou kvalitou jednotlivých zložiek, čo je dôvod, aby ste si veľmi pozorne vyberali tie prípravky, ktoré vám naozaj pomôžu.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Čo sa týka účinkov tabletiek, toto sú tri najdôležitejšie:

zlepšenie erekcie a to najmä zlepšenie prekrvenia pohlavného údu pomocou prirodzenej pomoci drobných ciev a žíl v rámci pohlavnej sústavy
optimalizácia libida a to najmä prostredníctvom vplyvu na hladinu testosterónu, čo môže pomôcť pri predčasnej ejakulácii
zlepšenie zdravia pohlavnej sústavy, či už ide o prostatu, spermatogenézu alebo aj o samotný nástup erekcie a jej udržanie počas dlhšej doby

Tieto tabletky sú dostupné bez lekárskeho predpisu, nakoľko sú registrované ako výživové doplnky. Vyberajte si len tie značky a tabletky, ktoré prešli certifikáciou Úradu verejného zdravotníctva. Najlepšie je, ak si o nich zistíte aj nezávislé informácie a lepšie je, ak ide o tabletky známejšie, nie o žiadne pofidérne ponuky z rôznych inzerátov.

Čo sa týka užívania a dávkovania, tak:

dodržujte pokyny na obale a neprekračujte maximálne dávkovanie
nemiešajte tabletky s alkoholom
zamerajte sa na dlhodobejšie užívanie a s ohľadom na to si vyberajte aj značky vhodné na dlhodobejšie pôsobenie

LEN AKO PODPORA

Chcel by som ešte raz zdôrazniť, že vyššie spomínané tabletky síce majú svoje pozitívne účinky a ja sám som toho živým dôkazom, ale ide len o podporu lepšej potencii a ejakulácii. Ak máte vážny problém s citlivým žaluďom, len tabletkami ho určite nevyriešite.

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi Hoci som problémy s citlivým žaluďom nemal príliš vážne a dlhodobejšie, ocenil som, ak som sa mohol spoľahnúť aj na podporu tabletiek. Bohužiaľ, nie všetky funguj rovnako a majú rovnaké účinky, čo je spôsobené aj kvalitou zloženia. Na trhu sa dajú nájsť lepšie, ale aj horšie značky.

Aby ste nemuseli vy skúšať všetky možnosti, otestoval som za vás viacero druhov tabliet určených ako podpora k lepšej erekcii, potencii a ejakulácii. Aké sú výsledky? Rôznorodé. V tejto tabuľke nájdete zhodnotenie tých najlepších prípravkov, aké sú na trhu:

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Stoporex Prolong

Predlženie erekcie
 • Predlženie erekcie
 • Oddialenie ejakulácie
 • Vitalita

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.53

15 Hodnotení

Dobrý deň. Som po operácii uzdicky(bola mi odstránená aby som mohol stiahnuť predkožku). A mám problém s citlivim žaluďom. Aké môžem použiť metódy na zníženie citlivosti okrem medikamentov a krémov ?

Robert Galbavý píše 05 marca 2020 o 00:47

Ja mám 14 rokov a mám taktiež docela citlivý žaluď a to hlavne pri masturbácií. Ak nemasturbujem a dotknem sa žaluďa napríklad prstom tak ho mám tiež docela citlivý, ale nie až tak ako pri masturbácií. Pri kontakte s vodou ma to vôbec nedráždi.

Roman Hanco píše 22 júna 2020 o 18:55

Pridať komentár