Libido, potencia a sex u ženy po 40-ke, 50-ke a 60-ke

Libido, potencia a sex u ženy po 40-ke, 50-ke a 60-ke

Kvalita sexuálneho života u žien vo vyššom veku je na tom v mnohých ohľadoch ešte horšie, ako u mužov. Tejto téme sa pritom venuje v podstate len veľmi málo pozornosti a to je aj veľká chyba. Ženská sexualita je v mnohých ohľadoch oveľa vyspelejšia, ako tá mužská, treba sa však v jej prípade vyvarovať niekoľkým faktorom, ktoré ju zhoršia.

Ženy sa už po 40. roku života obvykle boria s hormonálnou nerovnováhou, výsledkom čoho je problém so sexuálnou túžbou. Po 50-ke sú problémy celkovo so sexuálnou aktivitou a pôžitkom z nej už naozaj časté a to hlavne vplyvom nástupu menopauzy.

Samozrejme, niektoré faktory sa dajú len veľmi ťažko ovplyvniť, no aj v prípade libida, potencie a sexu u žien vo vyššom veku je možné niečo spraviť. Kľúčom sú režimové zmeny a opatrenia súvisiace tak so sexuálnou rutinou, ako aj so životným štýlom.

Aké sú libido, potencia a sex u ženy po 40-ke, po 50-ke a po 60-ke

Aká je erekcia, potencia a sex u muža po 40-ke, po 50-ke a po 60-ke U žien je významným medzníkom v ich sexuálnom živote prechod 40. rokom. Má to súvis najmä so zmenami hormonálneho charakteru, ktoré ovplyvnia viacero aspektov súvisiacich s kvalitou sexu. Niektoré zmeny sú síce prirodzené, no majú svoje limity.

 • V prvom rade sa vplyvom znižovania hladiny estrogénov znižuje celkovo sexuálny apetít a tiež chuť na sex, libido začína najviac klesať medzi 40. a 50. rokom
 • S príchodom 50. roku nastávajú problémy aj s dostatočným prekrvením a zvlhčením pošvy, čo zhoršuje zážitok zo sexuálneho styku, klesá aj plodnosť ženy
 • Vo vyššom veku prichádzajú ťažkosti s dosiahnutím vzrušenia a orgazmu

Vo veľkej miere sú tieto zmeny podmienené vekom a prirodzeným starnutím, dôležité však je, ako intenzívne sa prejavujú. V mnohých veciach zohrávajú svoju úlohu aj psychika, emocionálne alebo vzťahové problémy, rovnako tak rutina v sexuálnom živote, od ktorej je už len kúsok do stereotypu a nudy. Preto zvažujte aj externé vplyvy a faktory.

Stoporex Women

Sexuálne zdravie ženy
 • Hormonálna rovnováha
 • Libido a chuť na sex
 • Zlepšenie priebehu menštruácie

Najviac v sexe po 40., 50. a 60. roku nastávajú tieto zmeny:

najskôr sa zníži chuť na sex a pôžitok či vzrušenie z neho, to je dôsledkom zníženia libida a aj narušenia hormonálnej rovnováhy po 40. roku života
neskôr dochádza k zníženiu pravidelnosti a početnosti sexuálneho styku, tá by mala byť u žien v strednom a vyššom veku aspoň 1 až 3 krát do týždňa
v najhoršom prípade príde k vychladnutiu sexuálneho apetítu a a potreby akéhokoľvek fyzického kontaktu, to môže neskôr viesť aj k citovému vychladnutiu

IDE TAK O ZÁLEŽITOSŤ ŽIEN, AKO AJ MUŽOV

Čo sa týka ženskej sexuality a kvality sexuálneho života v strednom a vyššom veku, bolo by mylné sa domnievať, že ide čisto iba o ženskú záležitosť. Práve naopak, aj muži môžu svojej partnerke výrazne pomôcť venovaním pozornosti jej sexuálnym potrebám.

Od čoho libido, potencia a sex u ženy závisia a aké sú príčiny ich poklesu

Od čoho erekcia, potencia a sex u muža závisia a aké sú príčiny ich poklesu Je niekoľko faktorov, ktoré môžu do určitej miery ovplyvňovať sexuálny život u ženy a jeho kvalitu v strednom alebo vyššom veku. Niektoré je len ťažké ovplyvniť, napríklad zvyšujúci sa vek, no s inými sa dá niečo robiť, napríklad ak ide o hormonálnu rovnováhu.

Tu sú príčiny a faktory problémov s libidom a kvalitou sexu:

Hormonálna nerovnováha: Najčastejšou príčinou problémov s kvalitou sexuálneho života v strednom a vyššom veku je hormonálna nerovnováha. Ide najmä o pokles hormónov estrogénov, ktoré sú zodpovedné za libido, zvlhčenie pošvy a cirkuláciu krvi v genitáliách. Ich zníženie vedie k nižšej vzrušivosti alebo dokonca až bolesti počas styku.

Civilizačné ochorenia: Viaceré sprievodné choroby alebo ťažkosti, ktoré možno označiť aj ako civilizačné ochorenia, môžu byť tiež problematické z pohľadu libida, sexuálneho apetítu a vychutnania si sexu po 40. roku života. Do tejto kategórie patria nadváha a obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka, artritída alebo niektoré ochorenia ciev, žíl a srdca.

Životospráva: Príliš málo pohybu, zlá fyzická kondícia, nadmerná únava, nadmerné pitie alkoholu, fajčenie a zlý jedálniček, to všetko sú veci, ktoré zhoršujú sex a znižujú potenciu aj libido. V jedálničku sa treba vyvarovať najmä fast food jedlám, nadmernej konzumácii mäsa, vyprážaným a mastným jedlám, ale aj nadmernej konzumácii kofeínu.

Stoporex Women

Sexuálne zdravie ženy
 • Hormonálna rovnováha
 • Libido a chuť na sex
 • Zlepšenie priebehu menštruácie

Externé faktory: Medzi negatívne externé faktory, ktoré môžu zhoršiť kvalitu sexuálneho života u žien v strednom a vyššom veku, patria niektoré druhy liekov a liečiv, vzťahové alebo emocionálne problémy, stres a nedostatok spánku, neurologické ochorenia a poruchy, nedostatoční zvlhčenie pošvy a samozrejme aj nedostatočné prekrvenie genitálií.

Tipy a rady, ako zlepšiť libido, potenciu a sex u ženy po 40-ke, po 50-ke a po 60-ke

Tipy a rady, ako zlepšiť erekciu, potenciu a sex u muža po 40-ke, po 50-ke a po 60-ke Hoci mnoho zo spomínaných faktorov a príčin je pri starnutí prirodzených, existuje niekoľko možností, ako zlepšiť a skvalitniť sexuálny život u žien po 40-tke alebo aj vo vyššom veku. Okrem zmien týkajúcich sa priamo praktík v sexe skúste aj režimové opatrenia.

Tu sú 4 oblasti, v ktorých môžete spraviť pre kvalitu najviac:

Zlepšenie životosprávy a životného štýlu

Podobne, ako u mužov, aj tu zohrávajú negatívnu úlohu alkohol a fajčenie, najmä pokiaľ ide o pôžitok pri sexe a dostatočné prekrvenie a zvlhčenie sliznice pošvy. Viac treba konzumovať sóju a produkty z nej, orechy, ryby, ovocie a zeleninu. Veľmi dôležitý je pohyb, ideálne je striedať vytrvalostnú a intenzívnu fyzickú aktivitu, zlepšuje to kondíciu.

Vyriešenie všetkých psychických vplyvov

Nechcem, aby to znelo ako nejaké klišé, ale pravdou je, že emocionálne aj vzťahové problémy môžu do veľkej miery negatívne ovplyvniť libido a sexuálny apetít. Ženy by sa mali preto vyhýbať napríklad „kultu dokonalého tela“, čo znižuje sebavedomie, rovnako tak treba riešiť akékoľvek negatívne pocity typu hnev, úzkosť, depresia a smútok.

Minimalizácia externých faktorov

Pomôže určite aj minimalizácia všetkých vyššie spomínaných negatívnych faktorov, ktoré externe môžu zhoršovať hormonálnu rovnováhu, libido a sexuálny zážitok. Treba vymeniť lieky s negatívnym vplyvom, zmierniť vysoký krvný tlak, zamerať sa na cukrovku a nadváhu, vyhýbať sa stresu a naopak viac oddychovať a spať.

Prírodná podpora hormonálnej rovnováhy

Prečo neskúsiť zvýšiť svoje libido, sexuálny apetít a skvalitniť zážitok zo sexu aj tým, že využijete silu prírody na zlepšenie hormonálnej rovnováhy? V tomto prípade môžete siahnuť po rôznych čajoch s obsahom fytoestrogénov a afrodiziakálnych bylín, prípadne po koreninách na lepšie prekrvenie genitálií, napríklad bazalka, oregano a chilli.

Stoporex Women

Sexuálne zdravie ženy
 • Hormonálna rovnováha
 • Libido a chuť na sex
 • Zlepšenie priebehu menštruácie

NEBOJTE SA HOVORIŤ O SVOJEJ SITUÁCII

Nemenej dôležité je o každom probléme, ktorý zhoršuje kvalitu vášho sexuálneho života, hovoriť so svojim partnerom. To sa týka aj návrhov na zlepšenie, či už priamo v sexe v praxi, alebo aj návrhov na iné zmeny. Partner môže byť skvelým pomocníkom.

 

 

Najčastejšie otázky o libide, potencii a sexe u ženy po 40-ke, po 50-ke a po 60-ke

Najčastejšie otázky o erekcii, potencii a sexe u muža po 40-ke, po 50-ke a po 60-ke Problémy v sexuálnom živote u žien sú viditeľné u väčšiny z nich, preto sa aj mnohé zaujímajú na internetových fórach a v diskusiách o viaceré praktické otázky a dotazy, ktoré sa týkajú libida, potencie a celkovo sexu v strednom a vyššom veku. Nakoľko chcem túto tému čo najviac rozobrať, rozhodol som sa tie najčastejšie z nich odpovedať:

V akom veku žena stráca sexuálnu potenciu a plodnosť?

Plodnosť je u žien závislá a prepojená s uvoľňovaním vajíčka, všetko teda závisí od toho, kedy začne menopauza, ktorá znamená ukončenie uvoľňovania vajíčok. Najčastejšie k tomu dochádza medzi 40. a 50. rokom života, u niektorých to môže byť aj skôr.

Akými prejavmi sa začínajú prejavovať sexuálne zmeny u ženy?

Okrem typických príznakov spojených so znížením chuti na sex ide najčastejšie o prejavy typické pre fázu prechodu. Najčastejšie ide o návaly tepla, nadmerné potenie, zmeny nálady alebo nadmernú únavu a pokles výkonnosti. To sú prvotné signály zmien.

Akými spôsobmi je najlepšie prežívať sexualitu vo vyššom veku?

Väčšina prieskumov ukazuje, že v tomto prípade sa jedná predovšetkým o zvýšenie kvality, emocionálneho prepojenia s partnerom a zameranie sa na vzájomné potešenie spoločne s hľadaním nových erotogénnych oblastí. Namiesto výkonu sa uprednostní kvalita.

Dá sa nejako aktívnejšie bojovať so zvýšenou suchosťou vagíny?

Áno, dá, hoci tento problém máva intenzitu značne individuálnu a preto je aj dôležité sa zamerať na osobitné riešenia. Všeobecne ale väčšine žien pomáha jednak častejšia masturbácia, ale aj častejší pohlavný styk s využitím kvalitnejšieho lubrikantu.

Ako často je zdravé mať sex u žien v strednom a vyššom veku?

Aj toto je značne individuálne, no existujú štatistiky, ktoré môžu niečo napovedať. U žien vo veku 40 až 50 rokov sa odporúča mať sexuálny styk aspoň každý tretí až štvrtý deň, u žien nad 50 rokov aspoň raz za týždeň. Dôležitá je pravidelnosť, nielen častosť.

Ako ešte zlepšiť a podporiť libido, potenciu a sex u ženy po 40-ke, po 50-ke a po 60-ke

Ako ešte zlepšiť a podporiť erekciu, potenciu a sex u muža po 40-ke, po 50-ke a po 60-ke Veľmi dôležitou oblasťou, kde môže žena sama, ale aj jej partner, podporiť libido a kvalitu sexuálneho života, je práve oblasť vylepšení a skúšania nových vecí v rámci sexuality v praxi. Treba povedať, že možností v tomto ohľade je dosť, stačí sa nebáť skúšať.

Stoporex Women

Sexuálne zdravie ženy
 • Hormonálna rovnováha
 • Libido a chuť na sex
 • Zlepšenie priebehu menštruácie

Pokiaľ ide o zlepšenie sexu vo vyššom veku, vyskúšajte:

stimulačné lubrikanty, či už hrejivé, chladivé alebo s nejakým iným efektom, môžu ozvláštniť sexuálny styk a viaceré z nich pomôžu aj mužom na erekciu
jednoduché a účinné je skúsiť tiež nové polohy alebo praktiky pri milovaní, ktoré budú napríklad pre oboch partnerov pohodlnejšie a menej náročné
nebojte sa vyskúšať aj nejaké erotické hry alebo si spestriť sex s nejakým ďalším mužom či ženou, rovnako tak môžete vyskúšať hranie nejakých rolí
spestrením masturbácie, ktorá by mala byť čo najčastejšie a pravidelná, môže byť využitie sexuálnych pomôcok, napríklad vibrátorov alebo dild
tieto erotické hračky môžete využiť aj spolu s partnerom, taktiež môžete staviť na prírodné afrodiziaka v podobe čajov z niektorých povzbudzujúcich a stimulačných bylín, tie môžu zvýšiť sexuálny apetít a doslova nakopnúť libido

Ako fungujú prípravky na podporu libida a potencie a prečo ich odporúčam

Ako fungujú tabletky na podporu erekcie a potencie a prečo ich odporúčam Spomínané prírodné afrodiziaka je možné využiť nielen vo forme čajov, ale aj v podobe hotových produktov a doplnkov výživy. Tie môžu mať perorálnu formu, čiže ide o tabletky alebo kapsuly, ale aj tú vonkajšiu a lokálnu, kedy sa jedná o krémy a gély.

Výhoda týchto produktov je v ich komplexnom pôsobení:

 • Cieľom produktov je podpora lepšieho prekrvenia genitálií a pohlavnej sústavy, čo zlepšuje jednak citlivosť, zvlhčenie pošvy a tiež zvyšuje sexuálny apetít

Spomínané účinky sú dosiahnuté vďaka prírodnému zloženiu, ktoré pozostáva z extraktov a výťažkov overených rastlinných afrodiziak. Bežne sú v zložení Muira Puama, Kotvičník zemný, Senovka grécka, Damiána, Šalvia, Ženšen alebo Maca peruánska. Doplnené sú aj o aminokyseliny L-Argínín alebo L-Citrulín na lepšie prekrvenie genitálií.

Stoporex Women

Sexuálne zdravie ženy
 • Hormonálna rovnováha
 • Libido a chuť na sex
 • Zlepšenie priebehu menštruácie

Ženy ako najväčšie benefity uvádzajú tieto charakteristiky:

prírodné zloženie a absencia rizikových chemických látok, čo znamená minimum kontraindikácií a vedľajších účinkov a tiež bezproblémové užívanie
jednoduché použitie, či už ide o vnútorné alebo vonkajšie prípravky a prostriedky, aplikácia býva 30 až 60 minút pred stykom a môže byť dlhodobá
ide o overené produkty a prípravky, mnohé značky vyrábajú tak sortiment pre mužov, ako aj pre ženy, takže majú dostatok skúseností s účinným zložením

To, že účinky prípravkov sú široké, neznamená automaticky, že pomôžu na tie najvážnejšie ženské problémy, ktoré môžu byť spojené s nízkym libidom alebo nedostatkom vzrušivosti. Na druhú stranu, ako dlhodobá podpora sa tieto produkty ženám osvedčili.

LOVEGRA A INÉ RIZIKOVÉ ALTERNATÍVY

Na viacerých internetových fórach som zachytil, že niekoľko žien hľadá možnosti, ako zvýšiť svoje libido a zlepšiť fungovanie pohlavnej sústavy s pomocou rôznych tabliet zo zahraničia. Tie sú na predpis, no kupujú sa načierno. Pozor, už ide o hazard so zdravím.

Prípravky, ktoré vyskúšala moja partnerka a jej skúsenosti s nimi

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi Moja partnerka vyskúšala na podporu sexuálneho zdravia a výkonnosti niekoľko prípravkov na našom trhu, či už išlo o tabletky, kapsuly, gély, krémy alebo masti. Skúsila dokonca aj rôzne stimulačné lubrikanty, no v ich prípade išlo skôr len o doplnok. Treba povedať, že hoci na trhu nie je na prvý pohľad výber príliš bohatý, má zmysel hľadať kvalitu.

Pri výbere konkrétneho produktu alebo prípravku by mali hlavnú úlohu zohrávať referencie z praxe od žien, ktoré danú značku alebo typ skúsili. Práve preto som sa rozhodol pridať jej vlastné skúsenosti vo forme prehľadných recenzií najlepších produktov:

Stoporex Women

Sexuálne zdravie ženy
 • Hormonálna rovnováha
 • Libido a chuť na sex
 • Zlepšenie priebehu menštruácie

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.83

6 Hodnotení

To čo je za somarina.!!!!! 40 ročná žena má veľmi vysokú chuť na sex !!!!!! Čo píšete hlúposti? Hrozne. 40 ročná žena má toľko chutí na sex,že by stihla urobiť aj 6 mužov, možno aj 10 🙂 .To akože muži sú fakt mimo,keď toto nevedia. 40 ročná žena má presne toľko chutí ako 20 ročný pubertiak. U žien s vekom stúpa chuť na sex, kým u mužov klesá libido.

Ola píše 15 decembra 2020 o 14:06

To je individuálne, osobne po 3 deťoch a po 45 to už taká sláva není…

Anett píše 19 decembra 2021 o 09:15

Pridať komentár