Poloha obrátenej dvojice

poloha obrátenej dvojice

Pod polohou obrátená dvojica sa myslí niekoľko rôznych variant klasických pozícií, či už ide o známu misionársku polohu, pozíciu na koníka či polohu v stoji. Okrem klasického vaginálneho sexu či análneho styku je možné využiť túto polohu aj ako predohru na orálne dráždenie, nakoľko napríklad aj známa pozícia 69 je pozíciou obrátenej dvojice.

Bez ohľadu na to, ktorú pozíciu obrátenej dvojice si zvolíte, výhoda každej z variant spočíva v netradičnom vzájomnom postavení oboch partnerov. To vytvára nové možnosti sexuálneho dráždenia a stimulácie a mnohokrát aj nečakané spôsoby sexuálneho vzrušenia.

Kým niektoré polohy sú naozaj veľmi jednoduché, ako už napríklad spomínaná poloha 69, iné si vyžadujú aj istú dávku trpezlivosti, skúšania a skúseností. Pri každej pozícii by malo platiť, že jej súčasťou je aj istá dávka experimentovania a objavovania z vašej strany.

Poloha obrátenej dvojice: popis, technika, výhody, nevýhody

Poloha obrátenej dvojice: popis, technika, výhody, nevýhody Poloha obrátenej dvojice poskytuje benefity tak pre muža, ako aj pre ženu. Vždy záleží od toho, ktorý typ alebo aký variant si milenci vyberú. Veľkou výhodou je, že tieto pozície sú využiteľné pre dosiahnutie vaginálneho aj klitoriálneho orgazmu u ženy.

 • Poloha obrátenej dvojice sa dá použiť pre orálny, vaginálny aj análny sex
 • Najčastejšie ide o polohu obráteného misionára pre pohlavný styk, polohu 69 pre orálnu predohru a pozíciu obrátenej jazdkyne pre análny sex
 • Viacero obrátených pozícií s prienikom penisu do pošvy sa dá využiť aj na otehotnenie, prípadne tiež počas tehotenstva

Prečo vlastne polohu obrátenej dvojice spomínam? Bez ohľadu na konkrétny typ, ide o niečo netradičné, čo je ideálne na spestrenie milostného života. Viacero pozícii tohto typu ponúka mužovi aj žene možnosť menej tradičného spôsobu sexuálneho dráždenia a úplne nové pocity vzrušenia. Najmä ženy môžu ťažiť z možnosti dosiahnuť orgazmus inou cestou.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Mnohé varianty tejto pozície však majú aj svoje úskalia:

pri niektorých polohách sa stráca intimita medzi partnermi
obrátenie bežnej polohy si môže vyžadovať viac fyzickej kondície
nevyhnutná je tiež správna technika, inak môžete mať problém dosiahnuť orgazmus
zvýšený pozor si treba dať aj na možné úrazy
viaceré polohy nie sú určené pre úplných začiatočníkov

MENEJ OČNÉHO KONTAKTU? DÁ SA TO VYNAHRADIŤ

Obrátenie ženy mužovi chrbtom alebo iné otočenie býva spojené aj s nedostatkom očného kontaktu. To mnohým milencom vadí, ale verte tomu, že sa to dá vždy vynahradiť. Koniec koncov, polohy by ste mali počas milovania pravidelne obmieňať, aby z toho nebol stereotyp.

Ako a kedy polohu obrátenej dvojice využiť a postup, ako si ju čo najviac užiť

Ako a kedy polohu obrátenej dvojice využiť a postup, ako si ju čo najviac užiť Pozícia obrátenej dvojice sa dá využiť kedykoľvek a kdekoľvek, či už sa milujete doma v spálni alebo vonku v lese. Viaceré pozície, napríklad jazdkyne či v sede, bez problémov môžete skúsiť aj v aute. Vždy však pozerajte aj na bezpečnosť polohy.

Existuje niekoľko variant polohy obrátenej dvojice:

Pozícia 6 a 9: Ako ukazujú aj navzájom obrátené čísla, táto pozícia spočíva v tom, že si partneri na seba ľahnú, ale naopak. Žena je teda pri mužovom penise a muž pri jej vagíne. To umožňuje dokonalú orálnu stimuláciu. Je jedno, kto je hore a kto dole.

Obrátený misionár: Pri tejto polohe je žena hore na mužovi, ktorý voľne leží s rozkročenými nohami. Ona si ľahne na neho, pričom jeho penis zasunie do svojej vagíny. Vlnením sa, krúžením a jemným prirážaním môže dosiahnuť vaginálny aj klitoriálny orgazmus.

Obrátená jazdkyňa: Aj v tejto polohe obrátenej dvojice nastáva zmena oproti klasickej polohe. Muž leží alebo sedí, žena si na neho kľakne a vagínou znova dosadne na jeho penis. Je mu však otočená chrbtom a aj preto je táto poloha ideálna na análny sex.

Obrátené objatie: Do tretice tu máme polohu, kde je žena hore a muž dole. Teraz si však na ležiaceho muža ľahne chrbtom a pomaly môže jeho vzpriamený penis zaviezť do svojej pošvy. Pohybmi nahor a nadol potom môžu dosiahnuť spoločne vyvrcholenie.

V stoji a odzadu: Posledným variantom je poloha v stoji v obrátenom prevedení. V tomto prípade je teda žena znova obrátená mužovi chrbtom a ten môže penisom prenikať do jej análu alebo pošvy. Pre uľahčenie prístupu môže žena zdvihnúť jednu nohu.

Najčastejšie otázky o polohe obrátenej dvojice

Najčastejšie otázky o polohe obrátenej dvojice Ako vidíte, poloha obrátenej dvojice má viacero rôznych prevedení a variant. Ponuka spôsobov, ako si užiť milovanie, je teda veľká, rovnako tak aj záujem o tieto pozície. Tu sú najviac kladené otázky v súvislosti s nimi:

Ktoré zo spomínaných pozícií sú najlepšie na otehotnenie?

Jednoznačne tie, kde môže muž čo najhlbšie penisom preniknúť do pošvy a zároveň je malé riziko, že ejakulát hneď po akte vplyvom gravitácie vytečie z vagíny. Ide najmä o pozíciu obráteného misionára a polohu obráteného objatia.

Môžu sa polohy obrátenej dvojice skúšať aj počas tehotenstva?

Áno ale iba niektoré, platí to napríklad o pozícii 69 na úvod tehotenstva či o pozícii v stoji a odzadu. Vo všeobecnosti však musím povedať, že ak sa aj niektorá poloha dá v tehotenstve skúsiť, lepšie je ostať pri klasike.

Sú niektoré pozície rizikové kvôli možným úrazom?

Áno, hlavne ide o pozíciu obrátenej jazdkyne a pozíciu obráteného objatia. V prvom prípade je rizikom, ak žena bude prirážať a penis sa dostane mimo pošvu, pri druhej polohe zas vzniká riziko pri príliš akčnom krúžení panvou.

Ktoré polohy sú vhodné pre mužov s problémom rýchlej ejakulácie?

Vo všeobecnosti majú muži s príliš rýchlou ejakuláciou problém vtedy, ak je prirážanie príliš agresívne a príliš rýchle. Pri polohe obráteného objatia a pri polohe obráteného misionára je takýchto rušivých vplyvov najmenej.

Čo robiť, ak muž či žena majú naopak problém dosiahnuť orgazmus?

Najčastejšie býva za týmto stavom nedokonalé technické prevedenie danej pozície a problémy s nedostatočným vzrušením. Odporúčam dať si viac záležať na dotykoch a dráždení viacerých erotogénnych zón súčasne, najmä rukami.

Stoporex Women

Sexuálne zdravie ženy
 • Hormonálna rovnováha
 • Libido a chuť na sex
 • Zlepšenie priebehu menštruácie

NEZABÚDAJTE NA PREDOHRU

Aby si žena mohla naplno užiť konkrétnu sexuálnu pozíciu, musí byť dostatočne vzrušená. Veľa mužov na to zabúda aj pri rôznych variantoch pozície obrátenej dvojice, čo si všímam podľa reakcií v internetových diskusiách. Sústreďte sa aj na túto oblasť.

Ako fungujú prípravky na podporu libida u žien a prečo ich odporúčam

Ako fungujú prípravky na podporu libida u žien a prečo ich odporúčam Viacero polôh a pozícií obrátenej dvojice prináša benefity predovšetkým ženám a to hlavne z pohľadu možnosti dosiahnuť vaginálny orgazmus. Ak chce žena ešte viac podporiť sexuálne vzrušenie a intenzitu orgazmu, môže vyskúšať aj podporné stimulanty.

Tie sú založené na prírodných zložkách:

 • Najčastejšie sa jedná o tabletky na vnútorné užitie alebo o krémy a gély na vonkajšiu aplikáciu, ktorých cieľom je lepšie prekrvenie pošvy a zvýšenie sexuálneho apetítu

Ako som už spomenul, tieto prípravky majú prírodný základ. Čo to znamená? Ich účinné látky sú zmesou a kombináciou rastlinných extraktov a iných prirodzených afrodiziak. Sú tu napríklad výťažky z rastlín ako Damiána či Senovka grécka, doplnené o aminokyseliny typu L-ArginínL-Citrulín.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Bez ohľadu na formu, ponúkajú tieto prípravky aj tri ďalšie benefity:

ich zloženie je natoľko bohaté, že pôsobia na sexuálnu vitalitu celkovo, viacero dokonca zlepšuje aj fyzickú výkonnosť
neobsahujú žiadne hormóny a vďaka pomerne prirodzenému zloženiu sú bezpečné aj z hľadiska vedľajších účinkov a to aj pri dlhodobom užívaní
mnoho značiek si viete kúpiť nielen v lekárni, ale aj priamo od výrobcu či distribútora cez jeho vlastný eshop, čo je pohodlnejšie a výhodnejšie

Pri kúpe si vždy pozrite aj spôsob dávkovania či používania. Tabletky sa zvyčajne užívajú dlhodobo a pravidelne, nakoľko ich účinok závisí od dosiahnutí hladiny ich účinných látok v tele. Krémy a gély sa zas väčšinou aplikujú krátko pred pohlavným stykom.

PODOZRIVÉ A NESERIÓZNE ZNAČKY

Viacero prípravkov neúčinkuje v praxi tak, ako to sľubujú na obale. Ide štandardne o neznáme značky s podozrivou cenou a nejasným zložením. Dajte si teda pri výbere pozor a kupujte len prípravky s registráciou na Úrade verejného zdravotníctva.

Prípravky, ktoré vyskúšala moja partnerka a jej skúsenosti s nimi

Prípravky, ktoré vyskúšala moja partnerka a jej skúsenosti s nimi Za posledné roky sa počet rôznych produktov s rastlinným a prírodným zložením zameraných na ženy exponenciálne zvýšil. To potešilo samozrejme aj moju partnerku, ktorá ich mnoho skúsila. Zďaleka však nie všetky sú také kvalitné, ako to prezentujú ich výrobcovia, čo potom sťažuje ženám snahu zlepšiť ich sexuálny život.

Jednou z najlepších možností, ako si tieto prípravky vybrať, je spoľahnúť sa na reálne skúsenosti iných žien s danou značkou. Keďže aj moja partnerka má takýchto skúseností dostatok, rozhodol som sa ich zverejniť. Nech sa páči, tu sú značky, ktoré jej pomohli najviac:

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Stoporex Women

Sexuálne zdravie ženy
 • Hormonálna rovnováha
 • Libido a chuť na sex
 • Zlepšenie priebehu menštruácie

Erotické pomôcky a hračky

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber

BDSM pomôcky

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie