Ranná erekcia

Ranná erekciaAk sa vám stáva, že sa ráno zobudíte so stoporeným penisom, neznamená to, že ste mali divoké sny a ich výsledkom je erekcia. Hoci si to myslí mnoho mužov a spolu s nimi aj ich partnerky, ktoré ich takto podozrievajú z virtuálnej nevery v ich divokých snoch, pravda je niekde úplne inde.

Navyše, aby som uviedol na správnu mieru aj názov tohto javu, vôbec sa nejedná len o ranné erekcie. Naopak, ak sa objavia pri vašom zobudení ráno, ešte stále to neznamená, že erekcia prišla len v tomto období.

❤️ TIP: ak hľadáte rýchle riešenie, odporúčam tabletky na erekciu, ktoré u mňa osobne účinkujú najlepšie: ✅ eJoy, ✅ Zerex a ✅ Proerecta

Naopak, správne pomenovanie by malo byť nočná erekcia a aj to nie je úplne na mieste, nakoľko priliehavejšie by bolo množné číslo. Ide teda o nočné erekcie, ktorých je počas spánku niekoľko a má to aj logické vysvetlenie.

Čo je ranná erekcia a ako vzniká

Čo je ranná erekcia a ako vznikáPre niekoho ide o príjemné zobudenie sa, pre niekoho iného zas o nepríjemný problém pri následnom vymočení. Ranná erekcia vzniká prakticky bez nášho vedomia a pričinenia, takže nejde o erekciu následkom sexuálnej stimulácie, ale o erekciu automatickú a reflexívnu.

Tak ako bežná erekcia, aj ranná erekcia je stavom stoporenia pohlavného údu u muža, ale napríklad môže nastať aj v prípade zdurenia klitorisu u ženy

Ranná erekcia sa od tej bežnej odlišuje tým, že nevzniká na základe pohlavného vzrušenia alebo sexuálnej stimulácie

Ranná erekcia sa nevyskytuje len ráno, ale pravidelne sa opakuje ako nočná erekcia

Ranná vzniká veľmi podobne ako tá bežná, akurát v niečom sa od nej odlišuje:

erekcia nevzniká na základe sexuálnej stimulácie, ale samovoľne a to počas spánku v jeho tzv. REM fáze na základe pôsobenia a stimulácie parasympatických nervov
erekcia vzniká a následne zaniká, pričom počas noci sa tento stav zopakuje niekoľko krát, niekedy aj 5 krát a doba trvania erekcie je zhruba od 20 do 30 minút
u niektorých starších mužov sa nočná erekcia môže objavovať aj v iných fázach, ale v zásade sa všetci budíme skoro vždy v REM fáze spánku, kedy sa objavuje najviac

ejoyTabletky na erekciu, ktore fungujú

➡️ Odporúčam eJoy (moja recenzia):
- zlepšenie erekcie
- predĺženie doby pohlavného styku
- zvýšenie libida a chuti na sex
- zdravšia prostata

Cena:25,90 €

Vo všeobecnosti platí, že nočné erekcie a ranná erekcia sú akýmsi automatickým a reflexívnym testom funkčnosti mechanizmu stoporenia. Znamená to teda, že ak sa u vás ranná erekcia objavuje pravidelne, je všetko v poriadku a minimálne z fyziologického hľadiska ste úplne zdravým mužom.

BEZ ORGAZMU

Na rozdiel od klasickej erekcie vzniknutej na základe sexuálneho dráždenia, ranná erekcia nemusí byť ukončená orgazmom. Niektoré tradičné kultúry, najmä v Ázii, to dokonca považovali za nečistý spôsob ukončenia erekcie. Ja to nechám samozrejme len na vás.

Aké sú príčiny rannej erekcie

Aké sú príčiny rannej erekcieO tom, prečo a z akých príčin vzniká ranná erekcia, panuje až neuveriteľné množstvo domnienok a mýtov. Niektoré pritom vznikli na prvý pohľad ako seriózne vysvetlenia, no časom ich vyvrátili najnovšie poznatky. Pre úplnosť uvediem všetky predpokladané teórie.

Toto sú teda najčastejšie uvádzané príčiny rannej erekcie:

Vzrušenie z nočného sna: Tento dôvod sa uvádza medzi laickou verejnosťou zrejme najčastejšie a uviedol som ho aj hneď na úvod. Ide však naozaj len o domnienku, ktorá síce dáva z pohľadu žiarlivých partneriek zmysel, ale v skutočnosti sa jedná o mýtus, ktorý bol mnohokrát vyvrátený.

Prevencia pred únikom moču: Ďalšia zaujímavá teória, ktorá už dáva väčší zmysel aj pre samotných mužov, hovorí, že nočná erekcia má zamedziť úniku moču. Znamenalo by to, že ide o reakciu na plný močový mechúr, pričom stoporenie penisu je v tomto prípade obranným reflexom pred nekontrolovateľným močením cez močovú trubicu. Ani to ale nie je pravda.

Vplyv liekov: Vplyv niektorých liekov na erekciu je nepopierateľný a hovorím o zámernom ako aj o vedľajšom a nežiaducom vplyve. Hoci lieky na podporu erekcie s obsahom syntetických látok alebo iné lieky vplývajúce na pohlavnú sústavu môžu z času na čas ovplyvniť aj stoporenie, ani tento dôvod sa v prípade pravidelnej rannej erekcie nepreukázal.

Pôsobenie nervového systému: No a nakoniec sa dostávam k príčine, ktorá je vedecky najviac potvrdená a teda aj najpravdepodobnejšia. Počas REM fázy spánku prichádza k striedaniu pôsobenia parasympatického a sympatického nervového systému, pričom toto striedanie vyvolá spustenie nervového signálu na začiatok erekcie a tá sa reflexne dostaví.

Hladina testosterónu: Zároveň s pôsobením nervového systému netreba zabúdať ani na testosterón, čiže mužský hormón priamo ovplyvňujúci libido a aj stoporenie. Počas REM fázy spánku a najmä nadránom je hladina testosterónu na svojom maxime, čo znamená podporu vyššie uvedeného nervového pôsobenia a súčasť reflexívneho automatického stoporenia.

 

Najčastejšie otázky o rannej erekcii

Najčastejšie otázky o rannej erekciiPovedali sme si teda, že ranná erekcia je prirodzenou súčasťou reflexov ľudského organizmu a zodpovednosť za ňu má naša nervová sústava v spojení s pôsobením testosterónu. Je však ešte niekoľko otázok, ktoré mužov zaujímajú a ja k tým najčastejším uvediem aj odpovede:

Je ranná erekcia samozrejmosťou každé ráno?

Nie, nie je. Je to spôsobené najmä tým, že nie vždy sa ráno zobudíte počas fázy REM spánku. Keďže obvykle v iných fázach táto samovoľná kontrola funkčnosti stoporenia nenastáva, nemusí sa erekcia dostaviť vždy a za každých okolností.

Prečo mám obvykle s rannou erekciou aj plný močový mechúr?

V podstate je to trocha naopak. Plný močový mechúr totiž zosilní pôsobenie nervového systému a to ešte viac rannú erekciu zosilní. Ak si dobre všimnete, po vymočení sa táto erekcia takmer okamžite zmizne.

Dá sa rannej erekcii nejako predísť?

Nedá, nakoľko ide o prirodzený a vrodený ľudský reflex. Táto erekcia nie je žiadnym spôsobom ovplyvňovaná zo strany muža, nie je možné jej vedome zabrániť alebo ju naopak vedome stimulovať. Jednoducho, príde sama od seba a tak isto aj odíde.

ejoyTabletky na erekciu, ktore fungujú

➡️ Odporúčam eJoy (moja recenzia):
- zlepšenie erekcie
- predĺženie doby pohlavného styku
- zvýšenie libida a chuti na sex
- zdravšia prostata

Cena:25,90 €

Ak nemám rannú erekciu, znamená to, že mám erektilnú dysfunkciu?

Automaticky to vôbec nemusí platiť. Treba pozorovať ranné a nočné erekcie dlhšie, čo sa napríklad využíva pri diagnostike erektilnej dysfunkcie. Neprítomnosť ranných erekcií môže znamenať aj problémy s testosterónom, s činnosťou nervového systému, cievami a podobne.

Môžem mať rannú erekciu a pritom mať problém s bežnou erekciou?

Áno, je to možné a to najmä v prípade, ak sú problémy s bežnou erekciou na základe sexuálnej stimulácie spôsobené psychogénnymi príčinami. Časť mozgu, ktorá je zodpovedná za tieto príčiny, sa totiž práve počas REM fázy spánku vypne a vtedy môže erekcia nastať.

RANNÁ EREKCIA AKO PROBLÉM MLADÝCH?

Čo som si všimol viaceré fóra a internetové diskusie, najmä mladí ľudia vnímajú ranné erekcie ako niečo negatívne a problémové. Pripadá mi to, ako keby sa za to hanbili alebo niečo podobné. Takýto postoj odmietam, určite to nie je žiaden problém, je to prirodzené!

Ako zlepšiť a podporiť bežnú aj rannú erekciu

Ako zlepšiť a podporiť bežnú aj rannú erekciuHoci sa ranná aj bežná erekcia odlišujú v zárodku vyvolávajúcim faktorom a na konci (ne)vyvrcholením, samotný proces vzniku celej erekcie je zhodný. Ak teda u vás nefunguje nočná a ranná erekcia, s veľkou pravdepodobnosťou budete mať problém aj s tou bežnou.

Otázkou teda zostáva, ako zlepšiť a podporiť erekciu. Existuje na to niekoľko spôsobov:

zlepšenie životosprávy, najmä zdravšie stravovanie sa a obmedzenie zlozvykov, predovšetkým fajčenia a nadmerného príjmu alkoholu
zlepšenie životného štýlu s dôrazom na zlepšenie mentálneho zdravia, čiže obmedzenie stresu a únavy a naopak viac regenerácie, spánku a oddychu
pravidelný pohyb, ktorý je dôležitý pre fyzickú kondíciu a zároveň ako prevencia niektorých civilizačných ochorení negatívne pôsobiacich na erekciu
podpora zdravého fungovania kardiovaskulárneho aj nervového systému, ktoré majú mimoriadny vplyv na vznik, kvalitu a dlhodobé udržanie erekcie
zvýšenie hladiny testosterónu, napríklad potravinami či výživovými doplnkami s obsahom rôznych rastlín a bylín z kategórie prírodných afrodiziak

ejoyErekcia na dosah

➡️ Odporúčam eJoy (moja recenzia):
– zlepšenie erekcie
– predĺženie doby pohlavného styku
– zdravšia prostata
– zvýšenie libida a chuti na sex

Cena:25,90 €

Ako fungujú tabletky na erekciu a prečo ich odporúčam

Ako fungujú tabletky na erekciu a prečo ich odporúčamOsobitné postavenie pri podpore erekcie a celkovo potencie majú práve spomínané prírodné afrodiziaka. Tie sú základnou súčasťou špeciálnych voľne dostupných prípravkov. Nehovorím však o žiadnych liekoch so syntetickými látkami, ale o 100 % prírodných tabletkách.

Čím sa odlišujú? Najmä svojim zložením, od ktorého všetko závisí:

Tabletky obsahujú výťažky a extrakty tých rastlín, ktoré priaznivo vplývajú na lepšie prekrvenie penisu, libido a plodnosť a to najmä na základe dlhodobého pôsobenia

Tabletky tohto typu obsahujú napríklad Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Macu, Ženšen, Yohimbé, Muira Puamu a iné bylinky, ktoré sú považované za najlepšie prírodné afrodiziaka. Tie sú doplnené najmä o aminokyseliny typu L-Arginín či L-Citrulín, ktoré účinky na erekciu, libido, ejakuláciu aj potenciu celkovo ešte viac podporia.

❤️ TIP: ak hľadáte rýchle riešenie, odporúčam tabletky na erekciu, ktoré u mňa osobne účinkujú najlepšie: ✅ eJoy, ✅ Zerex a ✅ Proerecta

Čo sa týka výhod tohto typu tabliet, tak:

na ich kúpu nepotrebujete lekársky predpis, takže sú mimoriadne dostupné a vybrať si môžete z desiatok rôznych značiek
vďaka tomu, že neobsahujú žiadne synteticky vyrábané látky, sa pri ich užívaní nemusíte báť nežiaducich účinkov typu bolesti hlavy a podobne
ich pôsobenie je oveľa širšie, než len na erekciu, hoci práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný

Tieto tabletky však neberte ako žiaden liek, ide o prostriedok pre zvýšenie dôležitých látok v našom tele, ktoré sú zodpovedné za zdravé a správne fungovanie potencie. Ide o najviac prirodzený a zároveň aj pohodlný spôsob zlepšenia erekcie a potencie, aký poznám.

DLHODOBÉ UŽÍVANIE JE IDEÁLNE

S ohľadom na zloženie a spôsob účinku týchto prípravkov by som chcel zdôrazniť, že ich užívanie musí trvať dlhšiu dobu. Nefunguje to tak, že užijete jednu pilulku a okamžite nastane erekcia. Účinok je založený na dlhšom pôsobení, ktoré je pre náš organizmu aj prirodzené.

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimiNakoľko chcem byť maximálne nápomocný a nezostať len pri teoretických informáciách týkajúcich sa rannej a bežnej erekcii, rozhodol som sa podeliť sa s vami o vlastné výsledky s týmito tabletkami. Moje skúsenosti sú pomerne bohaté, nakoľko som vyskúšal naozaj skoro všetky značky, ktoré u nás sú.

Nebudem vám nič tajiť, naozaj sa na trhu vyskytujú aj značky, kde účinok zostáva len deklarovaným sľubom na obale. Vyskúšajte ale niektoré z týchto značiek, ktoré u mňa naozaj fungovali a s ich účinkami som bol ja osobne spokojný:

ProduktHodnotenieOverená kúpaRecenzia
1. eJoy Prejsť do obchoduMoja recenzia
2. Zerex Prejsť do obchoduMoja recenzia
3. Proerecta Prejsť do obchoduMoja recenzia
4. Primulus
Prejsť do obchoduMoja recenzia
5. Vimax
Prejsť do obchoduMoja recenzia
Ranná erekcia
Počet hlasov: 14 Priemer:4.6 (92.86%)

Prispejte komentárom

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *