Wobenzym: Známy liek na zápaly, opuchy a imunitu. Tu sú moje skúsenosti s ním

Wobenzym: recenzia + dávkovanie, cena, účinky a zloženie

Medzi veľmi známe a čoraz viac žiadané tabletky so širokými účinkami na celkovú vitalitu a zdravie patrí Wobenzym. Ide o voľne predajný liek, ktorý je primárne určený pre dospelých trpiacich častými zápalmi, tým, ktorí majú problémy s imunitou a ľuďom s poúrazovými a pooperačnými stavmi. Užívanie je možné za istých okolností aj pre deti.

Možno sa pýtate, aká je súvislosť medzi tabletkami tohto druhu a mojou témou pohlavného a sexuálneho zdravia. Odpoveď súvisí s účinkom tabliet proti zápalom, nakoľko práve zápaly močových ciest môžu zhoršiť aj kvalitu sexuálneho života. Wobenzym síce nepatrí priamo medzi tabletky pôsobiace len na močovú sústavu, ale má vplyv aj v tejto oblasti.

Moja dnešná recenzia sa teda bude zameriavať na jeho všeobecné účinky aj s dôrazom na vplyv na močové cesty. Pozrieme sa však detailnejšie nielen na zloženie, užívanie a dávkovanie tabliet, ale aj na praktické skúsenosti s nimi.

Doba testovania produktu2 mesiace
Kedy sa dostavili prvé účinkydo 2 týždňov
Bez receptu✅ áno
Pôsobenie pri zápaloch
Poúrazové a pooperačné stavy
Lymfedémy
Imunita a vitalita
Vedľajšie účinkypozrieť v recenzii
Vekvšetky vekové kategórie
Diskrétne doručeniediskrétne doručené do 1-2 dní
AlternatívaN/A
Cena8,89 €
Overený predaj Oficiálny e-shop

Výrobca a pôvod

Wobenzym: Výrobca a pôvod Za značkou Wobenzym je spoločnosť MUCOS Pharma GmbH & Co so Sídlom v Nemecku. U nás má firma svoje zastúpenie prostredníctvom MUCOS Pharma CZ, ktorá je členom medzinárodnej skupiny MUCOS Pharma. Ide o svetového producenta rôznych enzýmových preparátov a vitamínových prípravkov, ktoré sú v predaji v mnohých štátoch sveta.

Tieto oranžové tabletky boli pred uvedením na náš trh podrobené všetkým kontrolám a spĺňajú prísne podmienky ohľadom zloženia aj bezpečnosti. Navyše, majú seriózneho producenta a kúpiť ich môžete prakticky v každej lekárni. To, že sú také populárne, je dôsledkom najmä ich pozitívnych účinkov v praxi.

Zloženie a účinné látky

Wobenzym: Zloženie a účinné látky Wobenzym je produkt založený na kombinácii enzýmov pôsobiacich na mnohé metabolické aj iné procesy v tele. Účinnosť prípravku je dosahovaná práve synergickým pôsobením týchto látok v tele, pričom v zložení nenájdete žiadne problematické zložky. Vďaka tomu je pôsobenie Wobenzymu prirodzené.

Tu sú účinné látky a zopár informácií k nim:

Pankreatín: Prvým enzýmom, ktorý je súčasťou tabliet, je enzým pankreatín. Tento enzým sa získava z pankreasu a obsahuje všetky tri čiastkové druhy pankreatických enzýmov, čiže amylázu, lipázu a proteázu. Enzým je dôležitý pre rozpúšťanie tukov a odstraňovanie zvyškových látok, čím pomáha čistiť organizmus.

Amyláza: Súčasťou pankreatínu je amyláza a ja by som ju rád predstavil trocha bližšie. Úlohou tohto enzýmu, ktorý patrí medzi hydrolázy, je štiepenie škrobu na jednoduchšie cukry. Podieľa sa aj na rozklade bielkovín a tukov. Enzým sa používa aj pri rôznych zápaloch a tiež v prípade chirurgickej intervencie.

Lipáza: Druhým dôležitým enzýmom obsiahnutým v pankreatíne je lipáza. Ide o lipolytický enzým, ktorý pomáha rozkladať mastné kyseliny a tým im pomáha dostať sa do krvi a pečene. Ide o jeden z najdôležitejších enzýmov v našom tele zodpovedným za množstvo tukov. Svojou činnosťou pomáha lepšiemu tráveniu a pôsobeniu tráviacich enzýmov.

Bromelaín: Tento enzým má zmysel pre štiepenie bielkovín a ide o proteolitický enzým získavaný z exotického ovocia, konkrétne z ananásu. Pomáha pri problémoch súvisiacich s tráviacou sústavou a je motorom chemických reakcií v tele. Má tiež protizápalové pôsobenie a to najmä v črevnom trakte.

Trypsín: Ďalším enzýmom, ktorý sa vo Wobenzyme nachádza, je trypsín. Jeho úloha je štiepenie a vstrebávanie bielkovín z tenkého čreva, pričom v absorbovanej forme pôsobí tento enzým aj protizápalovo. Pomáha aj lepšej činnosti imunitného systému, ktorý môže zneškodňovať parazitov efektívnejšie.

Chymotrypsín: Veľmi podobným enzýmom je chymotrypsín, ktorý má podobné vlastnosti a ku svojim účinkom potrebuje súčinnosť s trypsínom. Ide tiež o jeden zo skupiny tráviacich enzýmov, ktoré sú zodpovedné za trávenie bielkovín. Látka je súčasťou pankreatickej šťavy a pri jej prirodzenom nedostatku v tele dochádza k problémom s trávením bielkovín.

Papaín: Ako hovorí už aj samotný názov, tento enzým pochádza z papáje a používa sa napríklad pri chronickej hnačke alebo pri celiakii. Ide o rastlinný typ enzýmu pôsobiaci napríklad aj na žalúdočnú sliznicu. Má pozitívne účinky aj proti opuchom a používa sa tiež pri zápaloch rôzneho charakteru. Enzým pomáha aj na zlepšenie imunitného systému.

Rutozid trihydrát: Tejto látke sa hovorí niekedy aj rutín a ide o flavonoid rastlinného pôvodu, ktorý je dôležitý pre cievny systém. Pri vysokom krvnom tlaku má totiž látka vplyv na zníženie priepustnosti krvných kapilár, takže pomáha na priepustnosť stien. Zmenšuje tvorbu opuchov a pôsobí proti častému krvácaniu napríklad z ďasien či nosa.

Pokiaľ ide o tieto účinné látky, vo Wobenzyme sa nachádzajú v nasledujúcich množstvách:

Látka:Množstvo:
Pancreatinum
- proteasum300 F.I.P.- E
- amylasum4000 F.I.P.- E
- lipasum4500 F.I.P.- E
Trypsinum360 F.I.P.- E
Chymotrypsínum300 F.I.P.- E
Bromelaina225 F.I.P.- E
Papainum90 F.I.P.- E
Lipasum34 F.I.P.- E
Amylasum50 F.I.P.- E
Rutosidum trihydricum50 mg

F.I.P. patrí medzi jednotky enzymatickej aktivity – 1 F.I.P. jednotka je takým množstvom enzýmu, ktoré premení substrát o množstve 1 mmol za jednu minútu

GASTROREZISTENTNÉ TABLETY

Wobenzym je dostupný vo forme gastrorezistentných tabliet. To znamená, že odolávajú žalúdočným šťavám a ich vstrebanie je postupné. Liek zároveň obsahuje aj laktózu a niektoré iné pomocné látky, čo treba zvážiť pri indikácii lekárom.

Dávkovanie a užívanie

Wobenzym: Dávkovanie a užívanie Ako užívať Wobenzym? To závisí od toho, aký konkrétne problém máte alebo na aký účel by ste chceli tabletky užívať. Príbalový leták obsahuje jasné a detailné inštrukcie, ja sa pokúsim pre stručnosť a prehľadnosť zachytiť len to najdôležitejšie dávkovanie.

 • 1 udržiavacia dávka = 3 tabletky. Na úvod sa však aplikuje zahajovacie dávkovanie po 5 až 10 tabliet a to 3 krát za deň
 • S ústupom chorobných symptómov stačí neskôr už len udržiavacia dávka 3 krát denne

Užívanie a dávkovanie po operácii spočíva na úvod v dávkovaní 10 tabliet a to 3 krát denne, neskôr sa dá prejsť na dávku 3 krát po 5 tabliet a 3 krát po 3 tabletky. Na mykózu a aj akútne zápaly močových ciest je zas odporúčané dávkovanie 3 krát denne 10 tabliet po dobu 14 dní, ak je problém chronický, lepšie je užívanie 3 krát denne 5 tabliet a po dobu 3 až 4 týždňov.

Tabletky by sa mali užívať pred jedlom, odporúča sa odstup aspoň 30 minút. Tabletky užite v celosti, nerozhrýzajte ich a zapite ich väčším množstvom tekutiny, ideálne vody. Mlieko podľa vyjadrenia výrobcu nie je vhodné. Uvádzané dávkovanie platí pre dospelých, pri deťoch je možné užívanie iba na základe indície od lekára.

Účinky

Wobenzym: Účinky Wobenzym má pomerne široké účinky, minimálne podľa toho, čo deklaruje jeho výrobca na obale a v príbalovom letáku. Ja som tie najviac známe a využívané vplyvy rozdelil do štyroch oblastí, niekedy sa môžu prekrývať. Asi najširšie účinky má liek pri rôznych druhoch zápalov, či už pri akútnych alebo chronických.

Na čo sa Wobenzym používa a na čo je dobrý? Tu sú najdôležitejšie oblasti:

Pôsobenie pri zápaloch

Zápal močových ciest je pochopiteľne to, čo ma zaujímalo najviac, pričom Wobenzym u mňa pomohol najmä na chronický zápal. Pomáha aj na recidivujúce zápaly kĺbov či dolných dýchacích ciest. Podľa skúseností mnohých sa osvedčil aj na zápal žíl vrátane zápalov povrchových žíl a aj na zápaly pohlavného ústrojenstva.

Prečo odporúčam Wobenzym? na základe osobných skúseností a dlhodobých testov, tabletky Wobenzym naozaj fungujú

Poúrazové a pooperačné stavy

Druhou oblasťou, kde sa Wobenzym veľmi dobre osvedčil, je pomoc pri rôznych poúrazových opuchoch alebo pooperačných stavoch. Ak si chcete skrátiť dobu liečby a zlepšiť jej priebeh, mnoho ľudí odporúča tabletky užívať práve za týmto účelom. Tabletky možno užívať aj po ortopedických a gynekologických operáciách.

Lymfedémy

Tretím dôležitým účinkom je pôsobenie proti opuchom. Za týmto účinkom treba vidieť v podstate kombináciu pôsobenia viacerých účinných látok z radov enzýmov, ktoré pomáhajú na spriechodnenie krvného obehu a zlepšenie stavu ciev. Tabletky podľa skúseností užívateľov naozaj pomáhajú na opuchy a to rôzneho charakteru.

Imunita a vitalita

Poslednou oblasťou, v ktorej môže Wobenzym pôsobiť viac viditeľne, je oblasť imunity a celkovej vitality. Tu pomáhajú tabletky najmä na posilnenie imunitného systému, čo so sebou prináša ústup negatívnych príznakov vplývajúcich aj na celkovú psychickú či fyzickú vitalitu. Tento účinok potvrdzujem aj z vlastnej skúsenosti.

INDIVIDUÁLNA DOBA UŽÍVANIA

Pre dosiahnutie maximálnych účinkov je treba dodržiavať dávkovanie aj dobu užívania. Tá je stanovená v závislosti od charakteru problémov rôzne. Niekedy stačí užívanie pár týždňov, pri chronických zápaloch kĺbov sa odporúča zas až 6 mesačná liečba.

Nežiaduce účinky

Wobenzym: Nežiaduce účinky Okrem žiaducich účinkov môžu mať lieky niekedy aj tie nežiaduce, občas sa im hovorí vedľajšie. Podobne ako aj pri iných liekoch, platí to tiež pri Wobenzyme. Liek je obvykle dobre znášaný, no ojedinele sa môže objaviť nevýrazná zmena konzistencie, zápachu či farby stolice. Nevoľnosť, nafukovanie či pocit plnosti sa môžu objaviť tiež.

Posledné menované príznaky sú typické pri vyšších jednorazových dávkach a môžete im predchádzať rozdelením dávky na viacero menších. Zriedka boli pozorované aj alergické kožné vyrážky po vysadení lieku. Ak sa akýkoľvek nežiaduci účinok objaví, treba sa poradiť s lekárom. Kompletný zoznam možných symptómov je v príbalovom letáku.

KEDY NEUŽÍVAŤ

Okrem vedľajších účinkov môže mať Wobenzym aj niektoré kontraindikácie a interakcie. Nesmie sa užívať pri známej precitlivenosti na niektorý z účinných látok a pri ochoreniach spojených s vyšším sklonom ku krvácavosti alebo s vyšším rozpúšťaním krvných zrazenín.

Balenie a cena

Wobenzym: Balenie a cena Výrobca aj vzhľadom na rôzne dávkovanie a najmä vzhľadom na nutnosť dlhodobého užívania myslel aj na rôzne balenia. Základné balenie má 40 tabliet, väčšie sú 200 tabletkové alebo dokonca až 800 tabletkové balenie. Na tie väčšie býva často aj cenová akcia a tak sa oplatia najviac.

Tu sú jednotlivé balenia a cena lieku podľa veľkosti:

Typ balenia:Množstvo kapsúl:Cena za balenie:Cena za tabletku:Overená kúpa:
Wobenzym 40408,89 €0,22 €Chcem kúpiť
Wobenzym 20020030,99 €0,15 €Chcem kúpiť
Wobenzym 80080097,99 €0,12 €Chcem kúpiť

Pochopiteľne, najviac sa z finančného hľadiska oplatí to najväčšie balenie, ale vždy voľte balenie podľa toho, ako dlho plánujete prípravok užívať. Na skúšku však neodporúčam to najmenšie, pretože vám vydrží len zopár dní a účinok Wobenzymu sa naplno ešte vôbec neprejaví.

Odporúčam: cenovo výhodné balenie s 800 tabletkami, kde ušetríte najviac

Kde kúpiť

Wobenzym: Kde kúpiť Wobenzym je veľmi známy prípravok a možno ho kúpiť naozaj vo veľkom množstve kamenných lekární. To však automaticky neznamená, že je to aj najlepšia možnosť. Prvým dôvodom je cena, pri väčších baleniach môže byť rozdiel medzi rôznymi lekárňami aj niekoľko Eur.

Ešte dôležitejším je ale druhý dôvod a to okamžitá dostupnosť skladom. Áno, s veľkou pravdepodobnosťou budú mať v lekárni, ktorú navštívite, k dispozícii aj tak veľké balenie, aké by ste si chceli vybrať, ale 100 % istotu nemáte nikdy.

Ja osobne preto aj na základe vlastných pozitívnych skúseností odporúčam nákup v internetovej lekárni. Spomedzi všetkých ma najviac oslovila lekáreň Dr. Max, kde sú skladom ak dispozícii všetky balenia. Nielen, že je takáto kúpa jednoduchá a rýchla, pri tých väčších baleniach máte aj dopravu zdarma.

Online objednávka, doprava a doručenie

Wobenzym: Online objednávka, doprava a doručenie Ak uvažujete o objednávke Wobenzymu, no nie ste si istí tým, či je to naozaj tak jednoduché a pohodlné cez internetovú lekáreň, čítajte nasledujúce riadky pozorne. Tu je ilustrácia postupu, ako sa dá liek objednať rýchlo a jednoducho:

 • Najprv si vyberiete balenie Wobenzymu podľa počtu tabliet
 • Následne balenie vložíte do košíka a zvolíte typ doručenia a platby
 • Potom už len vyplníte osobné údaje a adresu
 • A na záver objednávku potvrdíte a odošlete online

Ako vidíte, objednať si tabletky je záležitosť zopár kliknutí. Pri doprave máte na výber osobný odber v niektorej z lekární, ale pochopiteľne najpopulárnejšie je doručenie kuriérom domov. K dispozícii je UPS kuriér a kuriér Slovenskej pošty, ja odporúčam prvú voľbu.

Prečo? Dôvod je, že ak si vyberiete dobierku, môžete kuriérovi UPS zaplatiť aj platobnou kartou. Keď už sme pri tých možnostiach platby, platiť sa dá samozrejme aj vopred, či už prevodným príkazom alebo platobnou kartou online. Doručenie je veľmi rýchle, zvyčajne do dvoch pracovných dní máte tabletky doma.

Najčastejšie otázky

Wobenzym: Najčastejšie otázky Prípadných záujemcov o Wobenzym zaujímajú nielen teoretické otázky a záležitosti ohľadom zloženia, ale najmä účinnosť v praxi a niektoré špecifické situácie. Preto som sa pozrel na témy a otázky, ktoré sa spájajú s tabletkami najviac a rozhodol som sa ich v rámci mojej recenzie zodpovedať. Tu sú tie najčastejšie:

Je Wobenzym náhrada antibiotík?

Nie, tabletky nemajú za cieľ nahradiť antibiotickú liečbu a výrobca to doslovne uvádza aj priamo v príbalovom letáku. Môžu však zvýšiť jej účinok, čo pomáha napríklad pri zápaloch rôzneho typu. Tu ale platí, že o kombinácii Wobenzymu s antibiotikami či inými liekmi na predpis rozhoduje len lekár.

Existuje niečo, na čo Wobenzym škodí?

Áno, pričom tieto prípady sú rozpísané v príbalovom letáku v rámci kontraindikácií. Ak by ste užívali tabletky napríklad v prípade alergickej reakcie, odrazí sa to na ekzéme na pokožke. Taktiež ak máte sklon k zvýšenej krvácavosti, môže vám Wobenzym uškodiť. Určite tiež dodržujte dávkovanie, inak hrozia niektoré nežiaduce účinky.

Ako dlho treba Wobenzym užívať, aby sa prejavili prvé účinky?

Na túto otázku sa nedá odpovedať jednotne, nakoľko to závisí od toho, aký konkrétny zdravotný problém máte. Ja môžem povedať len svoju skúsenosť so zápalom močových ciest, kde som užíval prípravok skoro mesiac a prvé účinky sa objavili už počas druhého týždňa. Je to ale veľmi individuálne a to aj podľa skúseností iných užívateľov.

Môže sa užívať liek v tehotenstve a po pôrode?

Na základe informácií od výrobcu nie je užívanie Wobenzymu počas tehotenstva vylúčené, ale treba sa o ňom poradiť s lekárom. Ak máte za sebou nejakú gynekologickú operáciu, v tejto oblasti už môže Wobenzym pomôcť a je možné ho za účelom podpory pooperačnej liečby aj užívať. Mnoho žien užívalo tabletky aj po pôrode na lepšie zotavenie sa.

Hrozí mi pri Wobenzyme priberanie?

Áno, ale nemyslím si, že to bude až také vážne a automatické. Veľmi veľa závisí od životného štýlu človeka, takže určite to neberte tak, že sa toho treba veľmi vážne obávať. Je pravda, že som natrafil aj na internetové fórum s negatívnym hodnotením tohto účinku, ale pri úprave životosprávy sa to dá zvládnuť.

Skúsenosti

Wobenzym: Skúsenosti Poďme sa pozrieť teraz na to, aké sú reálne hodnotenia a komentáre užívateľov, ktorí brali Wobenzym v praxi. Pozrel som si niektoré internetové diskusie a aj porovnávacie portály typu Heureka a drvivá väčšina užívateľov si tabletky mimoriadne pochvaľuje.

Najlepšie hodnotenia majú tabletky pri problémoch zápalového charakteru a to aj pri zápaloch súvisiacich s močovým mechúrom. Druhou oblasťou, kde sú ich účinky veľmi pozitívne vnímané, sú poúrazové a pooperačné stavy, tu som nenašiel žiadne negatívne hodnotenie. Pri podpore imunity a vitality sú skúsenosti tiež prevažne pozitívne.

Na druhú stranu, mnoho žien sa sťažovalo na nepríjemné vedľajšie účinky, najmä súvisiace s tráviacou sústavou. Priberanie na hmotnosti, ktoré som spomínal skôr, nie je len výnimočné. Predmetom kritiky je čiastočne aj cena, mnoho ľudí považuje Wobenzym za mimoriadne predražený.

Vlastná skúsenosť

Wobenzym: Vlastná skúsenosť Ja osobne som sa rozhodol užívať Wobenzym najmä na posilnenie imunity a celkovej vitality. V tomto ohľade si jeho účinnosť chválim, aj keď som už mal možnosť skúsiť účinnejšie prípravky. Rozhodne sú ale tabletky nad bežným priemerom.

Čo sa týka môjho užívania v súvislosti so zápalom močových ciest, tu som bral Wobenzym najmä ako preventívne opatrenie aj do budúcnosti. Úspešnosť bola veľmi dobrá, len škoda, že prvé účinky sa začali objavovať až v druhom týždni. Mohlo to podľa mňa byť aj skôr, i keď nespochybňujem výsledok.

Samotné objednanie prebehlo bez problémov, aspoň teda cez internetovú lekáreň Dr. Max. Čo sa týka ceny, tak pri tom najväčšom balení je možno na prvý pohľad vyššia, ale ak to zoberieme ako porovnanie ceny a účinkov, tak Wobenzym za to určite stojí!

Výsledok vlastného testovania

Wobenzym: Výsledok vlastného testovania Aký je teda výsledok môjho vlastného užívania? To, že som sa rozhodol Wobenzym odporučiť aj niektorým mojim známym, asi hovorí za všetko. Pochopiteľne, nejde o úplný všeliek a netreba mať nereálne očakávania, ale jeho výsledky sú naozaj výborné.

 • Ak budem hodnotiť podľa školského známkovania, Wobenzymu dávam 1-

Ak by som prihliadal len na moje vlastné skúsenosti, určite by som sa zamýšľal o najlepšej možnej známke. Musím však brať do úvahy napríklad aj niektoré vedľajšie účinky a tiež o niečo vyššiu cenu. Napriek tomu si podľa mňa Wobenzym vašu pozornosť zaslúži.

Jeho popularita sa nezjavila z ničoho nič a už vôbec nejde len o výsledok nejakej dômyselnej reklamy. Práve naopak, vychádza z reálnych výsledkov a v tejto stránke sú tabletky silné. Celkovo je Wobenzym jedným z najlepších prípravkov a tak široké účinky ponúka na trhu len veľmi málo iných tabliet.

Wobenzym

 • Pôsobenie pri zápaloch
 • Poúrazové a pooperačné stavy
 • Imunita a vitalita

Zhodnotenie

Wobenzym: Zhodnotenie Moje záverečné zhodnotenie prípravku sa bude teda niesť v pozitívnom duchu. Ak by som ho mal porovnať s konkurenciou a hľadať nejaké jeho náhrady, bojím sa, že nič podobné by som nenašiel. To je asi už samo o sebe veľká pochvala.

Wobenzym má navyše aj niekoľko podstatných plusov:

 • kúpiť ho môžete bez predpisu alebo receptu
 • má veľmi široké účinky čo do rôznych zdravotných problémov
 • hoci sú tu aj vedľajšie účinky, nie sú príliš časté
 • skvelý je pri tabletkách aj pomer ceny a kvality

Upozorňujem však, že hoci skúsenosti užívateľov a aj účinky v praxi sú nadpriemerne pozitívne, netreba čakať, že Wobenzym spraví zázraky s každým zdravotným problémom. Pomôže aj pri zápaloch, no napríklad antibiotiká nenahradí.

Určite však odporúčam tabletky vyskúšať v prípade, ak máte zdravotný problém, na ktorý by mali podľa príbalového letáku účinkovať. Stovky pozitívnych skúseností s Wobenzynom ukazujú, že má veľmi vysokú úspešnosť. Bola by škoda to nevyužiť, z vlastnej skúsenosti viem, o čom hovorím.

Tabletky, ktoré som ešte vyskúšal a sú bez receptu

Wobenzym: Tabletky, ktoré som ešte vyskúšal a sú bez receptu Ak hľadáte prípravky na podporu špeciálne močových ciest, ja mám skúsenosti aj s niektorými tabletkami vo forme výživových doplnkov. Ich veľkou prednosťou je dostupnosť, keďže ich môžete získať bez predpisu.

Navyše, majú aj ďalšie výhody:

v ich zložení sú rastlinné extrakty a výťažky bylín, takže pôsobenie na močové cesty je veľmi prirodzené a bez rušivých vplyvov
z toho istého dôvodu sa netreba báť žiadnych vážnych vedľajších účinkov
prípravky možno kúpiť online a to aj cez oficiálny eshop výrobcu
ich užívanie je možné dlhodobo aj akútne, podľa konkrétneho typu
obávať sa nemusíte ani vysokej ceny, tá je práveže ich silnou stránkou

ŠPECIÁLNE NA MOČOVÉ CESTY

Výhodou týchto prípravkov je, že sa špecializujú svojim zložením aj účinkami práve na problémy močových ciest. Nejde teda o žiadne všeobecné výživové doplnky, ale o tabletky, ktoré môžu podporiť močový systém pri zápaloch alebo infekciách.

Samozrejme, nečakajte od nich žiadne zázraky na počkanie, v mnohých prípadoch je nutnejšie dlhodobejšie dávkovanie. To mne osobne ale vyhovuje, mnoho z nich som užíval aj ako prevenciu. Podľa vlastnej skúsenosti odporúčam napríklad Urixin, ktorý sa dá využiť dokonca aj v prípade akútnejších problémov.

Nie je to však jediná značka, tých kvalitných je viac:

UPOZORNENIE NA ZÁVER

Wobenzym je voľnopredajný liek s obsahom účinných látok pankreatín (amyláza, lipáza, proteáza), amyláza, lipáza, bromelaín, trypsín, papaín, chymotrypsín, rutozid trihydrát. Dodržiavajte počas užívania doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, ak vám niečo nebude jasné, informujte sa u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

 

Wobenzym

 • Pôsobenie pri zápaloch
 • Poúrazové a pooperačné stavy
 • Imunita a vitalita

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.91

65 Hodnotení

ja som mala ženské problémy s vaječníkmi a maternicou a budete sa čudovať, ale mne wobenzym pomohol. ide totiž o skvelý prípravok na posilnenie imunity a pri zápaloch pohlavného systému a práve mne najviac pomohol. odvtedy ho užívam už aj preventívne, samozrejme len z času na čas s istými prestávkami. mnoho kamarátok mi povedalo, že je príliš drahý, ale za tie účinky to podľa mňa stojí. ak sa bojíte, či to nebudú vyhodené peniaze, môžem povedať, že určite nebudú!

e-r-i-k-a-33 píše 17 septembra 2018 o 09:48

ja som wobenzym užívala pri zápale vaječníkoch, ale len ako podporu, lebo sa jednalo o vážnejší zápal, takže som šla k lekárovi, aby mi niečo predpísal. wobenzym má ale veľmi pozitívne výsledky celkovo na imunitu, manžel ho bral po operácii na rýchlejšie zotavenie a pomohlo. ja tiež môžem len a len doporučiť wobenzym

georgina-vesela píše 07 októbra 2018 o 07:21

ja mám tiež s wobenzynom dobrú skúsenosť, u nás ho užívala celá rodina aj manžel a mal skvelý vplyv na imunitu. mne pomohol so ženskými problémami, ale nie je to nejaký univerzálny čarovný prútik, proste je to podporný prostriedok. manžel ale mal problémy so sexuálnou vitalitou a mám dojem, že mu to pomohlo, nejako viac v spálni ožil. ale netreba od toho čakať proste žiadne zázraky 🙂

59kika píše 18 septembra 2018 o 19:17

ja mám inak veľmi podobnú skúsenosť, tiež to manžel užíval najprv po operácii na lepšie hojenie rany a zvýšenie imunity, ale malo to evidentne pozitívny vplyv aj na jeho libido a odvtedy je trocha viac akčnejší v spálni. čo je však najlepšie, tak účinky wobenzymu trvajú aj dlhšiu dobu po skončení užívania, takže čo čítam niektoré komentáre, že vyššia cena, tak si to treba dobre zrátať a zistíte, že je to v poriadku

moraaavia.NR píše 12 októbra 2018 o 18:09

mal som zapal mocovych ciest a uzival som wobenzym ako sucast podpory popri hlavnych liekoch. dnes sa k nemu rad vratim z casu na cas kvoli prevencii, je to podla mna velmi dobry pripravok a najma sa da kupit bez predpisu, proste som prisiel do lekarni a kupil ho. ak sa ho bojite vyskusat kvoli trocha vyssej cene, nebojte sa, ucinky to podla mna bohato vynahradia

lesny.roh.V píše 20 septembra 2018 o 17:55

mne pomohol wobenzym zas po operacii, rychlejsie som sa dala dokopy a zlepsilo sa aj hojenie rany, ktora vyzerala najprv trocha zapalene. neviem teda, ci je to len kvoli wobenzymu, ale zas som rada, ze som ho objavila a uzivala. dnes sa tieto typy pripravkov nejako prilis podcenuju, lebo je ich uz vela, ale to, ze je toho vela, predsa neznamena, ze to nefunguje, prave naopak, ludia to chcu a tak je toho viac. neviem, komu sa moze zdat cena za wobenzym prilis, ak si to porovnam s inymi pripravkami, tak to je v pohode. navyse, wobenzym takmer ani nema konkurenciu, nic tak komplexne tu strasne davno nebolo

luuna999 píše 21 septembra 2018 o 16:23

s tým súhlasím, značiek ako wobenzym nie je tak veľa a svojim spôsobom je dokonca unikátny, nakoľko spája viacero vplyvov naraz. ja som ho užíval napríklad, keď som bol často chorý a šlo o problém dlhodobo nízkej imunity. účinok wobenzymu bol naozaj viditeľný a páčilo sa mi aj jednoduché dávkovanie. k tej cene, no, pre niekoho to môže byť veľa, ale je za tým proste reálne účinnosť, takže pri takomto porovnaní je to podľa mňa ok

MariánT píše 23 septembra 2018 o 09:06

musim sa priznat, ze ta cena ma dost zaskocila na uvod, ale vyskusala som to a dala som wobenzymu sancu. po roku uzivania je stav taky, ze problemy s imunitou a kaslom a dokonca aj niektore gyn problemy, ktore ma trapili naozaj dlhu dobu, su fuc. aj alergia, ktoru mam, sa o nieco zmernila, aj ked toto asi nebude prilis zasluha wobenzymu. ale moja skusenost po roku uzivania je super a ked niekto povie, ze je to drahe, tak musim povedat, ze mne to za to urcite stalo. znova mam naspat bezproblemovy zivot!

zuzina70 píše 20 októbra 2018 o 05:08

áno, podobnú skúsenosť mám aj ja, tiež som mala viacero gynekologických problémov, zápalov a infekcií a práve v tejto oblasti vidím veľký prospech wobenzymu pre ženy. tým, že pomáha na zlepšenie imunity, môže byť ako podpora nápomocný aj pri takýchto zápaloch. navyše, u mňa sa prvé účinky objavili už po mesiaci, takže som aj videla, že sa naozaj vyplatí.

lenniSKA píše 25 októbra 2018 o 11:26

Toto potvrdzujem ja a aj moja známa takto brala Wobenzym na zlepšenie imunity pri opakovaných gyn zápaloch a polepšilo sa jej. Dlho skúšala rôzne iné tabletky a značky a aj opakovane a nič a až Wobenzym jej pomohol. Tá cena je naozaj vyššia, ale stojí to za to všetkými desiatimi.

KEjolanda píše 29 októbra 2018 o 20:06

suhlasim wobenzym je naozaj velmi efektivny–

PaedDr Maria Bujnova píše 17 januára 2019 o 18:44

Wobenzym je dobra aj na chronicky zapal močoveho mechura ?? No a na štitnu žlazu ?

Sandy píše 23 novembra 2019 o 22:12

Prosim Vas moze sa wobenzym uzivat v kombinacii akych kolvek liekov, alebo su kontraindikacie na niektore lieky alebo vitaminy? Dakujem

Maria píše 07 decembra 2019 o 13:22

Wobenzym je voľnopredajný, avšak ktorý odborný lekár ho môže predpísať ?

dagmar píše 19 decembra 2019 o 09:41

Chcel by som sa opýtať, či použité farbivo E124, ktoré je napríklad zakázané v USA
a Holandsku je vysoko karcinogénne nemôže byť škodlivé pri užívaní tak vysokých
dávok. Inak dobrý preperát, len nechápem prečo ho farbia týmto.
Skóre škodlivosti: 6
Zařazeno do skupiny:
Barviva (E100 – E182)

Nevhodné pro dětiAlergen

jožko píše 02 júna 2020 o 13:51

Prosím dá sa užívať pri reumatickej artritíde?

Jana Beňová píše 25 októbra 2020 o 18:05

Prosim Vas moze sa Wobenzym uživat pri diabete? Som po operacii umeleho klbu a chcela by som skusiť Dakujem

Maria píše 30 novembra 2020 o 11:51

Pridať komentár

Chcem kúpiť