Prípravky na zvýšenie testosterónu

Prípravky na zvýšenie testosterónu Testosterón je typický mužský hormón, ktorý je všeobecne veľmi známy a to hlavne u športovcov a tých, čo sa venujú cvičeniu. Dôvodom je, že okrem toho, že testosterón je známy ako pohlavný hormón, dodáva mužom tiež fyzickú silu, vitalitu, zlepšuje ich výkonnosť a pomáha aj na zlepšenie mentálnej odolnosti voči okolitým vplyvom.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Prípravky na testosterón však nie sú určené len na podporu fyzického výkonu, ale aj na zvýšenie testosterónu z dôvodu podpory sexuálneho života. Problémom totiž je, že so stúpajúcim vekom u mužov prirodzene klesá produkcia a hladina tohto hormónu v tele.

To má samozrejme vplyv aj na funkcie a stav pohlavnej sústavy a tým pádom aj na kvalitu sexuálneho života. To je aj dôvod, prečo si dnes povieme niečo viac o tom, ako fungujú prípravky na testosterón a podelím sa s vami o svoje skúsenosti s nimi.

Najčastejšie problémy s testosterónom a ich príčiny

Najčastejšie problémy s testosterónom a ich príčiny Hlavným problémom, ktorému sa tieto prípravky venujú, je pokles testosterónu. Na tento pokles vplýva viacero faktorov, okrem už prirodzeného stúpajúceho veku netreba zabúdať ani na externé vplyvy a tiež fungovanie samotnej hormonálnej sústavy.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Tu sú najčastejšie príčiny poklesu testosterónu u mužov:

prirodzený pokles jeho tvorby v dôsledku veku, so stúpajúcimi rokmi u muža nastáva utlmenie činnosti semenníkov, ktoré testosterón tvoria
problém s hormonálnou sústavou, najmä s gonadotropnými hormónmi, ktoré dávajú semenníkom signály na produkciu testosterónu
externé faktory typu ochorenia semenníkov alebo iných častí pohlavnej sústavy, samozrejme aj vplyv okolia, najmä životosprávy a životného štýlu

Nech už je príčina akákoľvek, dosah tohto problému na celý organizmus je naozaj zásadný. Nízka hladina testosterónu totiž ovplyvňuje jednak libido, čiže sexuálny apetít, ale zároveň aj plodnosť. Testosterón totiž podporuje spermatogenézu, čiže tvorbu spermií. Jeho nedostatok zároveň negatívne vplýva aj na udržanie erekcie po jej vzniku.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Zloženie, účinky a užívanie prípravkov na testosterón

Zloženie, účinky a užívanie prípravkov na testosterón Ak nebudeme brať do úvahy prípravky na zvýšenie testosterónu pre športovcov, ktoré môžu mať aj formu prášku rozpustného vo vode, najčastejšie sa jedná o gélové kapsuly alebo tabletky na perorálne užitie. Sú dostupné voľne, bez predpisu.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Základom zloženia týchto prípravkov sú rastlinné extrakty a výťažky, napríklad z rastliny zvanej Tribulus Terrestris. Táto rastlina totiž obsahuje také látky, ktoré podporujú hladinu gonadotropných hormónov a tým pôsobí na stimulovanie prirodzenej tvorby testosterónu v semenníkoch. Niektoré prípravky obsahujú aj ďalšie rastlinné extrakty či minerály.

Čo sa týka ich typických charakteristických čŕt, tak tieto prípravky:

 • sú dostupné voľne, nemusíte mať žiaden recept či predpis
 • nemusíte predtým absolvovať ani lekárske vyšetrenie
 • pôsobia prirodzene, ale nástup účinku trvá dlhšie
 • majú minimálne vedľajšie účinky, aj keď vylúčiť sa úplne nedajú
 • môžu byť určené čisto len na testosterón, alebo aj na libido a plodnosť

Ak ide o užívanie a dávkovanie, obvykle sú prípravky založené na každodennom užití určitého počtu tabliet. To je závislé najmä od zloženia a koncentrácie účinných látok, pri dávkovaní sa treba držať príbalového letáku. V ňom tiež nájdete aj ďalšie inštrukcie, napríklad o možných kontraindikáciách či prekážkach v užívaní.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

NEKOMBINUJTE VIACERO ZNAČIEK NARAZ

Keďže na trhu je ponuka týchto prípravkov veľmi široká, mnoho mužov si nevie vybrať a chcú užívať naraz viacero značiek. To však určite neodporúčam kombinovať, nakoľko hrozí predávkovanie sa účinnými látkami, ktoré budú v týchto prípravkoch spoločné.

Časté otázky

Časté otázky Môžu mi na testosterón naozaj pomôcť prípravky, ktoré obsahujú len rastlinné zložky? A ako dlho ich treba užívať, kým sa objavia nejaké viditeľné zmeny? To sú len niektoré otázky mužov, ktoré sa opakujú na internetových fórach a v diskusiách. Rozhodol som sa na tie, ktoré sú najviac kladené, odpovedať:

Ktoré látky sa najviac v prípravkoch na testosterón používajú?

Ide najčastejšie o extrakty a výťažky z rastlín, ktoré sú dlhodobo považované za prirodzené stimulanty testosterónu a jeho produkcie v tele, napríklad spomínaný Tribulus Terrestris. Niektoré prípravky môžu obsahovať aj vitamíny, napríklad B6, minerály typu Zinok či Selén alebo aminokyseliny, napríklad L-Karnitín.

Aké ďalšie účinky môžu tieto prípravky mať?

To záleží od toho, aké je zloženie prípravku a aký typ ste si vybrali. Niektoré sú založené čisto len na extraktoch z Tribulus Terrestris a tie účinkujú len na testosterón. V prípade širšieho zloženia je ale možné aj pôsobenie na sexuálny apetít alebo spermatogenézu, na trhu sú naozaj rôzne produkty.

Hrozia pri užívaní aj nejaké vedľajšie účinky?

Hoci sú tieto prípravky bez nejakých syntetických zložiek, individuálne sa u mužov môžu objaviť nejaké nežiaduce efekty a vplyvy. Najčastejšie ide o tráviace problémy, kým si organizmus na rastlinné extrakty zvykne. Výnimočne sa môžu objaviť problémy s hyperaktivitou, poruchami koncentrácie či krvným tlakom.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Ako dlho treba prípravky užívať a kedy prídu prvé účinky?

Prvé pozitívne zmeny, aj v závislosti od typu prípravku a jeho zloženia, sa prejavia zhruba po 2 až 3 týždňoch, niekedy aj skôr. Nutné je ale dlhodobejšie užívanie, napríklad aj 2 či 3 mesiace, účinok totiž môže ešte stúpať. Ja viaceré prípravky užívam dlhodobo aj niekoľko mesiacov a raz za čas si spravím prestávku na mesiac.

Kde sa dajú tieto prípravky kúpiť a aká je najlepšia forma?

Niektoré značky sa dajú kúpiť v lekárni, iné sú dostupné aj v eshopoch s doplnkami výživy pre mužov, no čoraz viac sa presadzuje priamy predaj od výrobcu alebo oficiálneho distribútora. S tým posledným spôsobom mám veľmi dobré skúsenosti a ak ide o overenú značku, určite ho odporúčam.

Prípravky na zvýšenie testosterónu a skúsenosti s nimi

Prípravky na zvýšenie testosterónu a skúsenosti s nimi Nakoľko ja sám som už vo veku, kedy hladina testosterónu prirodzene klesá, mám s uvedenými prípravkami nemalé skúsenosti. Za posledné roky som otestoval desiatky rôznych značiek a typov, výsledky v praxi boli naozaj rôznorodé.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Odporúčam preto každému pred kúpou dobre zvážiť:

či sa chcete zamerať čisto len na zvýšenie testosterónu, alebo očakávate širšie pôsobenie aj na iné oblasti, napríklad sexuálny život
koľko ste ochotní zainvestovať, čiže aká má byť cena
ako rýchlo očakávate výsledky a či máte záujem prípravok brať len istú dobu, alebo kontinuálne každý deň a dlhodobo
či chcete prípravok užívať vo forme tabliet alebo vo forme prášku
aké vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť

Prípravky na testosterón, ktoré zaradíte do užšieho výberu, by mali mať aj jasný pôvod, transparentné zloženie a hlavne by mali byť známe. To znamená, že nájdete aj rôzne hodnotenia, recenzie a referencie mužov, ktorí ich užívali. Práve skúsenosti z praxe môžu napovedať o kvalite a účinnosti asi najviac.

Na záver pripájam prehľad značiek, s ktorými mám aj ja sám skúsenosti:

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Stoporex Prolong

Predlženie erekcie
 • Predlženie erekcie
 • Oddialenie ejakulácie
 • Vitalita