Zvýšenie testosterónu

Zvýšenie testosterónu

Zvýšenie hladiny testosterónu u mužov, ktorí ho majú nedostatok, je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú je možné spraviť pre zvýšenie kvality sexuálneho života. S hodnotami testosterónu totiž súvisia aj libido, čiže sexuálny apetít, ale tiež aj plodnosť, nakoľko tento hormón má vplyv na spermatogenézu.

Okrem toho je hormón veľmi dôležitý aj pre mužov po 40ke, kedy sa už začína u nich obdobie prechodu. To je spojené s poklesom fyzickej sily a vitality, čo sa prejavuje pochopiteľne nielen v sexuálnom živote, ale aj v tom bežnom.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Na zvýšenie testosterónu v tele existuje niekoľko spôsobov. V najvážnejších prípadoch môže ísť o lieky na predpis, oveľa lepšie je ale prirodzené zvýšenie. Tu môžu pomôcť aj potraviny, cviky a bylinky, na ktorých sú postavené voľne dostupné tabletky.

Testosterón: definícia, význam a fungovanie

Testosterón: definícia, význam a fungovanie Testosterón patrí medzi typické mužské pohlavné hormóny. Vzniká v semenníkoch, na ktorých vývoj majú zas vplyv gonadotropné hormóny, konkrétne luteinizačný hormón. Z hľadiska účinkov by sa dalo povedať, že testosterón robí muža mužom.

 • Za produkciu testosterónu sú zodpovedné Leydigové bunky, ktoré sa nachádzajú v semenníkoch a ich činnosť riadi adenohypofýza
 • Najvyššiu hladinu hormónu majú mladí muži, s vekom jeho tvorba klesá
 • Z hľadiska vplyvu sa na testosterón ešte podobajú účinkami androgény produkované v kôre nadobličiek, no nedokážu ho úplne nahradiť

Čo sa účinkov týka, pre mňa najdôležitejším významom testosterónu je podpora sexuálneho zdravia. Mám tým na mysli najmä libido, čiže sexuálny apetít. Muži, u ktorých je testosterónu nedostatok, majú problém s nízkym sexuálnym apetítom. Prejavuje sa to nezáujmom o sex, v najvážnejších prípadoch aj všeobecne o fyzický kontakt.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Okrem toho má hormón aj nasledujúce účinky:

prispieva k plodnosti, nakoľko podporuje tvorbu spermií, čiže spermatogenézu
je zodpovedný aj za primárne a sekundárne znaky počas dospievania
má vplyv aj na celkovú vitalitu, pocit energie a výkonnosť, prispieva tiež k dosiahnutiu dostatočnej imunity a obranyschopnosti tela

Hladina testosterónu je ovplyvnená predovšetkým vekom, obvykle od 30. roku života sa už začína postupne jeho produkcia znižovať. Najviac sa to prejaví u mužov v strednom veku, nakoľko podobne ako u žien, aj u nich nastáva obdobie prechodu. S tým sú spojené zníženie libida a tiež sexuálnej aj celkovej fyzickej a mentálnej výkonnosti.

TESTOSTERÓN NA SVALY

Hormón testosterón je dôležitý aj kvôli svalstvu, viacero športovcov ho užíva na posilnenie objemu a fyzickej sily svalstva. Veľmi populárne sú najmä jeho prírodné alternatívy, ktoré obsahujú predovšetkým extrakty a výťažky z Kotvičníka zemného.

Aké problémy s testosterónom nastávajú a aké sú ich príznaky

Aké problémy s testosterónom nastávajú a aké sú ich príznaky V zásade platí, že pri testosteróne sú problémom dva stavy. Prvým je nedostatok testosterónu, ktorý je spôsobený jeho nízkou produkciou alebo nízkou hladinou v tele. Druhým problémom je jeho nadbytok, čiže príliš vysoké hodnoty testosterónu.

Tu je detailnejší pohľad na oba problémy:

Nízka hladina testosterónu: Nedostatočná hladina testosterónu prichádza u mužov postupne s vekom, ale napríklad aj nedostatočnou stimuláciou jeho tvorby. Problém môže nastať či už priamo v semenníkoch, problémom môže byť tiež nedostatočná produkcia luteinizačného hormónu, ktorý je zodpovedný za tvorbu testosterónu.

Muži, ktorí majú nedostatok testosterónu už počas vývoja, majú problém so správnym nástupom typických pohlavných znakov. Ide najmä o mužské telesné proporcie, ochlpenie, mutáciu spolu s rastom hltanu a podobne. U dospelých mužov patria medzi časté príznaky práve nízke sexuálne libido a rovnako tak aj znížená plodnosť.

Vysoká hladina testosterónu: Hoci v nasledovných riadkoch sa budem venovať zvýšeniu testosterónu, aj jeho príliš vysoká hladina je problémom. Môže súvisieť buď s predčasnou pubertou, ochoreniami spojenými s endokrinnou sústavou alebo s nadmerným užívaním anabolických steroidov, čo sa týka najmä športovcov.

Nadbytok testosterónu sa prejavuje viacerými príznakmi a symptómami. Na pokožke sa môže vo zvýšenej miere objavovať akné, nastávajú tiež zmeny fyziológie semenníkov, zhoršuje sa plodnosť a môžu nastať problémy s prostatou. Vysoká hladina testosterónu zasiahne aj psychiku, objavuje sa nespavosť, nervozita alebo zvýšená depresia.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Príčiny problémov s testosterónom

Príčiny problémov s testosterónom Z vyššie uvedených dvoch problémov sa budem venovať viac nedostatku testosterónu, nakoľko ide o častejší a ťažšie riešiteľný problém. Jeho príčiny môžu súvisieť tak s vekom, ako aj s niektorými návykmi a správaním.

Tu sú najčastejšie dôvody a faktory, ktoré majú vplyv na nízky testosterón:

Vek: Podobne ako u žien, aj u mužov sa so zvyšujúcim vekom mení fyziológia a tým pádom dochádza aj k zmenám v produkcii hormónov. Semenníky sú viac opotrebovanejšie a dochádza teda k zníženiu hladiny testosterónu pomerne prirodzene. Najčastejšie sa táto zmena odohráva po 40. roku života, prípadne v čase andropauzy.

Životný štýl: Problém s nízkou hladinou testosterónu nastáva aj v prípade, ak muž príliš holduje niektorým zlozvykom. Nedostatok spánku, príliš stresový život alebo málo odpočinku, to všetko zaťažuje organizmus natoľko, že sa obmedzuje funkcia tvorby testosterónu v semenníkoch.

Životospráva: Okrem životného štýlu vplýva na nízku hladinu hormónu aj životospráva. Ak konzumujete nezdravé jedlá, pijete nadmieru alkohol alebo fajčíte, ste na najlepšej ceste k vážnym zdravotným problémom. Rovnako tak nedostatok spánku a prirodzeného oddychu znižuje testosterón v tele.

Obezita: Príliš málo pohybu so sebou prináša najskôr nadváhu a potom aj obezitu. Výsledkom tohto stavu je aj príliš vysoké množstvo tuku v tele, najmä z kategórie nezdravých mastných kyselín. Takýto extrém má veľmi negatívny vplyv na udržanie hormonálnej rovnováhy a zdravej hladiny testosterónu.

Problémy so semenníkmi: Jednou z príčin nízkej hladiny testosterónu môže byť aj problém s orgánmi, ktoré sú zodpovedné za jeho tvorbu, čiže zo semenníkmi. Tie nie sú chránené napríklad voči vonkajším vplyvom, typicky vysoká teplota na nich pôsobí negatívne, ale problémové môžu byť aj vnútorné faktory, napríklad nejaký nádor narušujúci ich funkciu.

Hormonálne problémy: Poslednou príčinou, ktorá je navyše veľmi vážna zo zdravotného hľadiska, sú hormonálne problémy. Nedostatok testosterónu priamo súvisí s nerovnováhou hormónov, najmä s nadbytkom estrogénu. Problémom môže byť aj nedostatočná produkcia gonadotropných hormónov, ktoré tvorbu testosterónu aktivujú.

AJ PRIRODZENÉ PRÍČINY TREBA RIEŠIŤ

Mnoho mužov vníma pokles testosterónu vplyvom vyššieho veku ako neodvratný stav. hoci pokles hormónu v organizme je z tohto dôvodu prirodzený, neznamená to, že sa netreba oň zaujímať a riešiť ho. Práve naopak, za týmto účelom existujú viaceré prípravky.

Ako na zvýšenie testosterónu u mužov

Ako na zvýšenie testosterónu u mužov Nakoľko s nedostatkom testosterónu sa borí väčšina mužov, rozhodol som sa zamerať viac práve na jeho zvýšenie. Hormonálna substitučná liečba nie je pritom vôbec jedinou možnosťou, práve naopak, je viacero spôsobov, ako zvýšiť testosterón prirodzene.

Tu sú tie, ktoré sú využívané najviac:

Stravovanie a životospráva

Potraviny, ktoré každý deň konzumujete, majú veľký vplyv na to, aká je vaša aktuálna hladina testosterónu. Vyhýbať sa treba nízkotučným jedlám a jedlám s vysokým obsahom cukru, naopak, preferovať treba ovocie, zeleninu, mäso, vajcia, orechy. Snažte sa prijímať potraviny s vyšším obsahom Zinku a vitamínov A, D a K. Vitamín D získate aj zo slnečného žiarenia.

Alkohol, fajčenie a stres

To, čomu sa treba určite vyhýbať, sú faktory negatívne pôsobiace na hladinu testosterónu. Ide najmä o alkohol, cigarety a veľa stresu. Všetky tieto vplyvy jednak bránia prirodzenému zvýšeniu testosterónu a zároveň pri ich dlhodobom pôsobení testosterón znižujú. Najmä stres je veľmi negatívny, nakoľko zvyšuje kortizol a ten pôsobí proti produkcii testosterónu.

Cvičenie a pohyb

Nakoľko obezita je nepriateľom testosterónu, je dôležitý pravidelný pohyb. Pre cielené zvýšenie hladiny tohto hormónu však len obyčajný chôdza nestačí, je potrebné cvičenie. To musí byť intenzívnejšie a krátkodobejšie, čiže nie dlhodobý beh, ale napríklad šprinty. Veľmi dobre pomáha aj intenzívny kruhový tréning vo fitness centre.

Oddych a spánok

Nedostatok spánku znamená problém s testosterónom. Potvrdzujú to viaceré výskumy, ktoré ukazujú, že ak nebudete mať dostatok oddychu a spánku, hladina vášho testosterónu môže ísť nadol aj o desatinu. Navyše, nechať dostatočne zregenerovať telo aj myseľ je dôležité pre celkovú sexuálnu vitalitu, aby ste mali dostatok energie pre posteľné radovánky.

Rastliny a tabletky s ich obsahom

Nízka hladina testosterónu sa dá stimulovať aj prostredníctvom prostriedkov, ktoré nám dala samotná príroda. Ide najmä o rôzne rastliny typu Kotvičník zemný, Maca alebo Senovka grécka, ktoré pôsobia na zvýšenie prirodzenej produkcie testosterónu v tele. Tento efekt využívajú aj voľne dostupné tabletky určené na prirodzené zvýšenie testosterónu.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Odborná liečba

Ak zlyhajú všetky ostatné možnosti, jediným spôsobom efektívneho riešenia je liečba stanovená lekárom. Tá sa môže týkať semenníkov alebo vylučovania gonadotropných hormónov, najčastejšie ide o liečbu nádorov a odstránenie príčiny nedostatočnej tvorby testosterónu. Súčasne s tým sa rieši aj hormonálna liečba, čiže substitúcia testosterónu.

Najčastejšie otázky o problémoch s testosterónom

Najčastejšie otázky o problémoch s testosterónom Problémy s hladinou testosterónu sa čoraz viac dostávajú do popredia aj na verejnosti. Vidno to na rôznych internetových fórach a v diskusných skupinách, kde sa muži o túto tému zaujímajú stále pravidelnejšie. Tu sú najviac kladené otázky súvisiace s testosterónom:

Koho sa najčastejšie týka nedostatok testosterónu?

Problém s testosterónom majú typicky muži po 40. roku života, no jeho hladina začína pozvoľne klesať už skôr. Taktiež sa nízka hladina tohto hormónu týka ľudí so stresovým životným štýlom a tých, čo nadmerne fajčia a mužov. Problém majú aj muži, ktorí majú nejaké ochorenie semenníkov alebo hypofýzy.

Existuje súvis medzi častým pohlavným stykom a hladinou hormónu?

Áno, existuje, čo potvrdzujú viaceré štúdie. Tie ukázali, že muži, ktorí mali sex častejšie, mali aj zvýšenú tvorbu hormónu. Pravidelné ejakulovanie vplýva na zdravší stav prostaty a tiež na zdravší stav semenníkov, čo sa môže odraziť aj vo vyššej spermatogenéze. Intenzita účinku ale nie je vždy rovnaká.

Môže testosterón ovplyvniť napríklad aj erekciu?

Áno, môže a aj ovplyvňuje. Nejde totiž len o hormón vplývajúci na libido, ale napríklad ovplyvňujúci aj pevnosť a dĺžku erekcie. Tá totiž vo veľa prípadoch práve so sexuálnym apetítom súvisí a hoci zázraky by ste čakať nemali, istý pozitívny vplyv možno vidieť.

Naozaj mi môžu byliny a rastliny pomôcť na testosterón?

Áno, no nie všetky. Niektoré majú vplyv na lepšiu kvalitu sexuálneho života, no nemusia ovplyvňovať aj testosterón. V prípade, že si zvolíte špecializované tabletky určené práve na stimuláciu testosterónu, máte istotu, že v ich zložení sú len také extrakty rastlín, ktoré naozaj fungujú.

Nehrozí, že sa pravidelným užívaním testosterónu zmení moje telo?

Tohto sa určite obávať nemusíte, pokiaľ stavíte na prírodné produkty obsahujúce čisto rastlinné výťažky a extrakty. Nehovorím samozrejme o rôznych anabolických steroidoch so syntetickým zložením, ich užívanie je dokonca zakázané.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Ako fungujú tabletky na zvýšenie testosterónu a prečo ich odporúčam

Ako fungujú tabletky na zvýšenie testosterónu a prečo ich odporúčam Jednou z možností, ako zvýšiť testosterón prirodzene bez nejakých liekov na predpis, sú tabletky s obsahom rastlín typu Tribulus Terrestris, Maca alebo Fenugreek. Ide o byliny, ktoré sú prirodzeným a prírodným stimulantom hladiny tohto hormónu u mužov.

Podľa mňa sa jedná o najlepšiu možnú formu a to z dvoch dôvodov:

 • Prvým dôvodom je, že užívanie je jednoduché a bezproblémové. Druhým dôvodom je, že vplyv tabliet je prirodzený a bez syntetických látok.

Samotné dávkovanie je až triviálne jednoduché, obvykle stačí jednu či dve tabletky prehltnúť a zapiť vodou. Presné užívanie závisí od koncentrácie látok obsiahnutých v tabletkách, prípadne od toho, či ich beriete počas zvýšenej fyzickej alebo mentálnej záťaže. Základom je dlhodobé užívanie aj niekoľko mesiacov.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Čo sa týka ďalších benefitov a pozitívnych vlastností, najdôležitejšie sú tieto:

pôsobenie je prirodzené a to so sebou prináša aj minimum alebo žiadne nežiaduce a vedľajšie účinky, takže tabletky možno užívať aj dlhodobo
veľký výber značiek so sebou prináša možnosť vybrať si tabletky so širším zložením alebo prípravky s obsahom len rastlinných extraktov
jedným z najdôležitejších benefitov je pomer ceny a výsledku, tie najlepšie značky na trhu majú naozaj viditeľné účinky

Tieto prípravky navyše pôsobia nielen na hladinu testosterónu, ale aj:

Podporujú libido: Nakoľko hladina testosterónu priamo ovplyvňuje sexuálny apetít, viac testosterónu v tele znamená aj vyššiu chuť na sex

Zvyšujú vitalitu a pocit energie: Väčšina prípravkov obsahuje nielen rastlinné extrakty, ale aj rôzne minerály a vitamíny, ktoré pôsobia na zvýšenie vitality, imunity a energie

Pomáhajú aj na fyzickú silu: V prípade užívania čistého prírodného testosterónu je viac badateľný účinok na rast objemu a sily svalstva, používajú ho aj športovci

BEZ PREDPISU A CEZ INTERNET

Tabletky je možné kúpiť bez predpisu, môžete si ich objednať napríklad aj cez internet v eshopoch so zameraním na výživové doplnky prírodného typu. Výbornú skúsenosť mám s objednaním priamo z eshopov od oficiálnych distribútorov, majú vždy najlepšiu cenu.

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi Čo sa týka konkrétnych značiek tabliet na zvýšenie testosterónu, ja sám som vyskúšal viacero značiek. Všeobecne platí, že sa mnoho z nich nelíši ani zložením a ani deklarovanými účinkami, no treba si všímať tiež výsledky v praxi. Tu sú rozdiely už oveľa väčšie a okrem tých kvalitných prípravkov je na trhu aj veľa nekvalitných značiek.

Odporúčam preto vyberať si tabletky nielen podľa toho, čo o nich hovorí výrobca, ale aj podľa toho, aké sú ich recenzie a skúsenosti mužov z praxe. Ak by ste si chceli pozrieť tabletky, ktoré som testoval ja, tu sú tie najlepšie:

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Stoporex Prolong

Predlženie erekcie
 • Predlženie erekcie
 • Oddialenie ejakulácie
 • Vitalita

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.28

25 Hodnotení

podla toho, co vsetko som si o teme testosteronu precital, to vyzera, ze ho mam nedostatok. chcel by som sa zamerat na jeho zvysenie, ale nechcem skusat nieco, co moze aj nemusi pomoct. mozem poprosit niekoho, kto by mi vedel na zaklade svojej skusenosti odporucit nejaky pripravok alebo nejaku znacku prirodnych pripravkov na zvysenie testosteronu? dakujem pekne

Roman Loboš píše 07 októbra 2018 o 20:51

ja som skusal najprv menactive, najma kvoli dobrej cene. nemozem povedat, ze by som nebol spokojny, nejake zmeny boli viditelne, ale cakal som od toho trocha nieco viac. potom som skusil primulus a to ti poviem, to bola ina supa. takze ak chces ist do niecoho, co bude mat viditelne ucinky, tak podla mna primulus. navyse, je to takmer domace, je to z ciech a cital som pribeh ludi, co to zalozili, je jasne, ze idu uz od zaciatku po kvalite 🙂

mojmir158 píše 12 októbra 2018 o 18:59

no ja neviem, podla toho, co citam o teme testosteronu na internete, tak sa mi zda, ze sa to prilis prehana. trocha je nejaky starsi muz /za tych sa dnes povazuju uz pomaly 40-tnici, hrozne/ trocha viac unaveny alebo mu nestoji a uz sa hned riesi, ake tabletky by si mal zobrat. ja mam skoro uz 50 a nic take nepocitujem. jedine, co by sa zislo trocha zlepsit, to je ta dlzka erekcie, ale to podla mna je uz aj prirodzene starnutim. skor by som sa spoliehal na zdravsie stravovanie a pohyb, nez len na nejake lieky…

slavo.dobiac píše 20 októbra 2018 o 04:23

Práve s tou erekciou ti vie testosterón trocha pomôcť. jasné, nebudú to nejaké zázraky, to dnes už naozaj nikto si nedovolí sľúbiť, ale to, že rôzne tabletky sú tak populárne, to má svoj dôvod. nič nie je len tak, môj kamarát napríklad bral mencactive aj primulus, pri tom druhom aj zostal, a hovoril mi, že naozaj sa mu to viditeľne zlepšilo. treba najskôr skúsiť a potom hodnotiť 🙂

alessandro-perri píše 25 októbra 2018 o 13:03

kto neskúsil ten podľa mna neuverí ale mne to pomohlo. dlho som mal problem ze som sa cítil celkovo bez energie aj v posteli to bol problem proste mi nechcel stat a nemal som na nic chut. tak som skusil zopar pripravkov na zvysenie testosteronu a aj som prestal fajcit a pit a zacal behat a po pol roku som uplne ako vymeneny. chodte do toho, má to význam!

3hiaro6 píše 29 októbra 2018 o 19:31

Dobrý deň chcem sa spýtať ci je pre mna tribulus vhodny ked som mal v minulosti prelieceny tumor semennika, urolog vravel ze to ma priaznivy efekt ze podporuje tvorbu hormonov, ale vo vasom jednom clanku som cital ze v tomto priapde nie je vhodny. Máte s tym skusenosti?Ďakujem za odpoved.

Mário píše 07 januára 2019 o 21:48

Pridať komentár