Kámasútra

Kamasutra

Asi najznámejšia kniha lásky pre milencov, to je Kámasútra. Tento staroveký indický literárny text je aktuálny aj dnes, v čase 21. storočia. Kniha bola preložená prakticky do všetkých svetových jazykov, takže sa dá kúpiť alebo stiahnuť online z nejakého internetového kníhkupectva aj po slovensky.

Hoci najznámejšie na Kámasútre sú sexuálne polohy využiteľné prakticky pre kohokoľvek a kdekoľvek, kniha poskytuje najmä ucelený a komplexný pohľad na ľudskú sexualitu a ľudské správanie v tejto oblasti.

Áno, nájdete tu desiatky milostných polôh a to nielen do spálne, ale napríklad aj do auta, rovnako tak rady pre mladých ako aj pre seniorov, no najdôležitejšie na celom texte je, že ide o akéhosi univerzálneho sprievodcu pre všetkých milencov.

Kniha Kámasútra: čo to je, pôvod a obsah

Kniha Kámasútra: čo to je, pôvod a obsah Kámasútra je staroindický text napísaný v jazyku zvanom Sanskrt, ktorý patrí medzi najstaršie texty svojho druhu v histórii ľudstva. Zaujímavým je však nielen svojim vekom, ale najmä rozsahom, nakoľko kniha má až 36 kapitol rozdelených do 7 oblastí.

 • Autorom knihy je indický filozof a mních Mallanaga Vátsjájana, ktorý podľa dostupných prameňov žil v období od 4. do 6. storočia nášho letopočtu
 • V Indii bola kniha uznávaná ako súčasť všeobecného vzdelania pre ženy aj pre mužov
 • Texty tvoril filozof údajne na brehu rieky Ganga a originál obsahuje 2250 osemslabičných štvorveršov, čo je forma typická pre dané obdobie

Svojim obsahom sa kniha venuje spoločenskému životu, životu v domácnosti, zvádzaniu, ale napríklad aj medziľudským vzťahom medzi mužmi a ženami. Kámasútra radí mužom, ako si vyberať ženy a ktoré sú vhodné pre milostný či manželský život, platí to však aj naopak. Kniha ale nezabúda ani na súlad duše a tela.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Tu sú jednotlivé časti, ktoré táto kniha lásky obsahuje:

 1. časť: Prvá časť je akýmsi úvodom do celej problematiky spolunažívania partnerov. Vátsjájana sa tu zaoberá skôr filozofovaním, neskôr prechádza do detailov spolunažívania v spoločnej domácnosti. Rozoberá sa tu tiež správanie muža k žene a naopak.
 2. časť: V druhej časti sa dostávame už k zaujímavejšiemu obsahu, konkrétne k sexuálnemu styku. Rozoberajú sa tu typy mužov a žien podľa milovania, ale aj celý styk od predohry až po sexuálne polohy. Tých je v knihe dokopy 82 a to kvôli veľkému výberu počas styku.
 3. časť: V prípade, že by ste ako muž natrafili náhodou na pannu, táto časť Kámasútry bude pre vás možno užitočnou. Mních Vátsjájana tu totiž rozoberá všetko na túto tému a to od dvorenia, cez zásnuby až po svadbu.
 4. časť: Z pohľadu spolunažívania je táto časť asi najviac užitočná, nakoľko pojednáva o povinnostiach medzi manželmi. Pre ženy sú tu informácie o tom, čo všetko by mali v domácnosti vykonávať a ako by sa mali k svojmu mužovi správať.
 5. časť: V piatej časti sa detailnejšie rozoberá téma získania ďalšej manželky, nakoľko v dobe písania Kámasútry bolo mnohoženstvo pomerne bežnou záležitosťou. Nemýľte si to však so získaním milenky, tam takéto rady nenájdete.
 6. časť: Predposledná časť sa venuje kurtizánam a tomu, ako ich rozoznať, čo od nich očakávať a ako sa k nim správať. Myslím, že táto časť patrí medzi tie, ktoré sú v dnešnej dobe už menej aktuálne, ale rozhodne aj tak ide o zaujímavé čítanie.
 7. časť: Posledná časť Kámasútry je veľmi zaujímavá aj pre dnešných mužov, nakoľko hovorí o kvalitnej potencii a tiež o dostatočnej dĺžke pohlavného údu. Tiež tu sú rôzne návody na prostriedky a prípravky pre zlepšenie sexuálneho styku a pre jeho okorenenie.

Rovnako tak kniha popisuje aj 7 druhov lásky, konkrétne milovanie z lásky, milovanie dostatočné, umelé milovanie, milovanie preneseného, milovanie eunušské, milovanie klamné a milovanie spontánne. Ďalšie detaily a ani ďalší obsah vám príliš prezrádzať nebudem, aby som vás nepripravil o prekvapenie pri prvom čítaní.

STÁLE AKTUÁLNA

Veľa ľudí si myslí, že Kámasútra patrí do minulosti, no je aktuálna aj dnes. Nejde pritom len o sexuálne polohy, ale napríklad aj o texty týkajúce sa celkového sexuálneho uspokojenia partnera. Aktuálne sú tiež rady o tom, ako si nájsť alebo ako sa naopak partnera zbaviť.

Aké polohy Kámasútra obsahuje

Aké polohy Kámasútra obsahuje Zrejme tou najčastejšie hľadanou vecou na Kámasútre sú milostné polohy. Viac ako osem desiatok rôznych polôh je už veľmi slušný základ, najmä preto, že väčšina párov počas sexuálneho styku vystrieda 2 až 5 polôh a tak veľmi jednoducho skĺzne do rutiny. Samozrejme, vyskúšať všetkých 82 polôh počas jedného styku je prakticky nemožné.

Toto sú najznámejšie milostné polohy, ktoré v Kámasútre nájdete:

poloha jazdkyne
poloha obrátenej jazdkyne
poloha hadov
poloha slonov
poloha hojdačky
poloha posvätnej kravy
poloha žaby
poloha pohoniča
poloha lovca
poloha kolesa
poloha antilopy
poloha jazdy na slonovi
poloha kŕmenia páva
poloha chrámu
poloha lotosového kvetu

Nechcem tu menovať všetky polohy, nakoľko viacerým zaujímavejším by som sa rád venovať osobitne. Rovnako tak nebudem polohy prezrádzať aj preto, aby ste si kúpili knihu a mohli si ich naštudovať sami, čo bude koniec koncov aj najlepšie. Pri samostatnom objavovaní si ich užijete s partnerom najviac!

Erotické pomôcky a hračky

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber

Najdôležitejšie zásady Kámasútry

Najdôležitejšie zásady Kámasútry Od polôh prejdime k zásadám, ktoré sú prakticky zhrnutím všetkého, čo kniha lásky Kámasútra obsahuje. Možno som nepoužil to najsprávnejšie slovo, ale iné ma nenapadlo, ide totiž o akýsi súhrn najdôležitejších myšlienok, ktorými je prakticky celý obsah popretkávaný. Hoci témy sú odlišné, tieto zásady sú spoločné.

Tu je 5 tých najdôležitejších:

Nebuďte pasívni: Prvou a najdôležitejšou vecou je aktivita. Celá kniha je výzvami k nejakým akciám, činnostiam a aktivite všeobecne doslova popretkávaná. Sedieť len tak a čakať na svoj osud, to je proti prírode. To isté platí aj v sexuálnom živote.

Vnímajte partnera komplexne: Spomína sa to hneď v prvej časti knihy, ale aj v časti venovanej manželskému spolunažívaniu. Kámasútra nie je knihou určenou len pre telo, ale aj pre dušu. Aj preto tu nájdete veľké množstvo pravidiel a odporúčaní pre praktický život.

Dávajte aj berte: Táto zásada je veľmi aktuálna aj dnes a mních Vátsjájana v knihe kritizuje najmä neochotu mužov dopriať vášeň a slasť aj svojej partnerke. Práve prihliadanie na potreby toho druhého umožňuje podľa knihy naplno dávať aj brať v milostnom živote.

Skúsenosti sú nadovšetko, najmä u žien: Podľa Kámasútry je skúsená žena doslova šťastím a požehnaním pre muža. Samozrejme, Vátsjájana nezabúda zdôrazniť, že cestou ku skúsenosti je aj jeho kniha, no samozrejme tiež získavanie praktických sexuálnych zručností.

Orgazmom nič nekončí: Posledná zásada by mala platiť najmä pre mužov. Tí sú síce biologicky uspôsobení na nutnosť úplného oddychu po skončení sexuálneho styku, no mali by pamätať aj na partnerku. Podľa Vátsjájanu sa takto môžu obaja partneri mimoriadne zblížiť a posilniť vzájomnú vášeň.

KAŽDÝ SI NÁJDE TO SVOJE

Vyššie spomínané zásady sú pochopiteľne ovplyvnené aj mojim subjektívnym vnímaním. Myslím si, že Kámasútra môže dať každému mužovi alebo žene individuálne odlišné poznatky a preto určite odporúčam prečítať si ju, pokiaľ si z nej chcete vziať niečo pre seba.

Bonboniéra, hodiny, čokoláda, alkohol, hry, kocky a iné formy

Kámasútra: Bonboniéra, hodiny, čokoláda, alkohol, hry, kocky a iné formy Slovo Kámasútra sa stalo tak žiadaným a populárnym pojmom, že dnes už zďaleka neplatí, že sa za týmto názvom skrýva len kniha. Naopak, môže ísť o rôzne druhy vtipných a sympatických doplnkov, darčekových predmetov či rôzne spoločenské hry. Výber je veľmi veľký a skôr ide o zaujímavé pozornosti, než o niečo serióznejšie.

Toto sú najčastejšie a najzaujímavejšie veci spojené s Kámasútrou:

čokoláda alebo bonboniéra s blistrom na motív známej knihy lásky, pričom na jednotlivých čokoládových bonbónoch môžu byť vyobrazené aj jednotlivé polohy
alkohol s označením Kámasútra, najčastejšie buď ako likér s objemom alkoholu do 25 % a prídavkom Ženšenu, prípadne silnejší 40 % aj s obsahom vodky
poháre k alkoholu s motívom Kámasútry, najčastejšie ako menšie štamperlíky
nástenné hodiny tiež s motívom knihy lásky, kde sú v rámci ciferníka tiež sexuálne polohy
spoločenské hry, či už vo forme kartových hier, kocky, otáčacieho kolesa alebo stolnej spoločenskej hry s motívom milostných polôh z Kámasútry
obrazy a rôzne dekorácie, dokonca aj puzzle obrazy

Klasická kniha alebo online PDF na stiahnutie?

Kámasútra: Klasická kniha alebo online PDF na stiahnutie? Ak by ste si chceli Kámasútru prečítať, máte na výber dve možnosti. Prvou je kúpiť si klasickú knihu, druhou kúpiť si ju vo formáte PDF ako ebook. Prvá možnosť je v dnešnej dobe už naozaj staromódna, no stále má svoje čaro. Dôležitejší je ale spôsob kúpy a tu treba pozerať najmä na možnosti eshopov.

Prečo by ste si mali kúpiť Kámasútru online? V prvom rade je to pohodlnejšie, nakoľko si viete z domu pozrieť výber jednotlivých verzií a porovnať si ich. Okrem toho je to aj rýchlejšie, nemusíte nikam chodiť a všetko vybavíte takmer okamžite.

Nezanedbateľná je aj finančná výhoda, hoci to nie je najdôležitejší faktor. Tým je samozrejme veľký výber. V jednom jedinom kníhkupectve pri jednej návšteve nikdy nenájdete taký veľký výber, ako pri prezeraní internetových kníhkupectiev a eshopov. Nemusíte sa ani obávať, či je kniha na predajni, pretože na internetovom sklade je prakticky vždy.

Erotické pomôcky a hračky

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber

Kde kúpiť a aká je cena

Kámasútra: Kde kúpiť a aká je cena Ja osobne sa prikláňam vždy k nákupu online cez internet, čo som naznačil už aj vyššie. Otázkou však je, kde si Kámasútru vybrať a kúpiť. Internetových kníhkupectiev je u nás niekoľko a hoci nechcem zavrhnúť žiadne vopred, stačí si pozrieť skúsenosti iných ľudí. Mne osobne, ale aj mnohým ďalším mužom a ženám sa najviac páči Martinus.sk. V tomto kníhkupectve nájdete veľký výber rôznych verzií.

 

V kníhkupectve nájdete ku každej knihe informácie o jej obsahu, počet strán, formu samotného obsahu a iné údaje dôležité pre výber. Kúpiť si takto môžete klasické papierové knihy, ale môžete si tiež stiahnuť online knihu v elektronickom formáte PDF ebooku. Výber je len na vás, v tomto ohľade je to najmä o individuálnej preferencii.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

POZRITE SI RECENZIE A SKÚSENOSTI

Kámasútra je v podstate taká kniha, ako všetky iné a preto aj ona bola podrobená kritike či hodnoteniam. Dnes v dobe internetu je jednoduché si nájsť recenzie a skúsenosti iných mužov či žien, odporúčam si aj podľa nich zvoliť konkrétnu verziu knihy.

Online objednávka, doprava a doručenie

Kámasútra: Online objednávka, doprava a doručenie Ak sa rozhodnete pre kúpu Kámasutry cez internet práve cez odporúčaný eshop, rád by som vám ukázal, že samotná objednávka a kúpa sú naozaj veľmi jednoduché. Postup pri objednávke a kúpe je nasledovný:

 • Najskôr si vyberte konkrétnu verziu knihy Kámasútra
 • Vložte ju do košíka a pokračujte v objednávke priamo v ňom
 • Vyberte si spôsob doručenia k vám domov a spôsob platby
 • Objednávku ešte raz skontrolujte a potom ju môžete odoslať

Martinus umožňuje ísť si po knihu do niektorej z jeho kamenných predajní, ale nás pochopiteľne zaujíma viac donáška domov. Vybrať si môžete kuriéra GLS za 3,99 € alebo doručenie cez Slovenskú poštu za 1,99 €. Ja dávam prednosť kuriérovi, mám lepšie skúsenosti s rýchlosťou doručenia a spoľahlivosťou.

Pri spôsobe platby je výber možností ešte bohatší. Knihu môžete zaplatiť priamo pri prevzatí, čiže si ju objednáte na dobierku, ale platiť sa dá aj vopred. Tu ponúka obchod na výber platbu kartou, platbu cez Internet banking, PayPal, Viamo a platbu zálohovou faktúrou. Ja najradšej platím kartou vopred, ani vy sa nemusíte ničoho obávať.

Diskrétne doručenie DISKRÉTNE A RÝCHLE DORUČENIE

Čo sa týka rýchlosti doručenia, ak je vami zvolená Kámasútra na sklade, obchod ju odošle v momente prijatia platby. Obávať sa nemusíte ani o diskrétnosť, nikto nezistí, akú knihu ste si objednali, balenie zachováva absolútny anonymitu.

Najčastejšie otázky o Kámasútre

Najčastejšie otázky o Kámasútre V súvislosti s knihou Kámasútra kolujú po internete najrôznejšie dohady aj zvedavé otázky. Keďže sa chcem tejto téme venovať komplexne, rozhodol som sa, že vám na tie najviac kladené odpoviem. Navštívil som teda viaceré internetové fóra, zozbieral otázky, ktoré sa najviac opakujú a teraz ich na jednom mieste zverejním aj s odpoveďami:

Je Kámasútra určená len pre mužov, alebo v nej nájdu niečo aj ženy?

Táto otázka sa v diskusii a na internetových fórach vyskytovala veľmi často a dobre ilustruje, ako veľmi málo je Kámasútra známa. Táto kniha lásky je primárne určená pre ženy a to, že sa z nej stala mediálne skôr mužská záležitosť, je len omyl. Polohy lásky, ktoré Kámasútra obsahuje, sú totiž len jednou z mnohých častí a sú určené pre obidve pohlavia.

Komu kniha pomôže najviac?

Jednoznačne všetkým začiatočníkom a to najmä preto, že dnešná moderná doba zabúda na všetky princípy, na ktorých je Kámasútra postavená. Čerpať z nej však môžu aj skúsení milenci, najmä takí, čo už upadli do rutiny a myslia si, že nič nové sa vymyslieť nedá. Kniha napísaná v staroindickom jazyku môže aj v 21. storočí prezradiť veľmi veľa.

Prečo existuje viacero typov Kámasútry a ktorý je najlepší?

Nejedná sa o typy, ide skôr o jednotlivé vydania, ktoré boli časom aktualizované. Niektoré vydania obsahujú len samotné milostné polohy, iné zas doplnkové informácie, napríklad komentáre známych sexuológov a podobne. Nedá sa povedať jednoznačne, ktoré vydanie je najlepšie alebo najkvalitnejšie, závisí od toho, čo od knihy očakávate.

Obsahuje Kámasútra aj návod, ako si predĺžiť penis alebo zlepšiť erekciu?

Áno, toto je pravda, posledná časť tejto známej knihy lásky sa venuje práve tematike. Dnes sú však už rady na túto tému prakticky len veľmi málo aplikovateľné, nakoľko kniha opisuje rôzne zastarané metódy s využitím napríklad zvieracích náhrad na predĺženie penisu a podobne. Túto úlohu dnes komplexne prevzali moderné farmaceutické prípravky.

Čo je hlavnou myšlienkou Kámasútry, ktorú by si mal každý odniesť?

Viem, že odpoveď na túto otázku bude asi veľmi subjektívna, ale podľa mňa je to motto, že pri sexuálnom styku treba vedieť využiť všetky zmysly a všetky možnosti. Dokazujú to nielen pestré polohy, ale aj rady týkajúce sa zvádzania alebo upútania partnera a tiež princípy samotného milostného aktu. Treba nechať fantázii voľný priechod a to naplno!

Erotické pomôcky a hračky

 • diskrétne doručenie
 • výhodné balenia a zľavy
 • všetky druhy na jednom mieste
 • bohatý výber

Ako ešte zlepšiť a podporiť milostný život

Kámasútra: Ako ešte zlepšiť a podporiť milostný život Všetky rady a zásady, ktoré obsahuje a ponúka Kámasútra, vám môžu pomôcť k zlepšeniu v partnerskom aj sexuálnom živote. Kniha obsahuje síce návod, ako sa správať a ako uspokojiť partnera, no nevyhnutným predpokladom pre napĺňanie týchto rád je 100 % sexuálne zdravie. Tým mám na mysli tak potenciu u mužov, ako aj libido u žien.

Aby ste teda zlepšili a podporili milostný život aj z tohto pohľadu, držte sa týchto zásad:

dbajte na zdravý životný štýl, čo znamená vylúčenie faktorov zhoršujúcich potenciu a sexuálny apetít, najmä alkoholu, fajčenia a iných podobných neduhov
dávajte si pozor aj na životosprávu, vyhýbajte sa nezdravým jedlám, naopak, viac ovocia a zeleniny sú prospešné pre celkové aj sexuálne zdravie
odporúčam na podporu sexuálneho apetítu prírodné afrodiziaka, najmä korenie chilli, morské plody, červený melón a niektoré iné druhy potravín a jedál
ak chcete zlepšiť svoj sexuálny výkon, dôležité je mať aj fyzickú kondíciu, takže pravidelný pohyb by mal byť základom
rovnako tiež platí, že tréning robí majstra a preto sa treba venovať sexu čo najviac a pravidelne, pomáha to napríklad u mužov aj na prostatu
ak máte problém s predčasnou ejakuláciou alebo nekvalitnou potenciou, môžete skúsiť rôzne cvičenia či techniky, napríklad Kegelove cviky alebo metódu Masters-Johnson
ja osobne mám aj veľmi pozitívne skúsenosti s podpornými prípravkami na rastlinnej báze, čiže nejde o žiadne lieky, ale o tabletky obsahujúce látky, ktoré pomáhajú na lepšiu erekciu, zvýšenie libida a u žien aj na lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy

Ako fungujú tabletky na podporu potencie či libida a prečo ich odporúčam

Ako fungujú tabletky na podporu potencie či libida a prečo ich odporúčam Čo sa týka špeciálnych tabliet určených na podporu sexuálneho života, mojim jasným favoritom sú prípravky s rastlinným a prírodným zložením. Existujú dokonca nielen pre mužov, ale aj pre ženy, pričom ich účinky sú spravidla komplexné na celý sexuálny život a celú pohlavnú sústavu. Na trhu je veľký výber rôznych značiek.

Všetky tieto prípravky majú spoločný princíp účinku:

 • V zložení tabliet sú extrakty rastlín spadajúcich medzi prírodné afrodiziaka alebo stimulanty krvného obehu, ktoré dlhodobo pôsobia na funkciu pohlavných orgánov

Okrem výťažkov bylín, ktoré majú povzbudzujúce účinky na sexuálne funkcie, sa v týchto prípravkoch obvykle nachádzajú aj doplnkové látky s podporným vplyvom. Môže ísť o rôzne vitamíny či minerály, no najmä o aminokyseliny, ktoré pôsobia napríklad na lepšie prekrvenie pohlavných orgánov. To so sebou prináša tiež efekt zvýšenia libida a potencie.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Čo sa týka dôvodov výberu týchto tabliet, ja v nich vidím najmä tieto výhody:

všetky tieto prípravky sú voľne dostupné bez predpisu alebo receptu, môžete si ich zakúpiť preto okamžite a viacero značiek aj priamo z oficiálneho eshopu
užívanie je bezproblémové, nakoľko v prípravkoch nie sú žiadne synteticky a chemicky vyrábané látky, takže sa netreba báť ani nežiaducich účinkov
viacero výrobcov ponúka dokonca aj záruku vrátenia peňazí v prípade, že sa nedostaví žiadaný účinok, čiže riziko je minimálne

Nesmiem samozrejme zabudnúť ani tú najväčšiu výhodu a to je komplexné pôsobenie. Väčšina tabliet pomáha u mužov napríklad súčasne na erekciu, libido aj zdravú ejakuláciu. V prípade žien je najčastejšie pôsobenie celkovo na hormonálny systém, predovšetkým na sexuálny apetít. Tabletky sú teda široko účinné a to oceňujem najviac.

PRAVIDELNE A DLHODOBO

Pri vyššie spomínaných prípravkoch platí, že na dosiahnutie maximálneho účinku je potrebné pravidelné a dlhodobejšie užívanie, obvykle 2 až 3 mesiace. Istý čas totiž trvá, než prírodné látky obsiahnuté v extraktoch a výťažkoch rastlín dosiahnu v organizme takú úroveň, aby mohli aktívne ovplyvniť kvalitu sexuálneho života a funkciu pohlavného systému.

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi Ako určite tušíte, na trhu je veľmi veľký výber značiek rôzneho druhu a typu. Zvlášť sú tabletky na podporu libida určené pre ženy a zvlášť zas na podporu potencie u mužov. Pri výbere zohľadňujte v prvom rade účinky v praxi, nepozerajte naopak len na cenu alebo na to, čo deklaruje výrobca na obale.

Ak by ste chceli poradiť s výberom, v nasledujúcej tabuľke zverejním tie prípravky, ktoré najviac pomohli mne alebo mojej partnerke.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Stoporex Prolong

Predlženie erekcie
 • Predlženie erekcie
 • Oddialenie ejakulácie
 • Vitalita

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.95

21 Hodnotení

ja som minulé vianoce kúpila priateľovi darček, kamasutru. čakala som však od toho oveľa viac, musím povedať, že ma to celkom sklamalo. na internete podľa mňa nájdete oveľa viac a zaujímavejších informácií, ako v tejto knihe, ktorá podľa mňa žije len z reklamy a neustále ju niekto vydáva. za mňa teda sklamanie. a ak, tak si radšej kúpiť už nejakú modernú publikáciu autora zo súčasnosti, to je podľa mňa aj praktickejšie 🙂

psychedelicBaby píše 17 septembra 2018 o 09:36

mne zas kúpila frajerka zerexsutru, to je také niečo nové a vydáva to ten výrobca známych prípravkov pre mužov. musím povedať, že to bolo naozaj užitočné, boli tam nielen sexuálne polohy, ktoré sú aj praktické a veľmi zaujímavé, ale tiež mnoho informácií ohľadom toho, ako to vlastne funguje tá celá chémia v posteli. veľa vecí bežný človek ani netuší a toto bol naozaj dobrý darček, podľa mňa je to lepšie ako kamasutra, ale tak tú som nečítal, čiže neviem na isto.

RomanGT píše 18 septembra 2018 o 19:25

ja si naopak myslim, ze kamasutra je super. tiez som ju kupila frajerovi, najprv sa smial, ale potom sme nieco skusali a bolo to fakt super. treba vsak najst take vydanie, ktore je primarne o polohach, ja som dokonca nasla len nieco take, ze vyber najlepsich poloh alebo take nieco. a to bolo zaujimave, sme na seba niekedy tak pozerali dokonca sme sa aj bali nieco skusat, ale casu je dost :))

wewerica píše 20 septembra 2018 o 18:14

áno, veď o tom aj hovorím, možno ste len mali nejakú modernejšiu verziu, kde už neboli tie nezáživné veci, ale len polohy a tak. prípadne to bolo obohatené o nejaké komentáre a podobne, to som videla už tiež. ja som si kúpila taký ten originál, som myslela, že to bude lepšie, ale bohužiaľ nie 🙁 ale idú znova vianoce o chvíľku, tak už viem, čo pôjde pod stromček!

psychedelicBaby píše 21 septembra 2018 o 16:24

ano, presne tak, to bolo nejake lepsie vydanie, alebo nieco take. predsalen, je to kniha stara stovky ci tisicky rokov, takze ta povodna verzia sa dnes uz vobec nehodi pre bezne ucely, ale ako inspiracia super. navyse, je tolko roznych novych vydani, naozaj sa da vybrat, staci si len trocha popozerat ponuku. ako tak pozeram v tomto clanku, mozno vyskusam aj tu zerexsutru, uvidim, bodlo by, keby bola k dispozicii niekde aspon ukazka k nahliadnutiu, ze nech viem, do coho pojdem 🙂

wewerica píše 23 septembra 2018 o 10:35

Pridať komentár