Krátka erekcia

Pevná erekcia je síce znakom kvality, no čo z toho, ak netrvá tak dlho, ako by muž chcel? Práve problém s krátkou erekciou je jedným z tých, ktoré nedajú spávať veľmi veľa chlapom a ich partnerkám. Udržanie erekcie sa väčšine mužov nedarí dosiahnuť len pri sexuálnom styku, pri masturbácií s tým nebýva väčší problém.

Čo môže byť teda na príčine takéhoto stavu? Veľká väčšina prípadov je spôsobená kombináciou psychických faktorov a nie ideálneho libida. Tomu všetkému neprispieva ani okolité prostredie a stresový štýl života.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

S krátkou erekciou býva niekedy spojený aj syndróm príliš rýchlej ejakulácie, hoci nejde o súvisiace problémy. Či už vás trápi len ten prvý, alebo sa niekedy vyskytne aj predčasný výron semena, teraz sa dozviete, ako problém riešiť.

Čo je krátka erekcia a aké sú jej príznaky

Čo je krátka erekcia a aké sú jej príznaky Zdravá erekcia by mala trvať dostatočne dlho na to, aby muž mohol oplodniť svoju partnerku. Ak je príliš krátka, je to samozrejme problém pre oboch. Dôležité však je, či sa naozaj jedná o krátku erekciu a či nie je jej dĺžka ovplyvnená niečím prirodzeným.

 • Pod pojmom erekcia sa myslí stoporenie mužského pohlavného údu
 • V stave stoporenia by mal byť penis dlhšiu dobu a to aj pri prerušení sexuálneho dráždenia
 • Pokiaľ erekcia po pár minútach neprirodzene ochabne, ide už o krátku erekciu

Niekedy je doba erekcie natoľko malá, že muž vie aj laickým posúdením zistiť, že jeho stoporenie nie je uspokojivé. Oveľa viac je však situácií, kedy tento problém nemusí byť svojou intenzitou natoľko viditeľný a vtedy sa treba orientovať pri jeho identifikácií porovnaním zdravého priebehu erekcie s realitou.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Bežná erekcia má takýto priebeh:

 ak vznikne u muža sexuálne vzrušenie, nastáva prenos signálu do centrálneho nervového systému do tej časti, ktorá má na starosti pohlavnú aktivitu
 z mozgu odchádza na základe sexuálneho vzrušenia podnet k aktivácii ciev a k nahrnutiu krvi do pohlavného údu, čo spôsobí jeho začínajúce stoporenie
od momentu dosiahnutia plnej erekcie stoporenie neochabuje a to aj po skončení sexuálnej stimulácie, pričom prirodzeným zakončením erekcie je ejakulácia

Pokiaľ stoporenie ochabne veľmi rýchlo po jeho dosiahnutí, prípadne napríklad po prieniku pohlavného údu do vagíny, ide o problém s krátkou erekciou. Je mi jasné, že u každého muža sa môže doba erekcie meniť individuálne, no isté je, že stoporenie by malo pretrvať dlhšiu dobu aj po ukončení sexuálnej stimulácie.

Samotná krátka erekcia môže byť sprevádzaná aj nasledovnými symptómami:

problém s dosiahnutím erekcie za kratšiu dobu
striedanie obdobia lepšej a horšej erekcie, ako keby sa problém „vracal“
problémy s prienikom penisu do vagíny kvôli nedostatočnej erekcii
príliš rýchle ejakulovanie, niekedy aj po pár minútach od začiatku erekcie
občas sa môže objaviť aj problém s dosiahnutím 100 % stoporenia

nedostatočná chuť na sex

MASTURBÁCIA VS. STYK

Pri posúdení toho, čo je a čo nie je krátka erekcia, netreba zabúdať ani na rozdiel medzi masturbáciou a pohlavným stykom. Pri styku býva bežné, že erekcia nemusí byť vždy 100 %, ale úplne ochabnúť by nikdy nemala.

Príčiny krátkej erekcie

Príčiny krátkej erekcie Problémy s dĺžkou erekcie môžu mať príčinu buď vo fyziologických alebo v psychologických faktoroch. Jedno aj druhé sa dá riešiť a nejde vôbec o beznádejný stav. Vo väčšine prípadov sa môžu dokonca viaceré príčiny navzájom prekrývať.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Toto sú faktory najviac ovplyvňujúce problém s krátkou erekciou:

Vek: Krátkosť erekcie môže ovplyvňovať tak nízky, ako aj vysoký vek. V prípade nízkeho veku môže byť za problémami s udržaním erekcie sexuálna neskúsenosť a najčastejšie s tým majú problém mladí muži vo veku do 25 rokov. Rovnako tak starší muži nad 40 alebo 45 rokov môžu mať tiež krátku erekciu a to z dôvodu poklesu libida aj srdcových ochorení.

Nedostatočné prekrvenie pohlavného údu: Tento faktor je zodpovedný za väčšinu problémov s erekciou. Či už ide vôbec o problém mať kvalitné stoporenie alebo o problém s udržaním dlhodobejšej erekcie, práve nedostatočné prekrvenie pohlavného údu alebo problém s udržaním krvi v toporivých telieskach je zodpovedným faktorom za tieto poruchy.

Lieky: Účinky viacerých liekov na krvný tlak, cukrovku, imunitu alebo srdcovocievne choroby ovplyvňujú aj samotnú erekciu. Rovnako tak niektoré lieky z kategórie antidepresív majú negatívny vplyv tak na dosiahnutie erekcie, ako aj na jej udržanie. Problémové môžu byť tiež aj špeciálne lieky na predčasnú ejakuláciu.

Alkohol a fajčenie: Obidva tieto neduhy sú zodpovedné nielen za problémy s potenciou, ale aj za zhoršenie zdravotného stavu celkovo. Fajčenie spôsobuje upchávanie ciev, čo priamo ovplyvní kvalitu erekcie. Alkohol je zas negatívom z dôvodu vplyvu na koncentráciu a hoci v malej dávke ide o afrodiziakum, pri väčšej už nastáva problém erekciu vôbec mať.

Psychologické faktory: Nervozita, stres, pracovné vyťaženie, nedostatok oddychu a aj samotný strach pred zlyhaním, to všetko môže ovplyvniť stoporenie a jeho kvalitu. Dnešný životný štýl je až príliš uponáhľaný a muži dnes doprajú svojmu telu veľmi málo odpočinku, čo sa prejaví aj na erekcii.

Vrodené a vývojové poruchy: Ide najmä o poruchy uzdičky alebo tvaru penisu. Pri príliš krátkej uzdičke hrozí predčasná ejakulácia, čo je sprevádzané aj príliš krátkou erekciou. Pri nadmernom tvorbe väzivového tkaniva, čo je tzv. Peyronieho choroba, nastáva problém s dosiahnutím a udržaním 100 % stoporenia.

priciny kratkej erekcie

Diagnostika krátkej erekcie

Diagnostika krátkej erekcie To, či je erekcia krátka, sa dá zistiť aj na základe voľného pozorovania alebo podľa prítomnosti vyššie spomínaných vonkajších prejavov a príznakov. Pokiaľ sa rozhodnete s týmto problémom zveriť lekárovi, ten vykoná viacero druhov zisťovania a vyšetrení s cieľom diagnostikovať problém erekcie ako takej.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Toto sú vyšetrenia a postupy, ktoré sa využívajú najčastejšie:

anamnéza založená na identifikovaní príčiny aj rizikových faktorov
odber krvi, ktorého cieľom je zistiť stav krviniek
odber moču, vďaka ktorému sa dá zistiť napríklad hladina testosterónu
fyzikálne vyšetrenie, ktoré slúži na zistenie napríklad prítomnosti krátkej uzdičky

Väčšinou však v prípade príliš krátkej erekcie postačuje anamnéza, kde lekár – sexuológ zistí, kedy najčastejšie porucha erekcie nastáva, aké sú vyvolávajúce faktory a či sú prítomné aj niektoré rizikové faktory pre určitú konkrétnu príčinu.

NIE VŽDY TREBA ZA LEKÁROM

Vyššie uvedené vyšetrenia sú určené pre komplexnú diagnostiku funkčnosti erekcie. To však neznamená, že každý problém s krátkou erekciou si vyžaduje aj odbornú diagnostiku. Moja vlastná skúsenosť práve vraví, že väčšinou tomu tak nie je.

Ako na vyriešenie krátkej erekcie

Ako na vyriešenie krátkej erekcie Riešenie príliš krátkej erekcie závisí aj od vyvolávajúcej príčiny, no najviac sa prihováram za kombináciu režimových opatrení a podporných prípravkov. To platí najmä pre situácie, že za príliš krátkou erekciou sú nedostatočné libido či nedostatočné prekrvenie pohlavného údu.

Toto sú možnosti, ktoré máte:

Odborné lekárske vyriešenie

V prípade, že je problém fyziologického alebo psychologického stavu neriešiteľnými bez lekára, určite odporúčam odborné vyriešenie ako prvú možnosť. Pri veľmi vážnych poruchách prekrvenia môže ísť o injekčnú ambulantnú liečbu, pri fyziologických zmenách zas o chirurgické riešenie. Vážne psychologické príčiny je tiež treba riešiť jedine s odborníkom.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Vysadenie liekov, alkoholu a fajčenia

Dobre si preštudujte účinky jednotlivých liekov a to vrátane možných vedľajších účinkov. Ak tam nájdete čo i len zmienku o ovplyvnení erekcie, vysaďte ich a nájdite si lepšiu alternatívu. Čo sa týka fajčenia, s tým treba skoncovať rovnako nekompromisne. Alkohol môže byť afrodiziakum, ale len v menšom a obmedzenom množstve.

Zmena životosprávy

Chcete mať lepšiu, kvalitnejšiu, intenzívnejšiu a dlhšiu erekciu? V takom prípade začnite zmenou stravovania. Jedzte viac zeleniny a ovocia, menej polotovarov a menej mastných jedál. Častejšie sa pohybujte a športujte, menej pracujte. Nájdite si čas na oddych a regeneráciu síl a to tak psychických, ako aj fyzických. Uvidíte, zmena sa dostaví!

Podpora erekcie pomocou cvikov

Predĺžiť erekciu môžete viacerými spôsobmi. Pri masturbácii sa zamerajte na oddialenie ejakulácie a nie na čo najrýchlejší orgazmus. Existuje taktiež cvičenie nazvané Kegelove cviky, ktoré slúži na posilnenie svalstva panvového dna. To je dôležité pre udržanie erekcie dlhšiu dobu a aj na udržanie ejakulácie „na uzde“.

Zmeny počas sexuálneho styku

Vyskúšajte pred stykom prírodné a prirodzené afrodiziaka, napríklad maliny, morské plody, chilli alebo čokoládu. Počas pohlavného styku sa zamerajte s partnerkou na zmenu stereotypu, vyskúšajte nové polohy, skúste nové techniky. Toto všetko môže zvýšiť vaše libido a tým podporiť „nadržanosť“ dlhšiu dobu, či tiež predĺži erekciu. Samozrejme, kontrolovane.

Tabletky bez predpisu

Ja osobne veľmi často a rád využívam prírodné tabletky na podporu a predĺženie erekcie bez predpisu. Ide o voľne dostupné výživové doplnky podporujúce libido, lepšie prekrvenie penisu a tiež kvalitu orgazmu. Pre mužov s častým stresom a nedostatkom prirodzeného relaxu môžu byť tieto tabletky doslova „modrým z neba“.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Časté otázky o krátkej erekcii

Časté otázky o krátkej erekcii Prv, než spomeniem konkrétne prípravky, ktoré mne osobne s erekciou pomohli, chcel by som sa trocha venovať najčastejším otázkam mužov v súvislosti s touto témou. Tu sú tie, ktoré som najviac nachádzal v internetových diskusiách a pripájam k nim aj moje odpovede, ku ktorým som sa dopracoval aj na základe vlastných skúseností:

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Pri masturbácii je dĺžka erekcie v poriadku, pri styku už nie. Prečo?

Najčastejšie ide o problém psychogénny a je typický najmä pre mladých ľudí. Ak je práve toto vaša situácia a dôverne ju poznáte, radil by som zamerať sa na tento faktor a skúsiť sa o tom rozprávať aj s partnerkou. Zmenami aj počas sexuálneho styku by ste to mali vyriešiť.

Som muž vo vyššom veku. Aké môže byť riešenie v mojom prípade?

Opačným prípadom je, ak sa problém s nedostatočne dlhou erekciou dotýka mužov vo vyššom veku. Tu je dôležitým faktorom zdravotný stav, najmä hladina hormónu testosterón a stav ciev. Najlepším riešením v tomto prípade budú zrejme výživové doplnky.

Krátka erekcia je u mňa spôsobená aj predčasnou ejakuláciou. Čo s tým?

Existujú aj v tomto prípade rôzne tabletky na oddialenie ejakulácie, rovnako tak krémy a gély, ktoré slúžia na zníženie citlivosti na sexuálne dráždenie. Ak to nepomôže, skúste napríklad prerušovanie pohlavného styku, použitie hrubšieho kondómu či masturbáciu pred stykom.

Kedy si neporadím bez lekára?

Sú situácie, kedy nie je možné problém s príliš krátko trvajúcou erekciou riešiť bez lekárskeho dohľadu. Je to najmä prípad závažných psychologických problémov, ale aj prípad vrodenej poruchy erekcie či problém iného fyziologického charakteru.

Kde mám záruku, že spomínané tabletky budú účinkovať?

Bohužiaľ, takúto záruku vám na 100 % nedá zrejme nikto. Je to najmä preto, že tabletky majú prírodné zloženie bez účinných látok typu Sildenafil a podobne, ktoré zaisťujú účinnosť pri liekoch na predpis. Na druhú stranu, ja mám s tabletkami väčšinou pozitívnu skúsenosť.

ako vyriesit kratku erekciu

Ako fungujú tabletky na krátku erekciu a prečo ich odporúčam

Ako fungujú tabletky na krátku erekciu a prečo ich odporúčam Predĺženie erekcie je téma, ktorou som sa zaoberal aj kvôli sebe a na základe viacerých testovaní som dospel k názoru, že najlepším riešením je kombinácia tabletiek a niektorých režimových opatrení. Samozrejme, to platí pre prípady, že príčina nie je patologická.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Prípravky, o ktorých hovorím, majú totiž jednu veľkú výhodu:

 • Tabletky na predĺženie erekcie majú 100 % prírodné zloženie obsahujúce látky na podporu erekcie, jej zintenzívnenie a aj na kvalitnejšie udržanie

Ak je problém s dĺžkou erekcie kvôli fyziologickému faktoru, najmä kvôli anatomickým zmenám na pohlavnom úde, tabletky vám samozrejme nepomôžu. Vedia však pomôcť v takmer všetkých ostatných prípadoch a ide rozhodne o pozitívny a prírodný „doping“. Výsledky síce neprídu na počkanie, ale po určitom čase sa dostavia.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Tieto tabletky majú obvykle nasledujúce účinky:

zlepšujú prekrvenie penisu a udržanie krvi v ňom, čo sú priamo tie účinky, ktoré pre dlhodobejšie predĺženie erekcie potrebujete
pozitívne vplývajú na libido a chuť na sex, čo je zas dôležité pre dosiahnutie maximálnej intenzity sexuálneho vzrušenia počas celého styku
fungujú aj ako prírodné afrodiziakum a tak podporujú nielen dlhšiu erekciu, ale aj zlepšujú jej kvalitu už od začiatku, čiže od prvej sexuálnej stimulácie

Najväčšiu prednosť vidím v tom, že tabletky majú čisto prírodné zloženie. To znamená, že v ich zložení nie je žiadna chemicky vyrobená účinná látka ako napríklad v liekoch na erektilnú dysfunkciu a tak je možné ich kúpiť aj bez lekárskeho receptu. Navyše, vďaka svojmu zloženiu nehrozia ani problémy s vedľajšími účinkami.

Čo sa týka ich užívania, majte na pamäti:

nutnosť brať tabletky dlhšiu dobu, čiže nestačí obvykle len priamo pred pohlavným stykom jednorázovo, ale treba ich užívať dlhšiu dobu
že ide o prírodné tabletky, takže ich účinnosť je u každého individuálna
potrebu užívať ich dôsledne a zároveň nutnosť zdržať sa všetkých činností, ktoré by mohli znížiť ich účinnosť, vrátane požívania alkoholických nápojov či fajčenia

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

DODRŽUJTE DÁVKOVANIE

Jedna z tých najdôležitejších vecí pri týchto tabletkách je dávkovanie. Tu radím, aby ste sledovali pozorne inštrukcie výrobcu na príbalovom letáku a neprekračovali maximálne dávkovanie za deň. Verte mi, účinnosť tým nijak dramaticky nezvýšite.

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi Ak nechcete medzi desiatkami značiek tápať a skúšať ich rad za radom, kým nenájdete tie najlepšie, môžete využiť moje vlastné skúsenosti. Za uplynulé roky som vyskúšal naozaj veľké množstvo rôznych druhov tabletiek na podporu erekcie aj na predĺženie erekcie a viem preto objektívne posúdiť, ktoré stoja za skúšku.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

V nasledujúcom prehľade preto uvádzam tie najúspešnejšie mnou testované značky vrátane hodnotenia a tiež aj odkliknutia na individuálnu recenziu. Tam sa dozviete všetko od zloženia po dávkovanie. Nech sa páči, tu sú:

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Stoporex Prolong

Predlženie erekcie
 • Predlženie erekcie
 • Oddialenie ejakulácie
 • Vitalita

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.62

29 Hodnotení

Dobri den mam dvacatsedem rokov a mam malo testostoron co potrebujem nato aby som si zvisil testostoron budem cakat na vasu otpovet dakujem.

Stanislav píše 29 marca 2020 o 12:36

Stanislav, som na tom podobne. Googlil som čo to šlo a zistil som niekoľko vecí … dostatok spánku, zinok a D-čko, pohyb, z cvičenia sú to cviky kde sa dvíhajú činky, zo stravy treba vynechať alkohol, sóju, cestoviny, tučné jedlo lebo veľa tuku spôsobuje pokles hladiny testosterónu, treba pridať zeleninu ako karfiol či brokolicu máju v sebe nejaké látky čo zabraňujú kortizolu meniť testosterón na estrogén z mäsa bravčové, tuniak, losos… dá sa toho veľa spraviť aj bez liekov (teda ak nerátame doplnky ako vitamíny)… Držím palce mne sa zatiaľ darí no je to náročne keďže máme takú stresujúcu dobu a často nekvalitný spánok…

Jakub píše 15 mája 2020 o 10:02

Pridať komentár