Steroidy

Steroidy

Steroidy sa pohybovali vždy v šedej zóne, na pomedzí medzi zázračným prostriedkom na rast svalov a zavrhovanou formou podpory výkonnosti aj v posteli. Steroidy sa začali už v 20. storočí užívať na silu a cvičenie, pričom najmä kulturistika ich neslávne preslávila cez anaboliká. Prvým známym anabolickým steroidom bol testosterón.

V súčasnej dobe pozerá na mnohé steroidy zákon ako na nelegálne látky, veľmi známe sú v športe a to ako doping. Okrem toho existujú steroidy na chudnutie, na pribratie, na objem svalov alebo tiež zvýšenie potencie.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Práve posledná oblasť ma zaujíma najviac. Možno to veľa mužov ani nevie, no napríklad aj testosterón je steroid. Veľa mužov preto považuje práve kúpu steroidov za možnosť, ako zvýšiť svoju mužnosť a testosterón v tele. Nič však nie je viac vzdialené realite.

Steroidy: čo to je, aký majú význam a aké sú ich účinky

Steroidy: čo to je, aký majú význam a aké sú ich účinky Pod názvom steroidy sa myslia látky, ktoré sú biologicky aktívnymi zlúčeninami nachádzajúcimi sa aj prirodzene v ľudskom tele. V 30. rokoch minulého storočia sa však začalo so syntetickou výrobou steroidov, najmä syntetickým testosterónom.

 • Z chemického hľadiska sú steroidy špeciálne polycyklické lipidy s regulačnou funkciou
 • Pre človeka sú najdôležitejšie steroidné hormóny, ktoré sa naviažu na špecifické receptorové proteíny na povrchu buniek, čo vplýva na funkciu a metabolizmus bunky
 • Druhou známou skupinou sú anabolické steroidy, čo sú umelo vytvorené mužské pohlavné hormóny využívané najmä športovcami

Kým prirodzené steroidy, najmä testosterón, sú súčasťou nášho organizmu a ich účinky sú pre človeka prospešné, užívanie syntetických steroidov zďaleka nemusí mať taký pozitívny vplyv. To platí najmä pre anabolické steroidy a steroidné hormóny, ku ktorým najčastejšie muži vzhliadajú ako k nejakým zázračným prostriedkom.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Steroidov je podľa typu a funkcie niekoľko. Tu sú tie najvýznamnejšie:

fytosteroly a ergosteroly, čo sú kategórie steroidov, ktoré majú prírodný charakter, nakoľko sa nachádzajú v rastlinách alebo hubách
kortikosteroidy, ktoré sa využívajú v medicíne a sú produkované v kôre nadobličiek, ovplyvňujú metabolizmus bielkovín a cukrov
anabolické steroidy, ktoré sú určené na výkonnosť, silu a rast svalovej hmoty
pohlavné steroidy, tzv. steroidné hormóny, ovplyvňujúce pohlavnú sústavu

Kortikosteroidy môžu mať v syntetickej podobe pozitívny vplyv, napríklad na liečbu alergie. Musia byť však indikované lekárom. Anabolické steroidy môžu telu pomôcť tiež len v prípade odborného vedenia lekára, ich laické a nekontrolované využitie so sebou nesie naopak nežiaduce účinky.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Pre mužov má najväčší význam testosterón, ktorý má účinky v týchto oblastiach:

vplýva pozitívne na plodnosť a činnosť prostaty
mužom pomáha zvýšiť ich sexuálnu aktivitu, najmä vplýva na libido a môže tiež podporiť lepšiu erekciu
vplýva na celkovú vitalitu, pocit energie a sily a pomáha na rast svalovej hmoty
je dôležitý aj pre emočnú stabilitu a psychickú vyrovnanosť
pomáha aj na pamäťové a kognitívne funkcie

STEROIDY PRE ŽENY

Aby som bol plne objektívny, musím pripomenúť, že steroidy neužívajú len muži, ale aj ženy. Platí to najmä v kulturistike, kde je potrebné budovanie svalovej hmoty. U žien sa však prejavujú aj negatívne účinky, najmä hrubnutie hlasu alebo aj nadmerné ochlpenie.

Vedľajšie účinky a problémy, ktoré môžu steroidy spôsobiť

Vedľajšie účinky a problémy, ktoré môžu steroidy spôsobiť Okrem účinkov, ktoré muži od steroidov očakávajú a žiadajú, však treba rátať aj s vedľajšími a nežiaducimi účinkami. Ak budete užívať napríklad anabolické steroidy na silu a svaly, prípadne iné podobné syntetické steroidy za účelom zvýšenia sily a to vrátane tej sexuálnej, musíte s výskytom viacerých problémov bohužiaľ počítať.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

O čo konkrétne ide? Najmä o vplyvy v týchto oblastiach:

Kardiovaskulárny systém: Prvou skupinou vedľajších účinkov sú účinky týkajúce sa srdca a ciev. Muži užívajúci steroidy majú napríklad vyššie riziko zvýšeného krvného tlaku a taktiež vyššie riziko výskytu infarktu myokardu.

Hormonálny systém: U mužov užívajúcich anabolické steroidy sa môžu vo zvýšenom prípade vyskytnúť problémy s hormonálnou hladinou estrogénu. Výsledkom môže byť stav zvaný gynekomastia, ktorý je charakteristický zvýšením estrogénov a následkom toho je vyššia tvorba prsného tkaniva ženského typu.

Koža a vlasy: Ďalšou oblasťou, kde môžu steroidy pôsobiť, je pokožka. Užívanie steroidov zvyšuje výskyt akné a výskyt rôznych porúch na pokožke, najmä strií a iných podobných kožných ochorení. Môže sa tiež vyskytnúť vypadávanie vlasov a postupne aj plešatosť.

Psychika a mentálne zdravie: Dlhodobé užívanie steroidov má vplyv aj na psychiku. U mužov sa prejavuje vyššia emočná labilita, rôzne výkyvy nálad, agresia a tiež úzkosti. Vplyv na chovanie môže byť rôzne intenzívny, podľa toho sú aj psychotické príznaky.

Pohybová sústava: Steroidy ovplyvňujú negatívne aj pohybovú sústavu a jej funkčnosť, hoci sú určené práve na jej posilnenie. Vyskytnúť sa môžu napríklad svalové kŕče, negatívny je aj vplyv na kosti a rast chrupavkovitého tkaniva.

Pohlavná sústava: Podobná situácia je aj v prípade vplyvov na pohlavnú sústavu. Hoci mnoho mužov užíva steroidy práve kvôli zlepšeniu výkonnosti v posteli, opak je pravdou. Môže prísť k negatívnemu vplyvu na prostatu, zmenšeniu semenníkov a dokonca môže prísť k zníženiu prirodzenej stimulácie testosterónu v tele.

Vylučovacia sústava: Vedľajšie a negatívne účinky v prípade užívania steroidov sa môžu objaviť aj u vylučovacej sústavy. Môže prísť k poškodeniu správnej funkcie obličiek a rovnako tak k problémom s pečeňou.

Ostatné: Dlhodobé užívanie steroidov má negatívne vplyvy aj na obranyschopnosť organizmu, najmä na zníženie prirodzenej imunity. Môže prísť tiež k vyššiemu riziku rozvoja chorôb podmienených dedičnou a genetickou dispozíciou.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Ako na zvýšenie testosterónu prirodzene

Ako na zvýšenie testosterónu prirodzene Chcete zvýšiť hladinu testosterónu bezpečne? V takom prípade musíte uprednostniť čo najviac prirodzené spôsoby. Mne osobne sa osvedčila kombinácia viacerých režimových opatrení, zmien v životospráve a životnom štýle a k tomu podporné prípravky. Nehovorím však o žiadnych syntetických steroidoch, ale o prírodných prípravkoch.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Poďme si ale pekne v poradí predstaviť všetky možnosti:

Jedálniček

Prvou a zrejme najjednoduchšou vecou, ktorou môžete spraviť pre prirodzené zvýšenie testosterónu, je zmena toho, čo jete a pijete. Vyhýbajte sa veľkému množstvu rafinovaného cukru aj nízkotučným potravinám, naopak, doprajte si jedlá s obsahom zdravých nasýtených tukov. Alkohol vylúčte úplne, kofeín konzumujte s mierou.

Snažte sa jesť vajcia, hovädzie mäso, zeleninu, mandle a para orechy, jedlo pripravujte na olivovom alebo extra panenskom kokosovom oleji. Pite čo najviac čistej vody, prípadne vody s citrónom. Dopriať si môžete aj niektoré druhy korenín, napríklad zázvor je skvelý stimulant testosterónu, chilli zas povzbudzuje potenciu celkovo.

Životný štýl, stres a oddych

Nielen to, ako sa stravujete, ale aj to, ako žijete, má veľký vplyv na tvorbu testosterónu v tele. Ak sa dá, upravte životný štýl tak, aby ste si dopriali nielen fyzickú či pracovnú záťaž, ale aj odpočinok. Dôležitý je dostatok spánku, aspoň 7 až 8 hodín, ideálne pre vás je, ak je spánkový režim stabilný.

Treba tiež pozerať na režim počas dňa. Samozrejmosťou by malo byť čo najväčšie vyhýbanie sa stresu a psychicky náročným situáciám. Robte si počas dňa v práci menšie prestávky, kedy nebudete nič robiť a na nič sa nebudete musieť sústrediť. Myslíte si, že je to nezmysel? Štatistiky hovoria jasnou rečou!

Otužovanie a dostatok slnka

Ak chcete stimulovať testosterón vo svojom tele, odporúčam aj otužovanie. Mne sa najlepšie osvedčilo sprchovanie sa v studenej vode, teplotu samozrejme nechám na vás. Pre semenníky je totiž ochladenie impulzom na zvýšenie tvorby testosterónu a práve preto ich môže studená sprcha poriadne prebudiť.

Okrem toho má výborný vplyv na tvorbu hormónov aj vitamín D, ktorý sa dá získať zo slnka. Pokiaľ sa dá, využite slnečné dni a skúste vyjsť von tak, aby ste sa aspoň trocha opálili. Stačí napríklad 20 minút denne, samozrejme tak, aby ste sa nevystavovali slnečným lúčom v lete vtedy, kedy škodia najviac.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Pravidelný sex a intenzívny pohyb

Nie, nie je to žiadna povera, pravidelný pohlavný styk môže u mužov naozaj stimulovať tvorbu testosterónu a to aj vo vyššom veku. Je to niečo ako začarovaný kruh, lebo viac sexu znamená viac testosterónu a viac testosterónu znamená viac sexu. Navyše, ide o jeden z tých príjemnejších spôsobov zvýšenia tohto hormónu.

Druhým spôsobom je dopriať si pravidelný pohyb. Nemalo by ale ísť o dlhodobé cvičenie, skôr o intenzívny typ pohybu, ktorý trvá kratšiu dobu. Odporúča sa cvičiť 40 až 60 minút s čo najvyššou frekvenciou, takže ideálne sú šprinty, kruhový tréning alebo fitness cvičenia zamerané na budovanie výbušnosti.

Tabletky podporujúce stimuláciu testosterónu

Jednou z najprirodzenejších spôsobov externej podpory stimulácie tvorby testosterónu v tele je príroda. Mám na mysli rôzne rastliny a byliny, ktoré majú dlhodobo overené účinky na libido a teda aj na testosterón. Ide teda o niečo úplne iné, ako sú syntetické steroidy a anaboliká, ktoré som rozoberal na úvod.

Tieto prípravky obsahujú najčastejšie kombináciu extraktov a výťažkov rastlín podporujúcich prirodzenú stimuláciu testosterónu v ľudskom tele. Druhou skupinou sú produkty s obsahom čisto len jednej zložky, napríklad rastliny Tribulus Terrestris. V oboch prípadoch ide o voľne predajné prípravky.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Hormonálna liečba

V prípade, že je za nedostatkom testosterónu v tele nejaká patologická príčina, je potrebná odborná lekárska liečba. Ide o hormonálnu liečbu vo forme buď liekov na predpis alebo vo forme injekčnej liečby podávanej intravenózne. Cieľom liečby je jednak nahradenie chýbajúceho testosterónu a jednak podpora tvorby toho prirodzeného.

Hormonálna liečba je však určená len pre špecifické prípady a len vtedy, ak je testosterónu v tele akútny a hlboký nedostatok. Ide teda o prípady mužov vo vyššom veku alebo o prípady, kedy vplyvom nedostatočného vývoja nedochádza počas dospievania k tvorbe testosterónu v semenníkoch.

SKÚSTE VIAC MOŽNOSTÍ NARAZ

Viacero vyššie popísaných možností na prirodzenú podporu testosterónu sa dá navzájom kombinovať. Pokiaľ nejde teda o odbornú hormonálnu liečbu, ktorá už spadá medzi lekárom indikovanú terapiu, môžete skúsiť skoro všetky ostatné možnosti súčasne. Podľa mojich skúseností tým zlepšíte ich účinnosť a urýchlite pozitívne zmeny.

Najčastejšie otázky o steroidoch a testosteróne

Najčastejšie otázky o steroidoch a testosteróne Téma steroidov a ich vplyvu na libido či testosterón je natoľko zaujímavá, že som našiel veľké množstvo podnetov a otázok z tejto oblasti. Prešiel som teda viaceré internetové fóra a diskusie, aby som zistil, čo z praktického hľadiska mužov najviac zaujíma. Najčastejšie kladené otázky teraz zodpoviem práve na tomto mieste:

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Ako sa prejavuje nedostatok testosterónu v tele?

Nízka hladina testosterónu sa prejavuje u muža celkovým nedostatkom energie, absenciou vitality, pocitom slabosti a najmä nedostatkom fyzickej sily. V oblasti sexuálneho života je badateľný nízky sexuálny apetít, ale napríklad aj problémy so stoporením a erekciou.

Čo všetko ovplyvňuje pokles testosterónu?

V prvom rade je to vek, čo najprirodzenejší faktor vplývajúci na zníženie hladiny testosterónu v tele. Od 30. roku života sa začína postupne znižovať jeho prirodzená produkcia, čo vedie k hľadaniu alternatív. Ďalšími faktormi sú životospráva a neskôr aj rôzne vážnejšie ochorenia.

Môžem užívať prírodné stimulanty testosterónu a ak áno, ako dlho?

Áno, v prípade prírodných stimulantov je možné bezpečné užívanie a to dlhodobo. Odhadnúť konkrétne číslo vyjadrujúce napríklad počet dní, týždňov alebo mesiacov si netrúfam, vždy záleží na danom prípravku. Ja som takéto produkty ale užíval 3 až 6 mesiacov, podľa značky.

Môže užívanie syntetických steroidov poškodiť zdravie?

Áno, dokonca sa o kulturistoch, ktorí vo veľkom užívajú anabolické steroidy, hovorí ako o tých, čo si ničia zdravie. Okrem vyššie spomínaných nežiaducich účinkov je hlavným negatívom celkovo zlý vplyv na hormonálnu hladinu a stav energetických zásob tela.

Majú steroidy aj nejaké pozitíva?

Nejde úplne o pozitíva, skôr o viditeľné efekty, ktoré nie sú vyložene negatívne. Užívanie môže pomôcť športovcom dosiahnuť viac sily a svalov rýchlejšie, pričom znižuje aj čas potrebný na regeneráciu tela po cvičení. Okrem toho znižujú podiel telesného tuku.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Ako fungujú tabletky na testosterón a prečo ich odporúčam

Ako fungujú tabletky na testosterón a prečo ich odporúčam Ako som spomenul už vyššie, najlepšou cestou je prirodzené zvýšenie testosterónu a práve na tento účel môžete ako podporu využiť aj voľne dostupné tabletky. Ide o výživové doplnky s rastlinným zložením, takže nehrozia žiadne nežiaduce účinky.

❤️ TIP: ak hľadáte tabletky, ktoré naozaj fungujú potom osobne odporúčam tabletky, ktoré mi priniesli najlepšie výsledky: ✅ Stoporex Klasik, ✅ Stoporex Prolong

Tieto tabletky fungujú na nasledovnom základe:

 • Základom tabliet sú prírodné afrodiziaka stimulujúce testosterón v tele, ktorých účinky sú doplnené o vplyv minerálov a vitamínov podporujúcich sexuálny apetít a potenciu

Tabletky neobsahujú žiadne umelo a synteticky vyrábané účinné látky, práve naopak. Rôzne extrakty a výťažky rastlín a bylín zaručujú maximálne prirodzené zvýšenie testosterónu. Nájdete tu napríklad Tribulus Terrestris, Macu, Muira Puamu alebo Senovku grécku. Ide všetko o rastliny s dlhodobo známymi účinkami na libido.

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Prípravky sú navyše :

dostupné bez predpisu, nakoľko ich zloženie je prírodné a nenájdete tu žiadne liečivá alebo látky spadajú pod lekársku indikáciu
bez výskytu vážnejších nežiaducich a vedľajších účinkov, za čo vďačia práve prírodnému zloženiu, takže sú vhodné aj na pravidelné užívanie
vo veľmi dobrom pomere ceny a účinkov, nakoľko pomáhajú obvykle nielen na testosterón či libido, ale celkovo na kvalitu sexuálneho života

Širšie účinky dosahujú tieto prípravky práve kvôli komplexnému zloženiu. Môžu tak u mužov povzbudiť nielen sexuálny apetít, ale mať pozitívny vplyv aj na ich potenciu, najmä na kvalitu erekcie. Viaceré z nich podporujú napríklad aj lepšiu spermiogenézu.

DLHODOBEJŠIE UŽÍVANIE

Na rozdiel od syntetických prípravkov trvá prírodným tabletkám dlhšiu dobu, než začnú naplno účinkovať. To je aj dôvod, prečo je potrebné dlhodobejšie užívanie. Obvykle ide o obdobie od 2 do 3 mesiacov, prvé účinky sú však už po mesiaci.

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi

Tabletky, ktoré som vyskúšal a moje skúsenosti s nimi Na trhu je už aj v oblasti prípravkov určených na zvýšenie testosterónu a libida pomerne veľká konkurencia. Podobne ako aj v prípade tabliet napríklad určených na zvýšenie potencie, aj v tejto kategórii platí, že treba pozerať na účinky v praxi a hodnotenia ostatných užívateľov, nielen na to, čo deklaruje výrobca.

Ja osobne som skúsil desiatky prípravkov s rôznymi účinkami na libido. Niektoré mi pomohli viditeľne už počas prvého mesiaca užívania, iné na tom boli ale bohužiaľ horšie. Ak by ste sa chceli inšpirovať, tu sú tie, s ktorými som mal najlepšie skúsenosti:

Stoporex Klasik

Tabletky na erekciu
 • Silná erekcia
 • Vitalita
 • Sexuálne zdravie

Stoporex Prolong

Predlženie erekcie
 • Predlženie erekcie
 • Oddialenie ejakulácie
 • Vitalita

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.53

19 Hodnotení

jeden môj známy veru užíval rôzne synteticke steroidy a podobné chemikálie, ale neskončilo to dobre. nakoniec ho to dobehlo a dneska je už na tom horšie, ako bol predtym. myslím preto, že lepšie je sa snažiť nejak prirodzene tu vitalitu a silu zlepšiť, steroidy su podľa mňa nesprávna cesta. ja sa snažím športovať a toto je podľa mňa asi to najlepšie, čo može chlap spraviť. a ešte aj nejaka zmena stravovania, zabudnuť treba na alkohol a cigarety, to je veľké zlo!

pokrcenygramofonXXL píše 17 septembra 2018 o 09:41

pripájam sa k tejto rade a dodávam, že ak už chcete zlepšiť fyzickú výkonnosť, tak existujú aj rozličné prírodné prípravky s obsahom testosterónu, tribulusu a podobne. na všetko je možné nájsť aj prirodzenú alternatívu, skrátka najprv tu bolo to, čo nám pripravila príroda samotná a až potom človek vynašiel všelijaké chemické a umelé náhrady. to, čo bolo prvé, je vždy lepšie!

speedy_gomez píše 18 septembra 2018 o 19:35

ja mám skúsenosť jedine s testosterónom, ktorý beriem už roky. pozor ale, nič chemické, čisto prírodný testosterón Tribulus. kupujem si to pravidelne cez internet vo veľkom balení a pomáha mi to nielen pri cvičení a športovaní, ale všeobecne na lepšiu výkonnosť. cítim sa viac sviežo, celkovo mám proste viac energie. podľa mňa to ide ruka v ruke celkovo so životným štýlom. netreba sa „opustiť“ a nemusíte sa ničoho báť!

Michal Svitek píše 20 septembra 2018 o 18:23

s tým súhlasím, ja si tiež dávam tribulus, občas to skombinujem s prípravkom aj so širším zložením. podľa mňa je to, spolu so športom, to najlepšie, čo sa dá spraviť pre udržanie sa vo forme. všelijakú chémiu by som do seba nikdy nedal, toto je prírodné a nehrozia z toho ani žiadne nežiaduce vplyvy. samozrejme, záleží aj od značky, ja som užíval najviac primulus a ten sa mi osvedčil dlhodobo

ZáhadnýKralik píše 21 septembra 2018 o 21:02

mne osobne sa osvedcila aj kombinacia niektorych jedal a podpornych pripravkov, podobnych, ako tu uz niekto spominal vyssie. jasne, ze synteticke steroidy zaistia rychly ucinok, takmer okamzity, ale ako rychlo ten ucinok pride, tak rychlo aj odide. podla mna to nie je dlhodobo udrzatelna cesta, treba sa zamerat na nieco, co je viac prirodzene a moze to trvat dlhsie. napriklad ten tribulus je mozne uzivat aj dlhodobo, mam s tym skusenost. rovnako tak aj primulus a v oboch pripadoch ide o pripravky s prirodnym zlozenim

Loopaj píše 23 septembra 2018 o 09:34

ešte by som doplnil, že je dôležité aj cvičenie a tréning. nie každému to pôjde hneď a treba si proste na výsledky aj počkať, ale oplatí sa na sebe makať. nevidím jediný dôvod, prečo by to mal byť problém alebo by to malo nefungovať. nespoliehajte sa na všelijaké skratky a že budete niečo „sypať“, proste to sa vám vráti. takže podporujem názor, že prírodný testosterón, zmena jedálnička a plus ešte dodávam, že aj tréning a ono to príde!

Wacko Tacko píše 07 októbra 2018 o 07:24

môžem sa spýtať, obsahuje primulus prírodný testosterón, ktorý mi pomôže pri cvičení? alebo odporúčate niečo úplne iné? tu sa píše, že je aj na naberanie svalovej hmoty, ale mne to skôr príde viac pre mužov v prechode alebo tých, čo majú problémy v sexuálnej oblasti a to môj prípad nie je. kto s tým má skúsenosti?

WarnorldXL píše 12 októbra 2018 o 19:14

ak chcete cvicit a pomoct si nejakym sposobom testosteronom, tak mi to pride ako zbytocnost. ved prave cvicenim si viete v tele obnovit prirodzenu tvorbu testosteronu. ale, pokial ide o silove cvicenie, tam to uz chapem. namiesto roznych anabolickych pripravkov s fakt desnymi vedlajsimi ucinkami odporucam v tomto pripade tribulus maximus. znamy vyrobca, dobry pomer ceny a kvality, moznost velkych baleni a dokonca mne pomohol aj na lepsi vykon s partnerkou v posteli.

HaRdRoCkEr30 píše 20 októbra 2018 o 05:15

ak chceš budovať lepšie svalstvo, v prvom rade sa zamysli nad tým, ako cvičíš. žiadne tabletky ti svaly samé od seba nespravia, to som myslel, že už máme za sebou. pokiaľ viem, tak primulus ti pri cvičení nepomôže, na to sa treba skôr pozrieť po nejakých práškoch pre kulturistov. navyše, testosterón vieš podporiť aj inak, napríklad zmenou životosprávy a stravovania.

DeWries píše 25 októbra 2018 o 13:00

neviem ci to sem patri, ale ja som uzival tribulus maximus a ten mi pomohol pri cviceni. co viem z pocutia, vela chalanov berie vselijake podporne prostriedky, ale skor ci neskor sa to odrazi na ich zivote. kratkodoby uspech je vykupeny neskor velkymi stratami a to nielen fyzickej kondicie, ale vseobecne. takze je to dvojsecna zbran tie steroidy. ako vravim, ja mam skusenost s prirodnym tribulusom a ten sa mi osvedcil a jeho ucinky su plne postacujuce.

Igna.87.aaC píše 29 októbra 2018 o 20:04

Chcem sa spytat používal som steroidy v injekčnej forme cca 6-8 mesiacov a nepoužil som este odblokovač je mozne ze pri vstyku z priateľkou by mohla ostat tehotna aj ked som nepoužil odblokovac ? Dakujem za odpoved

Steracsterac píše 26 decembra 2018 o 13:41

Pridať komentár